24.08.2017, Aleš Skok

ZNO - CEB 4:1 - Jihočeši na účastníka EBEL jasně nestačili

Předposlední přípravné utkání mají za sebou hokejisté Českých Budějovic. Tentokrát zamířila do Znojma, které hraje mezinárodní EBEL. Motoru hrozivě nevyšla první minuta zápasu, ve které dvakrát inkasoval a až do konce utkání tahal za kratší konec. Nakonec padl 1:4, když jedinou branku týmu Antonína Stavjani vstřelil Václav Nedorost.

Začátek zápasu Motoru hrubě nevyšel a inkasoval hned z prvních dvou šancí domácích. Po 38 sekundách dorazil střelu z těsné blízkosti Colton Yellow Horn. O další půl minutu bylo pro budějovické hokejisty ještě hůř. Na vrchol kruhu dostal přihrávku Radek Číp a Kváča lovil kotouč ze své branky podruhé. Vzápětí mohlo být sníženo. V situaci dvou proti jednomu se ocitl Doktor s Šulkem, ale druhý jmenovaný nedokázal dostat puk do prázdné branky. Poté už bylo opět více ve hře Znojmo a Kváča se musel ohánět. V sedmé minutě zneškodnil velkou šanci Stehlíka. Zajímavou příležitost měl po buly v útočném pásmu Galamboš, ale z mezikruží byla jeho střela sražena nad branku.

Prostřední část začali Českobudějovičtí přesilovou hrou, kterou však nevyužili. Po pár minutách jim však byla nabídnuta další možnost, ve které ale ujel Němec. Kváča jeho únik zneškodnil betony. I další příležitost měli Orli, konkrétně Bartoš, který si prohodil jednoho z hostujících obránců a trefil Kváčovo rameno. A budějovický strážce svatyně se musel ohánět dál. O svou druhou branku se snažil Číp, ale se svým bekhendovým blafákem neuspěl. Přeci jenom z ničeho nic přišlo snížení. Mucha vypálil od modré mimo, odražený touš se dostal na hokejku Václava Nedorosta, který neměl problém zasunout puk za bezmocného Schwarze. Svěřencům trenéra Šimíčka se ale opět podařilo odskočit do dvoubrankového vedení. V přesilové hře se dostal k dorážce z mezikruží Marek Račuk, který střelou pod horní tyč nedal šanci ležícímu Kváčovi.

Poslední dvacetiminutovku začali přesilovou hrou domácí. Motor početní nevýhodu s přehledem ubránil. Účastník EBEL dokázal čtvrtou branku vstřelit ve 45. minutě. Němec našel krásně na zadní tyči Coltona Yellow Horna, jenž poslal puk nekompromisně pod horní tyč. O pár sekund později byl úplně sám před Schwarzem Heřman, jenže mířil pouze do hrudi připraveného gólmana. O rozruch se poté postaral Fillman se Stehlíkem, kteří se pustili do pěstního souboje. I v tomto měření sil se radoval domácí borec. A nebyla to poslední bitka v zápase! Pět minut před koncem o sobě dali vědět Marcel se Špačkem, ale tentokrát souboj skončil nerozhodně. Do konce utkání už se nic nestalo a Motor tak odjel ze Znojma s porážkou 1:4