ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
02.03.2017, Miroslav Mayer

PRE–CEB 0:1 – Vyrovnaný zápas vyhrál Motor, Kváča udržel nulu

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Třetí zápas čtvrtfinále play-off se odehrál v Přerově a přinesl úplně jiný obraz hry, než tomu bylo v Budvar aréně. Utkání bylo vyrovnané, domácí byli dvě třetiny střelecky aktivnější a navíc byli pouze jednou vyloučeni. Motor hrál trpělivě a čekal na svoji šanci, která přišla v úvodu třetí části. Zbytek třetiny už Jihočeši kontrolovali a zítra mají možnost sérii ukončit.

Vyprodaná přerovská hala přivítala třetí čtvrtfinálové utkání mezi Zubrem Přerov a Motorem. Nejdříve zazněla hymna České republiky. V hledišti bylo i velké množství fanoušků Jihočechů a ti tak mohli cítit v zádech podporu svých příznivců.

První šanci měli Budějovičtí, když se ke střele dostal Martin Heřman, ale brankář Klimeš si pohlídal mezeru mezi betony. Na druhé straně vyzkoušel pozornost Petra Kváči domácí Lukáš Vágner. Jihočeši měli v úvodu zápasu mírnou převahu, ale domácí hrozili rychlými výpady. Po sedmi minutách hry měli domácí velkou příležitost, když zasypali branku Motoru mnoho střelami. Zubr se dostal do tempa a Jihočeši nevěděli kam dřív skočit. Hlavně Matouš Kratochvíl měl gól na hokejce, ale přestřelil odkrytou branku. Dvanáct minut se hrálo bez vyloučení a první si na trestnou lavici usedl Filip Vlček, když fauloval v útočném pásmu. Domácí hráli přesilovku hodně aktivně a Kváča si rozhodně zachytal. Nejblíže byli ke vstřelení první branky domácí, když se po střele Karla Pláška puk odrazil od horní tyčky ven. Ihned po skončení oslabení se do šance opět dostal Martin Heřman a Klimeš musel opět zasahovat. V další části se obě mužstva střídala v šancích, ale oba gólmani byli pozorní. První třetina přinesla velmi zajímavé utkání, kde obě mužstva měla dost šancí, ale více práce měl přeci jen Petr Kváča.

Druhá třetina začala zostra a oba brankáři měli plné ruce práce. Štěpán Hřebejk měl na hokejce gól, když byl sám před brankou, ale včas nezvedl puk a Klimeš se přesunul a jeho střelu lapil. V této chvíli měli Jihočeši velký tlak. Postupně se ovšem opět hra vyrovnala a obě mužstva se snažila o vstřelení první branky. Domácí tým hrál překvapivě disciplinovaně a nedával rozhodčím možnost k vyloučení. Větší příležitost měl Tomáš Sýkora, který vystřelil z první, ale Kváča se dokázal přesunout a puk chytit. Po delší době, kdy se sice plynule hrálo, ale nebyly k vidění žádné šance, se po přihrávce Filipa Nováka dostal Miloslav Čermák ke střele, ale Klimeš jeho střelu pokryl. Ke konci druhé části hráli domácí dlouhou přesilovku, ale dokázali jen dvakrát trefit branku a Budějovičtí se ubránili. Pár vteřin před koncem druhé třetiny trefil Roman Vráblík svoji bombou dobře vyjetého Klimeše. Druhá dvacetiminutovka nebyla tak atraktivní jako první, ale diváci se rozhodně nenudili.

Na první gól zápasu se čekalo jen pár vteřin třetí části. Hned na začátku třetiny vyrazil Klimeš střelu před sebe, puku se zmocnil Filip Vlček, obkroužil branku a odražený puk trefil hokejku Martina Heřmana a skončil v domácí brance. Zubr hrál bez vyloučení až do osmé minuty třetí části a pak teprve mohl hrát Motor první přesilovku, hrál ji sice dobře, ale nevyužil ji. Zvýšit mohl Martin Heřman, ale v dobré pozici nestačil zvednout puk. Motor byl ve třetí části aktivnější a domácí tolik před Kváču nepustil. Těsně před koncem byl vyloučen Dostálek a nabídl tak Přerovu možnost přesilové hry. Ovšem ti ji nehráli dobře a nedokázali ani využít power-play. Motor závěr utkání kontroloval a vybojoval třetí vítězství v sérii.

Ohlasy po zápasu

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Myslím, že jsme odehráli další dobré utkání. V první třetině jsme si vytvořili i poměrně kvalitní střelecké pozice, bohužel žádnou z nich jsme nevyužili. Druhá třetina byla vyrovnaná, už se trochu začala projevovat síla Budějovických a do třetí třetiny jsme vstoupili špatně. Už jsme se z toho nevzpamatovali, nebyli jsme schopní vytvořit žádný tlak, ani pozice a závěrečnou power-play jsme de facto ani neohrozili branku. Klukům se určitě nedá nic vytknout. Odvádějí maximum pro to, aby byl výsledek co nejlepší. Bohužel ještě třeba nemáme tak vyzrálé mužstvo, aby v těch rozhodujících fázích použilo přesně to, co se použít má.

Antonín Stavjaňa (ČEZ Motor České Budějovice): Obyčejně v takových zápasech, kdy se soupeři už dobře znají, nepadá hodně gólů. A tak to taky vypadalo. Domácí byli výborně takticky připravení. Nicméně nám se povedlo vydržet až do té poslední dvacetiminutovky, kdy domácím trošičku docházely síly a i z toho důvodu ty jejich akce nebyly tak plynulé a nedostávali se tak do vyložených šancí. Mohli jsme ještě odskočit, ale počítá se bod za vítězství. Zítra bychom to velice rádi zakončili, i když víme, že to bude velice těžké.

Sociální sítě

Wir bitten alle Fans des @BlackWingsLinz um Entschuldigung für die Ausschreitungen während des Spiels, zu denen es in...

Premiéru v dresu Motoru si připsal Roman #Přikryl a hned dokázal pro Pavla Pýchu připravit vítěznou branku....

Připisujeme si druhou výhru v přípravě! @BlackWingsLinz jsme přestříleli 6:5 po prodloužení! hcmotor.cz/zapas.asp?id=C…

Proti @BlackWingsLinz nastoupíme v následující sestavě!Startujeme v 17 hodin, vstupenky koupíte zde: goo.gl/qpdvsGPřímý přenos...