07.08.2007, Roman Šperňák, Adéla Maxianová

Tipsport Cup: PLZ - CEB 3:2 - Druhý zápas přinesl druhou porážku

P l z e ň - I druhý zápas Tipsport Cupu skončil pro Jihočechy stejným výsledkem. Znovu hráli na hřišti soupeře a znovu mu podlehli 2:3. Po pražské Slavii se z vítězství nad HC MOUNTFIELD radovala Plzeň. Průběh zápasu však byl oproti minulému utkání úplně jiný. Hosté dvakrát vedli, když na obě branky přihrával Petr Gřegořek, ale o tvrdě vydřené vítězství přišli v závěru. Střídající brankář Altrichter inkasoval dva góly během jedné minuty.
Do začátku utkání vstoupili lépe hosté z Českých Budějovic. Vytvořili si tlak a drželi domácí Plzeň v jejím obranném pásmu. Větší šanci si ale hosté vytvořili až v 6. minutě, kdy se pomalu chýlila ke konci hra čtyři na čtyři a na trestné lavici pobývali současně Matějovský a budějovický Hübl. Útočníci Mountfieldu nechali vyniknout letní posilu Plzně, maskovaného muže Kamila Jarinu. První velká šance modrobílých přišla na začátku 9. minuty, kdy jí ovšem v přesilovce spálil Důras. O minutu později se ke slovu dostal první útok domácích, konkrétně dvojice Ludvík - Divíšek. Druhý jmenovaný střílel pro přihrávce svého kolegy, ovšem Turek puk vytěsnil lapačkou. Akce beroucí dech nebraly konce. Jen co časomíra odměřila další minutu, hokejisté Budějovic nevstřelili téměř už vstřelený gól. Jarina byl překonán hned dvakrát. Nejprve zazněla tyč po střele Hübla, o chvíli později ji z brankoviště trefil Gulaš. Puk zůstal téměř na brankové čáře, odkud ho do bezpečí odpálil Matějovský. Ve 14. minutě opět ke slovu přišli domácí. Divíšek se prodral před Turka, ten jeho střelu vyrazil na modrou čáru, přesně do míst, kde stál plzeňský Čakajík. Obránci však puk přeskočil hokejku, tak z šance nebylo nic. O chvíli později zmátl obranu hostí Vampola, vystřelil, Důras zkoušel dorážet, Turek vše kryl. Tři minuty před koncem úvodní části hry ještě zkoušeli hosté překonat Jarinu, ale ten si vše pohlídal.

Do 2. třetiny vstoupila aktivněji Plzeň. Hned ve 22. minutě zahrozila před Turkem dvojice Dvořák - Matějovský. Dvořákovu střelu hostující brankář vyrazil a Matějovského dorážka šla mimo. Za chvíli si způsobil menší problémy sám brankář Turek. Při přesilovce Mountfieldu špatně rozehrál, to vystihl domácí Vampola a posílal puk do prázdné branky. Ale obětavý pád budějovického obránce mu zabránil ve skórování. Hned vzápětí si pořádně zachytal Kamil Jarina po velkých šancí Hübla, Veselého a Nováka. Úspěšný byl až v čase 25:25 Milan Toman, který pálil tvrdě od modré a potrestal tak vyloučení Ludvíka - 0:1. O rychlé vyrovnání se pokusil Důras, ale místo gólu přišel budějovický faul a ponechaná výhoda pro domácí. Jenže v plzeňské přesilovce si větší možnost ke skórování vypracovali hosté, když ujeli tři na dva. Jarina byl úspěšnější. Vyrovnání se Plzeň dočkala až ve 34. minutě v přesilovce, když Altrichtera, který v polovině zápasu vystřídal Turka, překonal Tomáš Vlasák a připsal si tak první gól v modrobílém dresu v zápase - 1:1.

Na začátku 3. třetiny se vytáhl Kamil Jarina proti nečekané akci Sičáka a udržel tak nerozhodný stav. Při budějovickém vyloučení o pár minut později pro změnu sestava Fabuš - Šindel - Adamský - Jasečko a Nikolov ostřelovali Altrichterovu branku ze všech pozic, ale puky mířily buď do brankáře nebo vedle. Neuspěla ani kombinace Vlasáka s Ludvíkem. Na řadu přišly tedy Budějovice. Časomíra se zastavila na 47:20, protože domácího gólmana překonal Ondřej Veselý po asistenci Gřegořka - 1:2. V 54. minutě ve vlastním oslabení hrozili Důras s Vampolou, ale k vyrovnání nedošlo. Na to si musela plzeňská ČEZ Aréna počkat až do 57. minuty. Nikdo ale ještě netušil, že to je minuta rozhodující. Po závaru před budějovickou brankou, který způsobil útok Důras - Vampola - Laš, se puk přece jen objevil za brankovou čarou. V čase 56:14 ho za ni, snad očima, dotlačil Marek Laš - 2:2. Čas 56:50 rozhodl o výsledku utkání. Po faulu na plzeňského Kracíka byla nařízeno trestné střílení, kterého se ujal Tomáš Vlasák, chladnokrevně proměnil a otočil stav utkání - 3:2. V poslední minutě při power-play hostů ještě Vlasák pohrdl hattrickem, když místo střely volil přihrávku. O vteřinku později ho to mohlo hodně mrzet. Vše při budějovickém přečíslení dva na jednoho zachránil skluzem proti Gřegořkově střele Kamil Jarina.