MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
27.11.2005, Roman Šperňák, Tomáš Zetek

CEB - TRI 4:2 - Konec druhé třetiny rozhodl

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Jihočeši si připsali další tři extraligové body. Klíčovým moment v kvalitním utkání se stal závěr druhé části, kdy domácí dvakrát v krátkém časovém rozmezí dokázali rozvlnit síť za Bieglem. Stejně jako proti Vsetínu si připsal vítěznou trefu stále se lepšící bek Marek Posmyk.
Hned v úvodu se o překvapení postaral domácí realizační tým, když jeho členové vstoupili na lavičku v elegantních oblecích, které nahradily tradiční týmové bundy. Ještě příjemnější překvapení posléze připravili hráči HC České Budějovice. Od úvodního vhazování se zakousli do svého soupeře a již v čase 2:05 zvedali ruce nad hlavu. Štěpán Hřebejk si vybruslil z rohu kluziště, proháčkoval se obranou a trefil přesně nad vyrážečku brankáře. – 1:0 V úvodu zle dotírali Jihočeši na svého soupeře a několikrát stálo štěstí na Bieglově straně, jako při akci Kopeckého. Domácí tlak však bohužel netrval příliš dlouho a pozvolna se do šancí dostávali i Oceláři. Turek měl plné ruce práce při střele Skořepy, zatrnulo mu i při šanci Paroulka. Ten se nečekaně zjevil před brankovištěm soupeře a jeho rána byla v poslední chvíli zblokovaná. Dvakrát testoval pozornost Výtisk od modré, ale mistr světa z roku 1996 byl pozorný. Až do patnácté minuty se hrálo úplně čistě, ani jeden z aktérů zápasu neputoval na trestnou lavici. Jenže, jako když mávne proutkem, v posledních pěti minutách za katrem sedělo hned 5 hokejistů. V nestandardním počtu hráčů na ledě se však nic významného nepřihodilo, proto byl stav první části 1:0.

Prostřední část hry začala přesilovkou čtyř proti třem v podání českobudějovických borců. Ti si počínali stejně jako hosté v předchozích nestandardních situacích a prakticky neohrozili třineckého brankáře. Rozhodčí Jebavý se rozhodl pokračovat v nastoleném trendu a nadále vylučoval. V čase 23:16 si odešel odpočinout Fabuš za držení, ovšem tato přesilovka byla pro mužstvo z jihočeské metropole danajským darem. Nejenže nevyslali na branku žádnou střelu , ale po nedůslednosti Kutláka se do 100% šance dostal Peterek, ale ten tváří v tvář Turkovi nedal. Svého gólu v oslabení se přeci jen Třinečtí dočkali. Vteřinu před konce schoval svůj švih za přejíždějícím obráncem Skořepa a skóroval. - 1:1 To byla studená sprcha pro hráče z Budvar Arény a hosté byli v těchto minutách lepším týmem, jenže naráželi na zeď mezi třemi tyčkami. Výrazně gólman podržel svůj tým při dvojnásobném oslabení a chytil střely Tesaříka i Pácala. Domácí začali zvedat hlavy a slalomu Petra Sailera obranou zabránil až háček Skořepy, který nezůstal potrestán. Hned po 8 vteřinách napřáhl na modré Kutlák a jeho tečovaná střela skončila za Bieglem. - 2:1 Budějovickým hokejistům podobně jako proti Vsetínu vyšel závěr druhé třetiny a ten kdo odešel dříve do bufetu, musel být zklamán. Ač se zdálo, že se za stejného stavu dohraje do sirény, opak byl pravdou. Skóre se měnilo a to hned dvakrát. Po vyhraném buly napálil Posmyk puk směrem na branku a Biebl se nestačil ani ohlédnout. - 3:1 Navíc 7 vteřin před koncem Kutlák vystřelil, jeho střelu brankář vyrazil k Sailerovi a ten z levého křídla propálil kotouč do branky. – 4:1 Sedm sekund je na vstřelení gólu málo, takže stav zůstal nezměněný.

