03.10.2009, Matěj Mayer

Starší dorost: CEB - JIH 4:2 - Další domácí výhra

Č. B u d ě j o v i c e - Starší dorost HC České Budějovice již v sedmém utkání po sobě nevyšel bodově naprázdno. Dnes si poradili s Duklou Jihlava. V první třetině otevřeli skóre domácí, Jihlava však dokázala vyrovnat. Pak ale přišli další dvě branky Českých Budějovic a hosté stačili už jen snížit. Konečný výsledek utkání tak zněl 4:2. Čtvrtou branku v utkání vstřelil Martin Sekera.

Utkání jedenáctého kola extraligy staršího dorostu začali lépe hosté z Jihlavy. V 6. minutě ujel domácí obraně Martin Brabec, ale trefil pouze tyčku. Pak měli hosté další možnost ke vstřelení první branky. Jakub Brychta objel branku a však zasunout puk za Gábu se mu nepodařilo. Ve dvanácté minutě pak padla první branka utkání. Vstřelil jí domácí tým. Eddie Turek dostal přihrávku od Richarda Heřmánka a překvapivou střelou bekhendem překonal Ritticha. Na to ale rychle reagovali hosté. O tři minuty později se jim podařilo vyrovnat. Tobola vystřelil od modré čáry a střelu ještě před Gábou tečoval pod horní tyčku Martin Brabec. Ke konci třetiny mohl dostat Jihlavu do vedení Roman Mikeš, ale ani jeden ze dvou jeho pokusů za Gábu neprošel. V poslední minutě se naopak dostali do vedení dostali domácí. Chybnou rozehrávku brankáře Ritticha využil ke skórování Petr Koblasa. V první třeině byli o kousek lepší hosté, ti si vytvářeli více šancí, proměnili však jen jednu. To domácí z menšího množství šancí vstřelili dvě branky a do kabin se tak šlo za stavu 2:1.

Na začátku druhé třetiny vyměnila Dukla Jihlava brankáře. Davida Ritticha vystřídal Jiří Šťastný. Ten musel rychle reagovat na střelu Roman Bernata, který byl ve velké šanci. O chvíli později si musel dávat pozor i David Gába v brance domácích. Střelou se ho snažil prostřelit Filip Kasalý, Gába byl úspěšnější. V půlce třetiny měl obrovskou šanci Štěpán Zídek, který mohl potrestat chybu domácího Prokopa, Gába ale jeho střelu pěkným zákrokem zlikvidival. V druhé třetině se hrál bojovný hokej s menším množstvím šancí. Hra v této třetině byla vyrovnaná a do šaten se šlo za stejného stavu jako po první třetině.

Na začátku třetí třetiny udeřili domácí a stav zvýšili na 3:1. Lukáš Sedlák udělal hostujícímu brankáři blafák do bekhendu a puk už pak jen zasunul do prázdné branky. Jihlava se nechtěla vzdát a vytvořila si před brankářem Gábou tlak, ani jedna z jejich šancí ale neskončila brankou. V 50. minutě měli hosté možnost hrát 1:22 přesilovou hru pět na tři. Jihlava šanci využila hned po dvaceti sekundách, kdy za Gábu prošla přízemní střela obránce Vojtěcha Zadražila. Ke konci zápasu už hosté příležitosti ke skórování neměli a prosadili se opět domácí. Martin Sekera si vybruslil od mantinelu a prostřelil Šťastného nad lapačku. Konečný výsledek utkání byl 4:2 pro domácí HC České Budějovice. Ve druhé a třetí třetině bylo domácí mužstvo již lepším týmem a pozásluze v utkání zvítězilo.Českobudějovičští tak oplatili Jihlavě porážku z prvního vzájemného souboje.

Jaroslav Liška (HC České Budějovice): Myslím, že to bylo zasloužené vítězství. Ze soupeře jsme měli respekt, což bylo dobře. Byl to úplně jiný výkon než včera v Písku. Je dobré, že jsme dnes zvládli koncovku a dokonce jsme někdy soupeře i přetlačili. Nejlepší hráči dnes Lukáš Sedlák, Michal Švihálek a Ondřej Liška. Samozřejmě nás opět podržel i brankář Gába,