17.09.2014, Matěj Mayer

SUM - CEB 7:4 - Produktivní Šumperk nedal Motoru šanci

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Motor ve středu zajížděl do Šumperka a jeho snahou bylo navázat na vítězství z posledního domácího zápasu s Havlíčkovým Brodem. Utkání bylo po dvě třetiny výsledkově poměrně vyrovnané, ve třetí části ovšem domácí odskočili na rozdíl tří branek. Naději na zvrat v zápase dal Motoru dvě minuty před koncem kapitán Straka, který snižoval na 4:6. Šumperk si však svůj triumf pojistil ještě sedmnou brankou do prázdné klece a získává tak tři body do tabulky.

V rámci čtvrtého kola první hokejové ligy zavítal pod vrcholky Jeseníků ČEZ Motor České Budějovice. Draci sice v předcházejícím klání nestačili na Havířov, jemuž podlehli 2:6, Kučerův mančaft ale mohl navázat na úvodní domácí vřavu, ve které Salith nasázel hned sedm puků do sítě Slovanu Ústí nad Labem.

Rychlé tempo hry okamžitě od prvního buly, přesně takový hokej diváci ve slušně zaplněném hledišti Tyršova stadionu kvitovali. První polovina úvodní části sice gólové ovoce nenesla, ale o něco později letěly první radostné ruce ke stropu dračího svatostánku. Aleš HOLÍK poslal puk do sítě navzdory šumperskému oslabení, kus černé gumy doskotačil za brankovou čáru – 1:0. Jihočeši ale dlouho nečekali na vyplacení dluhů, na světelné tabuli běžela 15. minuta, když Luboš ROB pohotově doklepl pryž za záda Daniela Zelenky – 1:1. Severomoravané však trvali na vedoucím stavu po zahajovacím dějství, zařídil jej v čase 16:41 odchovanec Lukáš ŽÁLČÍK. – 2:1

Jak předchozích dvacet minut skončilo, dalších velice podobně začalo. Uteklo teprve čtrnáct vteřin z druhé periody a už museli časoměřiči v boxech měnit číselné hodnoty ve výsledku. Rok PAJIČ zařídil vyrovnání Motoru líbivou střelou pod víko šumperské brány – 2:2. Jenže o necelou půlminutu později zase burácela tribuna domácích příznivců, Aleš STANĚK v samostatném úniku oklamal Ondřeje Bláhu a uzmul zpátky vedení Salithu – 3:2. Poprvé na rozdíl dvou zásahů utekl Šumperk při průběhu 26. minuty, Patrik MOSKAL zakončil z levé strany naprosto přesně po příhře od Žálčíka – 4:2. Kousek po polovině základní hrací doby stihl snížit budějovický Josef STRAKA, jenž střelou z dálky zaskočil gólmana Draků. Stav 4:3 platil po čtyřiceti minutách.

Byli to muži Motoru, kdo potřeboval dotáhnout nepříznivý vývoj duelu. Avšak trenéři Radek Kučera s Jaromírem Jindřichem naordinovali svěřencům neustálý útočný průboj. Potvrzení naservíroval přítomným divákům druhou trefou Lukáš ŽÁLČÍK, jemuž vypomohla ke gólu Staňkova asistence – 5:3. Pravděpodobně největší hřebíček do pomyslné soupeřovy rakve zaťukal dosavadní střelec Michal VELECKÝ. Domácí šestašedesátka se uvolnila před svatyní Bláhy a nezaváhala – 6:3. Ačkoli na začátku 58. minuty snížil rozdíl motorák Josef STRAKA, vítězství Draků potvrdil zasunutím touše do odkryté sítě Patrik MOSKAL. Také on načetl do statistik druhý bod v utkání. Šumperk převzal důležité tři body do tabulky a zároveň potvrdil skvělou formu před domácím publikem!

Radek Kučera (SALITH ŠUMPERK): Je jedno kolik branek dáme. Musíme se vyvarovat chyb, které děláme úplně zbytečně. Vstup do zápasu byl lepší než v těch předchozích, jak doma, tak i venku. Trápí nás ale to, že se nedokážeme koncentrovat i na jiné věci a pak z toho dostáváme zbytečné góly. Všechno dopředu funguje, teď to chce vychytat vzadu. Ovšem to není tím, jak někteří říkají, že je to pouze obráncemi. Musí pracovat prostě všech pět lidí. Říkám to už dva roky. Dnes to není jenom o obraně beků. Dneska jsme chtěli protočit brankáře. Dali jsme příležitost Zelenkovi.

Petr Rosol (ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDEJOVICE): Dnes jsme výhru domácím darovali hrubýma chybama v obraně. Šumperk všechny šance dokázal využít. Šumperk nemá jen nebezpečné přesilovky, ale i protiútoky. Mají přesně typy hráčů, kteří dokáží hrát výborně dva na jednoho. S ním se prostě nesmíme pouštět do hokeje nahoru a dolů. To jsme bohužel nedodrželi.