11.09.2009, Matěj Mayer

Starší dorost: CEB - PIS 13:1 - Domácí si s chutí zastříleli

Č. B u d ě j o v i c e - Domácí HC České Budějovice doslova rozdrtili mužstvo IHC Písek 13:1. Hosty v utkání nepustili vůbec k ničemu. Nejproduktivnějším a zároveň nejlepším hráčem domácích byl centr třetí lajny Lukáš Sedlák (5+1). Velkou mírou se na vítězství podíleli také spoluhráči z útoku Petr Koblasa (1+3) a Jan Trummer (1+2).

Jihočeské derby začali lépe domácí, kteří prahli po zisku bodů více než hosté. Od samotného začátku se domácí prosazovali a útočili na píseckého brankáře Lehečku. První střeleckou příležitost měl Rousek, ale jeho ránu zastavil hostující gólman až na druhý pokus na brankové čáře. Vše si Tomáš Rousek vynahradil již v páté minutě, kde jeho bekhendová střela skončila v síti píseckého brankáře a domácí tak v sezóně dali první branku v zápase dřívě než soupeř. Dlouho nezůstalo jen u jediné branky, neboť chuti domácím přibývalo. Za necelou minutu se prosadil Lukáš Sedlák, který zužitkoval přihrávku Koblasy a prostřelil Lehečku po ledě. V deváté minutě se hrála první přesilovka zápasu a hráli ji domácí. Ti dlouho neotáleli a opět Lukáš Sedlák sklepl puk potřetí za záda píseckého strážce branky. Do té doby téměř neviditelní hosté se poprvé probrali v desáté minutě, kdy se dostal před brankáře Radek Volf a na druhý pokus Podskalského prostřelil. Hosté o sobě dali vědět i při přesilové hře, vytvořili si tlak a měli i pár střeleckých pokusů, ale branku nedali. Naopak domácí se opět nadechli k náporu.V šestnácté minutě měl velkou šanci Švihálek, který si počkal na vyhození soupeře mezi kruhy. Vyhození zachytil do rukavice a okamžitě pálil na branku. Jeho střela skončila na tyčce písecké branky a tak třetina skončila 3:1 pro domácí.

Nástup do druhé třetiny měli domácí lehčí, protože hráli přesilovou hru. Tu ovšem tentokrát nedokázali využít. Tempo zápasu bylo již mírnější něž v první třetině. Domácí byli aktivnější a čekalo se na další branku. Tu dal opět Lukáš Sedlák, který tak mohl oslavit první hattrick v sezóně. V další přesilové hře totiž tečoval střelu od modré čáry obránce Heřmánka. Hosté si nedokázali vytvořit žádné šance a brankáře Podskalského prakticky neprověřili. To za domácí dal další branku v přesilovce tvrdou střelou od modré Karel Plášil, ale radost mu zkazil hlavní rozhodčí, který branku neuznal pro postavení hráče v brankovišti. Domácí se přesto páté branky dočkali a dal jí Michal Švihálek, který zužítkoval přihrávku Trummera a po ledě trefil mezeru mezi betony píseckého brankáře. Třetinu dohráli domácí před brankářem Lehečkou a po dvou třetinách po zásluze vedli 5:1.

Už ve třetí minutě třetí třetiny se prosadil po tvrdé Cifreundově střele od modré Jan Trummer. O tři minuty později se mohl radovat opět David Cifreund, ale tentokrát z gólu, když prostřelil od modré brankáře Písku. O další tři minuty později skórovali opět domácí. Lukáš Sedlák našel pěknou přihrávkou před brankou najetého Petra Koblasu, který pěkně zasunul puk mezi nohy píseckého brankáře. A do třetice o tři minuty později se trefili domácí opět. Petr Koblasa a Lukáš Sedlák si tentokrát vyměnili role. Koblasa dojel nahozený puk a pěknou přhrávkou našel před brankou Lukáše Sedláka, který se prosadil blafákem do bekhnedu. Domácí byli při chuti a hosté se nestačili bránit. Bohumila Svobodu zastavili písečtí nedovoleně a rozhodčí nařídil trestné střílení. To Bohumil Svoboda s přehledem proměnil a zasadil hostům desátý úder. Rezignovaní hosté vzápětí opět inkasovali. Prosadil se Jakub Babka. Minutu před koncem padly ještě další dvě branky. První dal střelou od modré Vladimír Zvoník a skóre zápasu na konečných 13:1 uzavřel svou pátou brankou v utkání Lukáš Sedlák.

Jaroslav Liška (HC České Budějovice): Úvod zápasu jsme měli dobrý, hned jsme dali tři góly. Po obdrženém gólu se třetina nedohrála úplně ideálně. V dalším průběhu zápasu jsme dobrým pohybem a vstřelenými góly kontrolovali utkání. Nicméně věřím, že utkání nás nedostane do výšin, abychom si mysleli, že je všechno v pořádku. Naopak věřím, že výsledek nás psychicky uklidní a hráči si budou moci věřit do dalších utkání. Nejlepší hráči dnes byli Lukáš Sedlák, Michal Švihálek a Roman Bernat.