05.01.2003, Milan Dvořák, Radek Vokál

SLA-CEB 3:4: Budějovice senzačně zvítězily v Edenu!

Nikoliv Roman Málek, ale Vladimír Hudáček se po zápase smál. Budějovice i ve třetím zápase sezóny dokázaly Slavii porazit a poprvé dokonce v normální hrací době. Celý Eden byl natěšen na 28. minutu zápasu, ve které mohl domácí gólman překonat rekord 219 minut bez obdržené branky. V té době byl ale Málek už dvakrát překonán. V 35. minutě to bylo už 1:4 a bylo zaděláno na překvapení. Domácí dokázali při power-play snížit na 3:4, tři body si už ale Jihočeši vzít nenechali.
Pozornost hokejových fanoušků se spíše než k výsledku utkání upírala k domácímu brankáři. Málka ale překonal už ve 14. minutě raketovým příklepem z pravé strany Šimánek - 0:1. Hrál se oku lahodící útočný hokej, nejlepší obrana ligy se tentokrát moc nevyznamenala.

Ve 23. minutě zvyšoval do odkryté klece na 0:2 Ondřej. Domácí snížili o pět minut později, když přesilovou hru využil nekompromisní střelou pod víko Sup - 1:2. Budějovičtí hráli ale ve velké pohodě, v 30. minutě ujela osamocená dvojice útočníků, Štraub nahrál těsně před Málkem na Štrbu a ten dopravil kotouč pohodlně do odkyté klece - 1:3. To ale nebylo ze strany hostujícího týmu vše, hřebík do slávistické rakve zatloukl v 36. minutě Babka a připsal si tak už třetí vítězný gól z posledních 5 zápasů ! Nešťastný Málek si připsal ve druhé třetině na konto 3 inkasované branky a 5 zásahů.

V poslední části hry byli slávisté lepším celkem, na 2:4 snižoval až v 50. minutě kanonýr Hruška. Pražané nakonec zkusili i hru bez brankáře, kontaktní gól vsítil hned po vhazování Kadlec - 3:4. Víc už ale Jihočeši nepovolili a odváží si z Edenu nečekané, ale zasloužené tři body !

Utkání na vlastní oči sledovali naši kolegové z pražské redakce, jejich reportáž si můžete přečíst zde.

Václav Červený (ČB): Na Slavii jsme jeli s obdobnou taktikou, se kterou jsme tady uspěli v posledním utkání, které jsme také vyhráli. Tuto taktiku jsme v průběhu celého utkání dodržovali a zaslouženě nám to přineslo úspěch.

Vladimír Růžička (Slavia): Dnes nám zápas nevyšel, což bylo vidět v první i druhé třetině, kde jsme neměli dobrý pohyb a neodrazil se k nám žádný kotouč. Také jsme nebyli důrazní, čehož Budějovice využily. S přístupem hráčů v průběhu zápasu jsem ale spokojen, protože až do poslední vteřiny jsme hráli o výsledek.