16.03.2019, Marek Baloun

SF2: VSE - CEB 0:6 - Na Lapači stoprocentní i napodruhé

VSETÍN — Ani ve druhém zápase Motor nedovolil Vsetínu skórovat. A co víc, uštědřil mu tvrdý debakl. Jihočeši po většinu utkání udávali tempo hry, vměstnali do druhého a třetího dějství hned tři branky, zatímco Valaši i přes několik mrazivých pokusů na Jana Strmeně nevyzráli. Motor tak byl ve Vsetíně stoprocentní a už ve středu může rozhodnout o postupu do baráže.

První minuty utkání se nesly v podobném duchu jako v pátečním klání. Oba týmy se oťukávaly a zkoušely kdo komu co dovolí. Budějovičtí byli aktivnější a domácí gólman Šelepněv musel uhasit posupně střely Doležala, Heřmana nebo Přikryla. Valaši se ale rychle nastartovali a ani Strmeň nebyl náporu ušetřen. Nejprve musel na kontaktní vzdálenost zastavit dorážejícího Pechance, který se hnal za pukem do brankoviště po střele Roba, při početní výhodě pak musel odolat Jonákovi, Tamperovi a opět Robovi. Asi největší práci měl ale s Jiřím Karafiátem. Šilhavý si totiž šikovně obhodil jednoho z budějovických beků a vyslal vsetínskou devětačtyřicítku na nikým neblokovanou zteč. Jeho ránu ale Strmeň dokázal ukrýt v lapačce a bylo po akci. Obě strany se i přes několik dobrých pokusů neprosadily a do kabin se tak šlo bez branky.

Co se nestihlo ve třetině první se rychle napravilo v té druhé. Už sedmdesát sekund po úvodním buly se prosadil Martin Novák, když nejprve trefil tyč a pak doklepl odražený puk za bezmocného Šelepněva. Gól musela ještě posvětit branková sudí, protože puk přešel čáru jen o centimetry, ale ani ona gólovou radost hostí nezkazila – 0:1. Pochvalu si zasloužil i David Gilbert, který s Endálem domácí pětku krásně rozebrali. Jihočeští fanoušci se mohli podruhé radovat hned vzápětí, Zdeněk Doležal ale dobrou ránou orazítkoval levou tyč. Motor měl po gólu navrch a potvrdil to v polovině utkání. Na trestnou totiž usedl Pitule a byť Karabáčkovi díky neuvěřitelné flexibilitě gólmana chyběly centimetry, na bekhend Lukáše Endála z hranice brankoviště už byl krátký a mohlo se znovu slavit – 0:2. Vsetín se nevzdal, srovnal s Motorem krok, ale bylo mu to pramálo platné. Tomáš Frolo totiž nevystihl Gilbertovu přihrávku a nechal za sebou úplně volného Zdeňka Doležala který Šelepněvovi lehkým ťuknutím do kotouče „zahrál housle“ – 0:3. Na domácích byla vidět frustrace a na ledě začaly sršet emoce, ale do kabin se šlo za třígólového stavu.

S přestávkou Motoru gólová hladovost ani trochu neopadla. Vsetín se sice zpočátku tlačil za snížením, Motor si ale nenechal otěže ukrást a přidal osm minut po úvodním vhazováním gól číslo čtyři. Martinu Heřmanovi se povedlo obrat soupeře o puk, rozjel se do útočného pásma a ačkoliv mohl přihrát na spolujezdce Beránka, jeho rána síťku rozvlnila – 0:4. Ani to ale nebylo vše. V rychlém sledu se totiž zvládl prosadit opět Zdeněk Doležal po dobré práci Karabáčka a jen o minutu a dvacet pět sekund později ho následoval Zdeněk Kutlák, kterému dokonce druhou asistencí pomohl Jan Strmeň. Při jeho gólu se ale gólman Šelepněv zranil a musel ho nahradit David Gába. Ten už zápas dochytal bez inkasování a i přes chválení stojící haly musel spolknout tvrdou porážku.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Jsme zklamaní. Nedat za dva domácí zápasy gól je špatná vizitka. Zase to ale bylo o prvním gólu a nám se zatím nepodařilo ani jednoho z gólmanů soupeře překonat, a to je ten klíč. Síly ubývají a pravda je ta, že když se dá gól, tak únava rychleji mizí. Tým to nakopne, vydolují se síly, které někde vzadu jsou. Zatím se nám v zakončení nedaří, neodráží se nám to, ale musíme na to jít lépe. Pak bude lepší i celý zápas.

Václav Prospal (ČEZ Motor České Budějovice): Do Vsetína jsme jeli s maximální pokorou k soupeři. Vsetín začínal doma, je to druhé kolo play-off, my jsme chtěli přistoupit zodpovědně ke každému zápasu, což se nám povedlo. Odjíždíme s vedením 2:0 na zápasy, což je určitě super pocit, ovšem zdaleka nemáme vyhráno. To nejdůležitější nás teď čeká doma.