22.01.2012, Michal Špírek

TRI - CEB 2:1pp - Kuchejdova branka zajistila bod

T ř i n e c - HC MOUNTFIELD čtvrtý skalp třineckých Ocelářů nezískal. Domácí se dostali v první třetině do vedení, pak už svou branku bezchybný Jakub Kovář uzamkl a jen doufal, že jeho spoluhráči stav srovnají. To se podařilo zásluhou střely Davida Kuchejdy ze 36. minuty. Ve třetím dějství se na stavu nic nezměnilo a tak o vítězi defenzivně vedeného duelu muselo rozhodovat prodloužení. V něm Jihočeši neuhlídali Peterka a Třinec si připsal bonusový bod. Další zápas čeká na Budějovice hned v úterý, kdy přijedou na jih Vítkovice.

Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří v jedenácté minutě proměnili přesilovou hru. A to zásluhou Jiřího Polanského, který zužitkoval milimetrový pas Orsavy. Jihočeši, kteří se v zápase museli mimo jiné obejít i bez Mertla, mohli odpovědět již za dvě minuty, když se dravě prezentoval Lukáš Květoň, ale Hamerlík s výpomocí Richtera puk před brankovou čarou šťastně udržel. V čase 13:20 měl dobrou příležitost třinecký Varaďa, ale po obhození Ptáčka nedokázal zvednout kotouč do potřebných výšin, takže Kováře nepřehodil. V sedmnácté minutě se po příhře Davida Květoně mezi kruhy ocitnul tváří v tvář gólmanovi Jan Peterek, ale nechal vyniknout lapačku. V závěru prvního dějství měly Budějovice v dosavadním průběhu zatím největší šanci, když se Šimánek drze prosmýkl mezi obránci a najel až před Hamerlíka, který brance zabránil až v ležící poloze.

V pětadvacáté minutě musela znovu výtečně pracovat Kovářova lapačka, jinak by Peterkův dobrý pokus znamenal dvoubrankové vedení domácích. Zhruba v polovině zápasu byl blízko vyrovnání Lukáš Květoň, ale Hamerlík vytasil fantastický zákrok. V šestatřicáté minutě se to Jihočechům již povedlo a vyrovnali. Stalo se tak po ráně Davida Kuchejdy, která propálila vše, co stálo v cestě, včetně nic nevidícího Hamerlíka.

Poslední třetina přinesla oboustranně nezáživný hokej a prakticky ani žádnou vážnější šanci. Za zmínku stojí pouze Lojkova bomba od modré čáry z pětapadesáté minuty, kterou Kovář s vypětím všech sil vytěsnil. V závěru třetiny se nechal vyloučit Milan Gulaš, jenomže Jihočeši zahráli v oslabení parádně a Třinec se takřka nedostal do útočného pásma.

I proto tedy utkání dospělo do prodloužení, které mělo trvání pouhých šestatřicet sekund. Těsně po vypršení Gulašova trestu o bodu navíc pro domácí celek totiž rozhodnul Jan Peterek, který bezezbytku zužitkoval přesný pas Hořavy.

Pavel Janků (Třinec): "Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě, z naší strany to byl poměrně dobrý výkon. V první třetině jsem viděli hodně šancí na obou stranách, ale od druhé třetiny už jsme je měli prakticky jen my. V prodloužení jsme sice rozhodující gól vstřelili s trochou štěstí, ale za výkon jsme si dva body zasloužili."
Milan Kupka (České Budějovice): "S bodem jsme spokojeni. Je pravda, že Třinec měl od druhé třetiny o něco více příležitostí a v prodloužení pak dokázal po nevyužité přesilovce rychle skórovat. Ale uhrát bodový zisk v Třinci, to má pořád váhu a jsme za to rádi."