13.10.2002, Milan Dvořák

VIT-CEB 2:2: Jihočeši získali další cenný bod !

Budějovičtí hokejisté jeli bojovat o další body na led Vítkovic. Únava ze sobotního televizního utkání, ani náročná cesta do Ostravy nebyla na Jihočeších nijak znát, celý tým předvedl bojovný a obětavý výkon. Domácí si udržovali ještě v 58. minutě jednogólový náskok, o ten je ale připravil při budějovické power-play Luboš Rob. Změnu stavu nepřineslo ani prodloužení, i když při něm Ondřej nastřelil tyčku.
Oba týmy vstoupily do utkání opatrně, prvních deset minut bylo spíše bojem o střední pásmo, Hudáčka ohrozila jen střela Melenovského a dorážejícího Selingra. O chvíli později tečoval Moravcovu střelu nebezpečně Burger. Při první přesilovce domácích pálil tvrdě Jurečka, trefil jenom budějovického gólmana, který střelu kvůli závaru před brankou vůbec neviděl. První vážnější šanci si vypracovali hosté až ve 12. minutě, Šimánek ale nedokázal z prostoru mezi kruhy trefit branku. Domácí svou převahu nakonec zužitkovali. Rostislav Olesz si najel na Irglovu přihrávku a bekhendovou střelou přehodil nešťastného Hudáčka - 1:0. Hned vzápětí mohli domácí zvýšit, ale Irglova tvrdá rána z pravého křídla jen vyprášila Hudáčkovu lapačku. Přesně při siréně ukončující první třetinu vypálil od modré čáry Tesařík, do střely se vrhl Michálek a s bolestivým výrazem ve tváři odešel za pomoci spoluhráčů do kabin.

Do druhé části hry vstoupil aktivněji Jihočeši, Bartošovu střelu při přečíslení 2 na 1 zlikvidoval Trvaj efektním skluzem. Domácí odpověděli Selingrem, ten nedokázal zpracovat Jurečkovu přihrávku a poslal svůj projektil jen do brankové konstrukce. Hudáček musel zasahovat i proti nebezpečné střele Tesaříka. Vzápětí se utrhla domácí obraně dvojice hostujících útočníků, po Vondrkově přihrávce poslal puk za záda bezmocného Trvaje Jiří Šimánek - 1:1. O chvíli později si vypracovali aktivní Jihočeši další šance, Trvaj musel v oslabení natřikrát zasahovat před Suchánkem, perfektně polapil i Turkovu dorážku. Z následného protiútoku se už skóre měnilo, bohužel na druhé straně. Moravec se vrátil z trestné lavice a nahrál na Chmelíře, jehož střelu tečoval mimo Hudáčkův dosah Aleš Padělek - 2:1.

Třetí část hry zahájili budějovičtí přesilovkou, dvakrát pálil z pravé strany Rob, oba jeho pokusy šly vedle. Tempo na ledě postupně opadlo, hrál se vyrovnaný hokej s minimem šancí na obou stranách. Nebezpečně pálil Melenovský, po něm se před Hudáčka probojoval Moravec, vyslal ale příliš slabou střelu. Během následné výhody jednoho hráče v poli, kvůli vyloučení Mrázka, se domácí skoro ani nedostali ke střele. Velkou příležitost spálil Aleš Padělek, který se probil před Hudáčkovu branku ale v kritický okamžik příliš zvedl puk a bránu přestřelil. Podobná situace by se opakovala o minutu později kdyby Kotaška nezastavil Melenovského, avšak za cenu nedovoleného zákroku. V přesilovce zahrozil aktivní Moravec, z prostoru mezi kruhy napálil kotouč do hostujícího brankáře. V čase 58:02 si vybral lodivod hostujícího celku ve snaze vyrovnat oddechový čas, Jihočeši hráli power-play. Hudáček zůstal na střídačce jen 6 sekund, protože Nedomovu střelu poslal zpátky do sítě Luboš Rob - 2:2 ! Poslední střelu třetí třetiny si připsal Philipp, Kaděru zastavili ve slibné šanci hostující obránci. Během prodloužení měli více ze hry budějovičtí, před Trvaje se napřed prokličkoval Turek, Ondřej následně nastřelil tyčku ! Za domácí odpověděl nebezpečný Tesařík, ale ani jeho bomba ke změně stavu nevedla, utkání proto skončilo zaslouženě 2:2.

Ladislav Svozil (Vítkovice): "Věřili jsme, že nasazením tří útoků získá naše hra větší tempo. Oba týmy vycházely ze zajištěné obrany, proto si žádné mužstvo nevypracovalo soustavnější tlak. V závěru jsme zbytečně vyhodili na zakázané uvolnění. Následovalo vhazování a po něm i gól, při kterém jsme špatně obsadili protihráče. Přišli jsme o body, které potřebujeme k tomu, abychom se dostali v tabulce více nahoru."

Václav Červený (České Budějovice): "S výsledkem jsme vzhledem k nahuštěnému programu spokojeni. Chtěli jsme vycházet z obrany a to se nám dařilo. Vyplatilo se i nasazení čtvrtého útoku, díky němuž jsme ušetřili síly."