05.12.2009, Miroslav Mayer

STD: CEB- PCE 4:3. Vítězství i v posledním zápase

Č. B u d ě j o v i c e - v posledním zápase základní skupiny dokázali starší dorostenci porazit na vlastním ledě mužstvo Pardubic 4:3 a to i ze značně omlazenou sestavou a bez hlavních oper mužstva. Domácí byli v utkání lepším mužstvem, po celý zápas vedli a nakonec po zásluze vyhráli. Dva góly domácího mužstva dal kapitán týmu Martin Sekera.

Poklidné tempo první třetiny narušil nejdříve Jiří Bárta. Byl totiž v nájezdu na branku faulován a rozhodčí nařídil trestné střílení. Sám postižený se ho ujal, ale jeho bekhendový blafák v brance neskončil. V dalších příležitostech se objevoval i Bernat, ale vždy mu něco k překonání brankáře chybělo. Hosté byli většinou pozadu a nic dopředu nevytvářeli. První branka padla v polovině třetiny. Po přihrávce Turka se trefil Petr Koblasa. Domácí měli nadále více ze hry a udávali tempo hry. Další branky visela ve vzduchu a domácí se jí brzo dočkali. Pomohla jim k tomu využitá přesilová hra. Jan Trummer si hrál s pukem u mantinelu a jeho překvapivá střela se třepetala v síti. Pak začali být vylučováni i domácí a hosté se přeci jen dostávali více do hry. Větší šance měli pardubičtí hokejisté až v závěru třetiny. Nejprve kryl Bláhu tvrdou střelu Březiny a těsně před koncem třetiny byl před ním osamocený Bureš, ale ani on nedokázal domácího gólmana překonat.Po první třetině domácí zaslouženě vedli 2:0.

Druhá třetina byla ukázkou výborného dorosteneckého hokeje. V první polovině třetiny byli lepším týmem hosté, kteří měli i pár dobrých šancí. Nejdříve měli hosté možnost dva na jednoho, ale Řezníček nepřihrál a vystřelil na Bláhu. Ten byl na místě. O chvíli později se již hosté mohli i poprvé radovat. Autorem branky byl Lukáš Březina. Pardubičtí mohli vzápětí dokonce i srovnat stav. Jenže střela obránce Žemličky orazítkovala tyč domácí branky. V další šanci byl ještě Bureš, ale Bláha podržel. Pak se začali domácí probouzet a hlavně Babka několikrát střílel na pardubickou branku. Všechny jeho pokusy ovšem likvidoval Bernart. Domácí pak hráli přesilové hry a doslova se nastěhovali před pardubického brankáře a střílili jednu ránu za druhou. Z jejich snahy nakonec vzešla pouze tyčka po střele Turka. Druhá třetina tak přinesla jenom jednu branku a tak domácí nadále vedli 2:1.

Do třetí třetiny měli domácí přímo raketový vstup. Hráli sice oslabeni o jednoho hráče, ale podařilo se jim vstřelit branku. Velký podíl na ní měl Jakub Babka. Ten vybojoval puk a nahodil ho k brance. Tam si najížděl Martin Sekera a vložil do přihrávky hůl. Puk se odrazil a jel přesně mezi nohy brankáře. Další možnost měl Moudrý, ale jeho střelu vyrazil liberecký brankář držadlem hokejky nad branku. Stále se hrál pohledný a rychlý hokej. Šance byly na obou stranách, ale domácí byli přeci jen o něco aktivnější. Situaci domácímu týmu zkomplikovali hosté. I oni dostali možnost zkusit si trestné střílení. David Březina byl úspěšný a snížil na 2:3. Pět minut před koncem zápasu tak bylo stále o co hrát. Domácí nechtěli připustit drama a tak brzo dali další branku. Opět byl u toho agilní Babka. Jeho střelu vyrazil Bernart před Martina Sekeru a ten poslal puk do odkryté branky. Ovšem to ještě nebylo všechno. V poslední minutě hosté ještě dokázali snížit. Bláha vyrazil střelu od modré před Daniela Vachutku a ten dal poslední branku zápasu. Hosté ještě zkusili hru bez brankáře, ale na stavu se již nic neměnilo. Domácí tak zaslouženě vyhráli 4:3.

Jaroslav Liška (HC České Budějovice): Jsem s utkáním moc spokojený, I proto, že to byl i na pohled moderní hokej. Snažili jsme se bruslit a z toho také pramenili branky. Až na zaváhání v druhé třetině, což bylo ovlivňeno hlavně soupeřem. Ten byl aktivní a my jsme ztráceli puky v obranném pásmu.Utkání jsme měli pod svoji kontrolou. Hlavně starší hráči přistoupili k zápasu velmi zodpovědně.