14.08.2015, Filip Kortus

TAB - CEB 4:3sn - Motor prohrál v Táboře po nájezdech

Tábor: Do čtvrtého přípravného zápasu odcestovali Motoráci k derby do Tábora. Po atraktivním duelu plném šancí došlo na samostatné nájezdy, protože stav po třetí třetině byl 3:3. Za Motor poprvé v přípravě nastoupil Tomáš Nouza a hned si připsal tři body. V samostatných nájezdech byli úspěšnější domácí, Budějovičtí nastřelili třikrát tyčku. Jediným úspěšným střelcem byl kapitán Tábora Jakub Matušík.

Jihočeši nastoupili se čtyřmi juniory v základní sestavě, poprvé v přípravě hrál kanonýr a největší ofenzivní tahoun loňské sezony Tomáš Nouza. V brance se oproti zápasu v Brně postavil Hynek Kůdela. Hosté měli v první třetině spoustu příležitostí, v branku dokázal přetavit svou střelu pouze Roman Vráblík. Otevřít skóre zápasu mohl kapitán Straka hrající v první lajně s navrátilcem Tomášem Nouzou a Martinem Heřmanem. Po přihrávce právě Heřmana najížděl z pravé strany sám na Klestila, naznačil a vyslal střelu do náruče táborského brankáře. Tábor se do útočné fáze moc nehnal, čekal na chyby Motoru a vytvářel si brejky. Jeden rychlý protiútok skončil brankou v síti Kůdely. Matušíka ještě budějovický brankář vychytal, na dorážku Heršálka byl krátký – 1:0. Motor si vytvořil tlak, z něhož pramenila vyrovnávací branka. Puk běžel přes dvojici Prokeš – Nouza, druhý jmenovaný našel volného Romana Vráblíka, který prostřelil Klestila – 1:1. Možnost otočit vývoj zápasu mohl kapitán Straka, ujel v oslabení, rozhodl se ke střele golfovým úderem, ale vysoko přestřelil.

Druhou třetinu začali hráči Motoru přesilovkou, ve které si nedokázali najít cestičku k brance Klestila. Druhá třetina nabídla spoustu šancí a také čtyři branky, stav zůstal stále remízový. Jako první se prosadil táborský Radek Seidl. Byl osamocen na levém kruhu a dorazil střelu Kanova – 2:1. O vyrovnání se postaral budějovický lídr Tomáš Nouza. V přesilové hře ho přesně našel Martin Heřman – 2:2. O otočení utkání se postaral střelec první branky Motoru. Nouza přistrčil puk Romanu Vráblíkovi, který podruhé v zápase prostřelil Klestila – 2:3. Znovu vyrovnat mohli Březina a Blažek, Kůdela proti nim vytáhl dva dobré zákroky. Vyrovnání přišlo až po střele Stanislava Polodny, kdy mu puk přistrčil Martin Semrád – 3:3. Zpět na stranu Motoru mohl strhnout stav utkání Prokeš. Mezi kruhy nastřelil pouze tyč.

V rozhodující třetí třetině hráči Motoru zabrali, ale Tábor dokázal udržet remízový stav. Hráči Motoru ve třetí třetině zvýšili úsilí a začali více bruslit. Nejprve vychytal Klestil Pajiče, později juniora Šulka. Neprosadil se ani Záhora, branku nevstřelil ani kapitán Straka. Za Tábor se prezentoval velmi dobře další bývalý budějovický hráč brankář Tomáš Klestil. Tábor odehrál dobré utkání, v poslední části dokázal ještě několikrát zahrozit. Tři minuty před koncem začal Motor tlačit na soupeře. Nejdříve nastřelil Suchánek tyč, později Straka neproměnil stoprocentní příležitost.

V nájezdech nastřelil nejprve Heřman tyč, brankovou konstrukce nastřelili za Motor Straka i Škoda. Jediným úspěšným střelcem byl domácí Jakub Matušík, takže vítězem utkání se stali domácí kohouti.

Arpád Györi (asistent trenéra Tábor): "Do zápasu jsme pouze s krátkou přípravou na ledě. Zápas i předvedená hra se nám povedly, vytvořily jsme si hodně slibných situací. Remíza po základní hrací době byla podle mého spravedlivá."

Radek Bělohlav (asistent trenéra Motor): "Tábor odehrál dobré utkání. Za nás se prosadila pouze první lajna, čehož Tábor využil. Utkání bylo vyhecované, rozhodně se bylo na co koukat.