27.12.2002, Antonín Vansa

ZLN - CEB 1:2pp. Rob trefil bod navíc

České Budějovice dokázali i ve druhém svém zápase vyhrát na stadioně Luďka Čajky. Tentokrát se jim to povedlo díky gólu Luboše Roba pouhou vteřinu před koncem prodloužení!
Bez dvojice útočníků Šimánek - Michálek, ale zato s nezměrným odhodláním bodovat, odjížděli budějovičtí hokejisté na horkou půdu do Zlína. Svou snahu o získání bodů podpořili Jihočeši od úvodního hvizdu vynikajícím výkonem v obraně a krizí zmítaní Medvědi se jen horko těžko prosazovali. Techniku se tudíž snažily oba celky nahrazovat bojovností a právě bojovnost výrazně ovlivnila dění v první třetině, v níž musel hlavní sudí Homola udělit celkem 17 trestů! Největší počet trestů udělil rozhodčí ve čtrnácté minutě zápasu, kdy se Rachůnek srazil s brankářem Vladimírem Hudáčkem. Došlo k hromadné bitce, po níž se na trestné lavici tísnilo hned 9 hokejistů. Úvodní část však příliš hokejové krásy nepřinesla. Za čestnou vyjímku se dá považovat šance Balaštíka, jehož skvěle objevil aktivní Pivko zpoza branky. Nervozitu, která letos zlínské provází, dokumentovalo právě Balaštíkovo fatální zaváhání ve vyložené pozice.

Bojovný hokej pokračoval i ve druhé části. Jihočeši urputně střežili střední pásmo a to se jim úspěšně dařilo až do minuty 33. To domácí hráli další ze série přesilových her při vyloučení Jasečka, Vlach nahodil směrem na Hudáčkovu branku a Libor Pivko přizvedl kotouč nad rameno českobudějovického gólmana - 1:0. Paradoxně to byl gól Zlína, který hosty probral z letargie. Jenže proti vyrovnání byl gólman Maláč, který se po roční přestávce znovu objevil v brance Valachů.

Ve třetí části už zcela jasně dominoval budějovický celek. Ohromnou šanci na vyrovnání si vypracoval ve 48.minutě útočník Stanislav Procházka, ale Maláč byl ještě úspěšný. Kapituloval až v 54.minutě. Filip Turek objevil skvělou přihrávkou exzlínského hokejistu Štrauba, který po blafáku nezadržitelně vyrovnal - 1:1. Vyrovnávající branka domácí definitvně srazila do kolen a Maláč se potil při šancích Roba a Štrby v závěru zápasu.

Prodloužení přineslo daleko zajímavější hokej než 60 minut dosavadní hry. Atraktivitu navíc znásobil fakt, že se začínalo se třemi hráči na každé straně. Po úvodním náporu Zlína, kdy nebezpečně pálil Pivko a Hamrlík, přišel velmi zajímavý okamžik. V 62.minutě putoval na trestnou lavici hrdina předchozích okamžiků Štraub. Jenže Jihočeši dokázali v kritických momentech přesilovou hru soupeře ubránit a jen co se počet hráčů na ledě vyrovnal, mohl rozhodnout znovu Štraub. Jeho druhé sólo v zápase tentokrát Maláč lapil. Vítězný gól tak přišel až v čase 64:59. Štrba vypálil z levého kruhu, domácí gólman vyrazil a Luboš Rob doklepl do sítě - 1:2. Po poradě s videorozhodčím Homola gól uznal a rozjásal tak nejen hokejisty v červeném, ale i dvacetičlennou výpravu fanoušků, která za svými miláčky do Zlína putovala.

Jaroslav Stuchlík (Zlín): "Opět se prokázalo, že naším největším problémem je produktivita. Včera jsme dali jeden gól, čímž jsme sahali po vítězství, ale na tohle se nemůžeme spoléhat. Za stavu 1:0 jsme udělali velkou chybu, po níž soupeř vyrovnal a dostal se psychicky nahoru. Přesto jsme měli dostatek šancí na to, abychom rozhodli zápas v 60 minutách. Nakonec můžeme děkovat brankáři Maláčovi, který chytil minimálně tři gólové šance hostů, že jsme získali jeden bod. S jeho výkonem jsme naprosto spokojeni."
Václav Červený (České Budějovice): Očekávali jsme, že to bude psychicky i fyzicky náročný zápas. Bojovalo se stejně jako v předchozích dvou duelech až do posledních minut. V závěrečné třetině bylo zřejmé, že se domácí obávají o výsledek a tak jsme začali hrát. Myslím, že nakonec bereme dva body po zásluze."