Do závěrečného dějství vjeli Oceláři s Vojtkem v brance a ten už nepustil za svá záda ani jednu střelu, i když měl v úvodu celkem napilno, protože domácí ostrostřelci chtěli zvýšit rozdíl ve skóre. Veselý i Kutlák neuspěli a na druhé straně se podobně vedlo i Martynkovi a Kudrnovi, jimž Turek svými zákroky pokazil radost z téměř jistého gólu a tím zabránil hostům dostat se do zápasu. Těm se nakonec podařilo snížit. V 7. minutě Peterek vybojoval v rohu puk, přihrál před branku Kudrnovi, ten se neukvapil a ještě posunul na Haška, na jehož pokus Turek nestačil. – 4:2 Severomoravané sice snížili, ale k další korekci stavu je již nepustili dobře bránící domácí. Poslední část nenabídla mnoho hokejové krásy, přesto po konci zápasu 3089 diváků s chutí zatleskalo svému týmu za bojovný výkon a zasloužené a důležité tři body.

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistent
02:05 Hřebejk Kopecký
25:14 Skořepa Huna
35:52 Kutlák Sailer
39:10 Posmyk Hudec Vak
39:53 Sailer Kutlák
46:19 Hašek Kudrna Peterek
Střely na branku
České
Budějovice
Oceláři
Třinec
Kutlák6
Sailer4
Gřegořek3
Posmyk3
Jindra2
Hudec2
Kotrla2
Vak2
Veselý2
Hřebejk1
Hübl1
CELKEM28
Skořepa7
Tesařík3
Tomas3
Martynek2
Výtisk2
Fabuš1
Hašek1
Chmelíř1
Kudrna1
Pácal1
Peterek1
CELKEM23
Statistika vhazování
České
Budějovice
Oceláři
Třinec
Brabenec7/12 - 59%
Kopecký10/18 - 56%
Vak8/16 - 50%
Hübl8/17 - 47%
Krátoška7/15 - 47%
Hudec1/3 - 33%
Šimánek0/1 - 0%
Veselý0/1 - 0%
Sailer0/1 - 0%
CELKEM41/85 - 48%
Skořepa17/26 - 65%
Martynek5/8 - 63%
Polanský7/15 - 47%
Peterek11/24 - 46%
Tomas3/9 - 33%
Kudrna1/3 - 33%
CELKEM44/85 - 52%
Nejlepší hráči
České
Budějovice
Oceláři
Třinec
PETR SAILER
Roman Turek
Jiří Šimánek
ZDENĚK SKOŘEPA
Jiří Hašek
Martin Vojtek
Ohlasy po zápasu
Milan Kupka, asistent trenéra HC České Budějovice: Naše výkony nejsou v poslední době ideální. Je to spíše o té vůli a bojovnosti, ale i takovéhle výsledky se počítají a můžeme doufat, že budou povzbuzením k lepším výkonům.

Jiří Juřík, trenér HC Oceláři Třinec: Já bych chtěl pogratulovat soupeři k vítězství, protože nás přehrál ve všech činnostech.Nedodrželi jsme nic z toho, co jsme si řekli před utkání. Z naší strany to bylo snad nejhorší utkání od té doby, co jsem ve funkci.

Sociální sítě

Svěřence Jaroslava Modrého čeká před startem extraligového ročníku celkem devět přátelských utkání s atraktivními soupeři...

Václav Svach, Ivan Lytvynov a Jakub Čížek za sebou mají maturitní zkoušku ??hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Tradiční poděkování za podporu v uplynulé sezoně se nemohlo vyhnout ani společnosti Hoch a synové 1899! Děkujeme za podporu a...

O Motoru, o dětství, plánech a samozřejmě i o tom, jaké to je být synem slavného rodiče, jsme si na dálku povídali s...