28.09.2009, Matěj Mayer

Starší dorost: CEB - MBL 9:4 - Domácí si zastříleli

Č. B u d ě j o v i c e - Starší dorost HC České Budějovice si dnes proti Mladé Boleslavi s chutí zastřílel. V utkání sice prohrával 1:2, stav však dokázali hráči domácích otočit a konečný výsledek zněl 9:4 pro Jihočeský klub. Nejproduktivnějším hráčem utkání se stal se čtyřmi brankami a jednou asistencí Lukáš Sedlák.

V první třetině mnoho šancí k vidění nebylo. První vážnější šanci měli až v osmé minutě v přesilové hře hosté. Střela Chalupy od modré byla tečována, Gába byl však pozorný. Další šanci měli opět hosté, to když po zmatku v obraně nedokázali domácí vyhodit kotouč a brankář Gába byl na chvíli venku z branky, ani jedna ze střel hostí nebyla dost důrazná na to, aby skončila v brance. Díky přesilové hře v 15. minutě se dostali více do hry domácí. Velká šance Trummera po Sedlákově přihrávce ještě využita nebyla. O pár sekund později už svítilo červené světlo za brankou hostů. Od modré střílel Lukáš Kříž, jehož střelu tečoval Lukáš Sedlák a domácí vedli. Ke konci třetiny měli domácí ještě další možnost ke skórování, ve které byl Bernat, ten už ale neuspěl. Po první třetině se tak šlo do kabin za stavu 1:0.

Druhá třetina byla na šance a hlavně na branky rozhodně bohatší než ta první. První branku třetiny obstaral ve 28. minutě Tomáš Hyka, který překonal Gábu až na tetí pokus a bylo vyrovnáno. O pár minut později udeřila Mladá Boleslav podruhé. Branku vstřelil Jakub Frolík, kterému před odkrytou branku puk naservíroval Tomáš Hyka. Pak se však hosté nechali dvakrát vyloučit a hráli 25 sekund pět na tři. Domácí toho využili. Dvě sekundy před koncem prvního trestu se trefil po teči střely Kříže od modré Lukáš Sedlák a opět bylo vyrovnáno. Domácí se s vyrovnání neuspokojili a do konce třetiny přidali ještě další dvě branky. Nejprve se po Švihálkově přihrávce prosadil Tomáš Rousek a čtyři minuty před koncem druhé třetiny ještě zvýšil stav Jiří Bárta po přihrávkách od Svobody a Beneše. Do kabin se tak šlo za stavu 4:2 pro domácí. Po třetí brance domácí jasně ovládli hru a diktovali její tempo. Hosté na českobudějovické nestačili a tak po dvou třetinách bylo 4:2.

V poslední třetině byla k vidění hned sedm branek! V rozmezí dvou minut se jednou dokonce českobudějovičtí trefili hned třikrát. Ve 45. minutě Tomáš Rousek přihrál před branku přesně do jízdy na Petra Koblasu, který střelou zprvní prostřelil brankáře hostů. O pár sekund později se mohl z hattricku radovat Lukáš Sedlák, ten se prosadil střelou z mezikruží. Ve 47. minutě už to bylo 7:2. Po přihrávce Jana Štěpána zvyšoval Jiří Bárta. Hosté i přes nepříznivý stav ještě nesložili zbraně a na 7:3 snižoval nadvakrát v úniku Toni Babický. Na to ovšem reagovali ihned domácí, kterým nestačil náskok čtyř branek. Střelu Jana Štěpána od modré vyrazil dezorientovaný Sejpal nad sebe a ta nakonec po teči Jana Trummera skončila v brance hostů. Na 9:3 pak o čtyři minuty později zvyšoval Lukáš Sedlák. Hosté dostali v poslední minutě možnost hrát přesilovou hru, kterou využili. Postaral se o to Luděk Škop, který dorazil za Gábu střelu Hroudy. Domácí byli jasně lepším celkem a zaslouženě zvítězili.

Jaroslav Liška (HC České Budějovice): Výsledek je nad očekávání. Stále vidím chyby v obranné hře. V krizových situacích nás dnes opět podržel gólman. Musím vyzdvihnout náš útok, který soupeře přehrál. Důležité je, že jsme celý víkend zvládli kondičně. Je vidět, že jsme na tom kondičně dobře. Našimi nejlepšími hráči dneska byli Lukáš Sedlák, David Gába a Jan Štěpán.