10.10.2009, Matěj Mayer

Starší dorost: CEB - PCE 6:4 - Sedmá výhra v řadě

Č. b u d ě j o v i c e - Českobudějovičtí starší dorostenci opět zvítězili. Tentokrát si poradili na domácím ledě v Budvar Aréně s mužstvem Pardubic. V utkání domácí vedli už 6:2. V posledních pěti minutách ale hosté z Pardubic vstřelili dvě branky a značně zdramatizovali utkání. To nakonec skončilo 6:4 a domácí se mohou radovat ze sedmé výhry v řadě. V tomto utkání se hattrickem blýskl Roman Bernat.

Utkání začalo velmi svižně a už ve druhé minutě se utkání dočkalo prvního vyloučení. Na trestnou lavici putoval hostující Březina. Ten tam ale dlouho nepobyl, protože už po 24 sekundách jeho trestu otevřel domácí kapitán Michal Švihálek skóre zápasu. Po pár minutách hry se hosté dočkali vyrovnání a opět to bylo v přesilové hře. Jiří Půhoný zamířil přesně a prostřelil Gábu ránou nad lapačku. Domácí ale udeřili opět. Přesně za 1:17 se jim podařilo dostat vedení opět na svou stranu. Obránce Karel Plášil vyvážel puk ze třetiny a chytře ho přihrál na Lukáše Sedláka, ten puk zavezl do třetiny a našel před brankou stojícího Jana Trummera, který prostřelil Štrofa. V půlce třetiny měli hosté možnost vyrovnat, avšak Půhoný se sám před Gábou neprosadil. V posledních minutách si ještě pár slibných šancí vytvořili i domácí. Jednu z největších měl na hokejce Jiří Bárta, který po přihrávce Beneše těsně minul pardubickou klec. Po první třetině se tak šlo do kabin za stavu 2:1.

Druhá třetina začala, stejně jako ta první, rychlou brankou. Tu ale tentokrát vstřelili hosté. Adam Chmelař našel obránce Lukáše Procházku, který si najel před branku a zprvní zasunul kotouč do odkryté branky. Vyrovnaný stav ale opět dlouho nevydržel. Přesně v čase 25:00 se Michalu Švihálkovi nepovedla střela a odrazila se na hůl Romana Bernata, který vrátil domácím vedení. Ve 37. minutě mohl zvýšit skóre opět Roman Bernat, tentokrát ale sám před Štrofem neuspěl. Za hosty mohl zase v poslední minutě vyrovnat Jiří Půhoný, jeho bekhendový pokus ale Gába zlikvidoval. Po druhé třetině byl stav 3:2.

Do třetí třetiny domácí doslova vlétli. Už po dvanácti sekundách se v přesilové hře trefil Roman Bernat. Po této brance vystřídal brankáře Štrofa Marek Langhamer. Tomu ale také neprůstřelnost nevydržela příliš dlouho. Ve 48. minutě zůstal příliš vyjetý z branky, což gólem potrestal Martin Sekera. O minutu později navíc domácí přidali další branku. Roman Bernat ujel hostům po pravém mantinelu a překonal Langhamra blafákem do forhendu. v 53. minutě navíc prázdnou branku netrefil Michal Švihálek. Hosté se ale nevzdali a naopak přidali. V 56. minutě v šanci neuspěl Radim Zrůst. O pár sekund později už byli hosté úspěšní. Prosadil se Adam Chmelař. V čase 57:37 navíc na rozdíl dvou branek snížil Tomáš Šťastný, který dorazil střelu Jana Jetmara. Poslední minuty utkání se odehrávali ve třetině domácích. V čase 59:16 navíc na trestnou lavici putoval domácí Jan Štěpán. Hosté nakonec však ani nezkusili hru bez brankáře a výsledek tak zůstal 6:4.

Jaroslav Liška (HC České Budějovice): Nejsem spokojený se závěrem utkání. Bylo to jednoznačné utkání, kdy jsme vedli 6:2 a najednou jsme dostali dva góly. Zhodnocuje to výkon našeho gólmana, protože ten patřil k těm nejlepším a v utkání nás podržel. My jsme dnes proměnili téměř všechny šance, což je pozitivní. Potřebujeme ale zlepšit závěry třetin, které zatím nezvládáme.