20.03.2016, Denisa Józsová

SF3: SPA–CEB 7:2 – Vysoká porážka ukončila mladšímu dorostu sezonu

PRAHA — Jelikož se semifinále extraligy mladšího dorostu hraje na dvě vítězná utkání, šlo v tomto zápase o všechno, protože stav série byl 1:1. Českobudějovičtí drželi po první třetině vyrovnaný stav 2:2, o výhře domácích však rozhodla druhá třetina, ve které se Spartě podařilo vstřelit čtyři góly v rozmezí dvanácti minut! Svěřenci Ladislava Koldy na ně nenalezli odpověď a cesta letošní sezonou tak pro ně končí. Za svou bojovnost a předvedené výkony ale zaslouží mladí Jihočeši uznání.

První třetina zápasu začala ve velkém stylu. Již v druhé minutě se prosadil domácí hráč, konkrétně Marcel Čížek. Dvě minuty na to bylo srovnáno. Českým Budějovicím se povedlo z ničeho nic skórovat, když se prosadil Michal Silný. Zápas poté trochu ztratil na tempu. Hosté dostali možnost na vstřelení gólu při vyloučení jednoho ze sparťanských hráčů. Bohužel pro hosty nedokázali nabízenou šanci využít. Přesilovku si zahrála také Sparta, to když byl vyloučen Procházka. Domácí ji dokázali využít. Filip Hadamczik vystřelil od modré, jeho ránu tečoval Patrik Prymula a trefil mezírku u pravé tyčky. Vzápětí hráli přesilovku i hosté. Hráčům Motoru stačilo pouhých osm sekund na její proměnění. Jakub Čížek vyrovnal stav na 2:2, za tohoto stavu se šlo také do kabin.

Budějovičtí hráli na začátku druhé části postupně dvě přesilovky. Při druhé z nich ujel Dominik Arnošt, byl faulován a dostal k dispozici trestné střílení, které bezpečně proměnil. O minutu později bylo pro domácí ještě hůř. Procházka fauloval a Sparťanští hráli přesilovku. Tu svou střelou proměnil Marcel Čížek a domácí rázem vedli o dva góly. Za další čtyři minuty byl k vidění další gól, který znovu vstřelila Sparta. Při přesilové hře vyšachovali Sparťanští hostující obranu a na konci celé akce stál Miroslav Dani, který prostřelil bezmocného Svobodu. Dvanáct minut hrůzy pro hosty završila další branka v jejich síti. Marcel Čížek se prosadil krásnou střelou nad lapačku. Tento hráč tímto gólem završil hattrick. Tímto skóre třetina skončila a Sparta nakročila do závěrečného turnaje extraligy mladšího dorostu.

Do třetí třetiny vstoupili Budějovičtí s přesilovkou, bohužel pro ně zůstala nevyužita. Krátce poté se prosadila Sparta. Patrik Prymula dostal puk a neměl problém trefit odkrytou část brány. Budějovičtí hráči už poté nebyli schopni se dostat do zápasu a z Prahy odjeli s vysokou prohrou a zároveň bez postupu na finálový turnaj.