27.10.2002, Michal Berg, David Lukeš

Znojmo si odvezlo dva body

Potřetí ze čtyř vzájemných letošních duelů (včetně letního poháru) zvítězil zástupce jižní Moravy nad týmem z jižních Čech, tentokráte 3:2 po prodloužení. Orli v Budějovicích třikrát vedli, dvakrát domácí srovnali, ale v prodloužení už jim pravidla tuto možnost nedávají. Branky Budějovic vstřelili Sailer a Ondřej.
Důležitosti klání na jihočeském ledě by možná lépe slušel opatrný a víceméně nudný začátek, opak byl však pravdou. Již ve 2. minutě zahrozil Petr Kumstát, ale v rozhodující chvíli místo střely zvolil chybnou přihrávku. O minutu později nebezpečně střílel domácí Bartoš. Ve 4. minutě již ale udeřilo. Uram si sklepl rukou zblokovaný kotouč a zavěsil - 0:1. Domácí si ve snaze vyrovnat vynutili tlak. V 5. minutě kryl Altrichter střelu Mrázka, o minutu později si poradil i s pokusem Bartoše. Radost Budvar Aréně přinesl v čase 5:47 Sailer, který do prázdné branky doklepl puk, který mu předložil Turek - 1:1. Jihočeši se s tímto dílčím úspěchem nesmířili a dál bombardovali znojemskou branku nebezpečnými výpady. V 7. minutě vyvezl před branku soupeře kotouč Michálek, Nedoma však trefil pouze tyčku Altrichtrovy klece. V druhé polovině prvního dějství tempo hry opadlo a začalo se vylučovat. Při trestu Benáka v 17. minutě to vřelo opět před brankou Orlů, ale Suchákovu střelu vytlačil Altrichter vedle, Mrázkovu sám lapil.

Diváky zmrazil po nástupu do druhé třetiny nejproduktivnější hráč Znojma Marek Vorel, na kterého po 20 vteřinách hry zívala už jen prázdná domácí branka - 1:2. Další změnu ve skóre mohla přinést 24. minuta, kterou zajímavými momenty naplnil nejdřív Turkův útok (k dorážce se po závaru nikdo nedostal) a Plášek, jehož ránu Hudáček efektně kryl. Ve 29. minutě dostal Altrichter menší trest. V následném oslabení nejdříve znojemští zahrozili při přečíslení, poté jejich gólman musel čelit dělovce Petra Sailera. Ve 32. minutě již bylo srovnáno, když po ose Šimánek - Michálek - Ondřej putoval kotouč do sítě hostující klece - 2:2. Následný domácí nápor přibrzdila přesilovka hostí, při které měli Jihočeši hodně starostí. Velká příležitost ke gólovému trháku se našemu týmu naskytla ve 38. minutě, kdy Kumstát zasáhl vysokou holí Ondřeje a dostal 2+2 minuty na lavici hanby. Znojmenského brankáře však vážněji ohrozil pouze Suchánek.

Poslední dvacetiminutovka přinesla namísto hokejové krásy urputnou bitvu. Domácí nejprve zkoušeli štěstí při zbytku Kumstávova trestu, ale recept na pozornou znojemskou bránící čtveřici se jim najít nepodařilo. Neúspěch v početní převaze si zopakovali o pár minut později, kdy na trestnou lavici putovali hned dva hráči hostí - ke dvouminutovému trestu přidal rozhodčí Venglář desítku. Po intermezzu, kdy se děj odehrával ve středním pásmu a hra byla ve znamení boje o každý kousek ledu, se ukázali znojemští, ale Hudáček nebezpečí před svou brankou zažehnal. V 55. minutě nejprve zbrzdil rodící se nápor domácích svým vyloučením Mrázek, který hned po svém návratu na led nebezpečně tečoval před brankou znojemského brankáře, puk ale mířil o pár centimetrů nad. Do konce řádné hrací doby branka nepadla a tak mohlo jihočeské publikum letos poprvé sledovat pětiminutovou hru čtyř proti čtyřem.

Nakonec mu nebylo dopřáno ani to, neboť poté, co v 61. minutě zahrozil Luboš Rob, rozhodla v minutě 62. dvojice Uram - Plch, kdy druhý jmenovaný zužitkoval křížnou přihrávku svého spoluhráče - 2:3. HC ČB při nevydařeném domácím víkendu vydřel bohužel pouze jediný bodík.

Jaroslav Liška (HC ČB) - "Chtěli jsme vyhrát, nakonec je dobrý i bod. Prodloužení nehodnotím. My jsme měli využít přesilovky ve druhé třetině."

Miloslav Hořava (Znojmo) - "Zápas to byl tvrdý, rychlý a vyrovnaný, pro nás se šťastným koncem.