25.01.2014, Miroslav Mayer

SDO: ZLN - CEM 2:1 - Vyrovnaný zápas vyhráli Berani

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Starší dorost prohrál i druhý zápas na Moravě. Tentokrát ovšem odehrál velmi vyrovnané utkání a prohrál je velmi těsně. Jihočeši vylepšili hlavně obranu a po delší době neinkasovali moc branek.

Hosté začali zápas s velkým nasazením a již v druhé minutě museli jít domácí po dvou faulech na trestnou, což znamenalo přesilovku 5 na 3 pro Budějovice. Kritický moment hned v úvodu utkání však Berani přežili. V polovině třetiny dostal milimetrovou přihrávku na modrou Rezek. Jel sám na Kváče, ale i kvůli faulu nedokázal tuto šanci zužitkovat. Ševci se mohli radovat až o tři minuty později. Budějovický obránce nabídl chybnou přihrávkou puk Davidu Peškovi, který zachytil kotouč před bránou, připravil si střelu a zamířil k tyči Kváčovi branky. Oba týmy odcházely do šaten za stavu 1:0 pro domácí.

Ševci dostali ve druhé třetině možnost přesilovky 5 na 3, která trvala déle než minutu. Berani se sice drželi v pásmu, vytvořili si šance a několikrát donutili Kváče k zákrokům, gólu se ale nedočkali. Tlak na bránu Budějovic byl ovšem vyvíjen dál, což nakonec přineslo vytoužený druhý gól. Karafiát se ve středním pásmu zmocnil puku a našlápl si to podél mantinelu. Když byl na úrovni kruhu, naservíroval puk před bránu, kde do něj plácl Daniel Dlabaja a kotouč skončil v šibenici Kváčovi brány. Zlín vedl o dva góly, ale na obrazu hry se to příliš nepodepsal. Utkání pokračovalo bez větších vzrušujících momentů.

Hned v úvodu třetí třetiny však přišel gól Jihočechů. Doktorovu střelu Ling vyrazil před sebe, ale pohotový Ondřej Šulek dorazil kotouč do sítě. Zápas tak měl novou zápletku. Budějovické dostal gól na koně a navíc měli možnost přesilové hry. Tu sice nevyužili, ale i nadále pokračovali v obstřelování zlínské klece. Jejich snahu pak trochu utlumila přesilovka Zlína, po níž už budějovickým zbylo na vyrovnání jen dvě a půl minuty, což bylo málo. V úplném závěru hosté ještě odvolali brankáře, ale Zlín tlak ustál. Ševci se po třech prohrách konečně radují z výhry.

Tomáš Valášek (PSG Zlín): "My jsme včera podle mě nešťastně prohráli a dneska naopak spíše šťastně vyhráli, neboť soupeř hrál velmi aktivně a dobře a my jsme na to nemohli najít recept. Trápí nás špatně sehrané přesilové hry a to pak je těžké udržet jednogólový náskok. Jsme velmi šťatní, že jsme to dobojovali a získali tak důležité 3 body."

Jan Trummer (HC České Budějovice): "Proti včerejšku, kdy jsme sehráli špatnou třetí třetinu v Brně, jsme dneska nenAstoupili špatně. Měli jsme hned z počátku přesilovku 5 na 4 a v zápětí minutu přesilovku 5 na 3. Neproměnili jsme ji, což si myslím, že bylo rozhodující. Poté jsme měli dva brejky, nevyužili jsme je a po naší hrubé chybě v obraném pásmu nás soupeř potrestal. Poté bohužel jsme se do nich tlačili a oni a vstřelili druhý gól, který byl dneska rozdílový a vítězný."