14.01.2012, Matěj Mayer

SDO: TRI - CEB 4:3 - Starší dorostenci prohráli i druhý zápas na Moravě

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Starší dorostenci nakonec odjíždějí z dvojzápasu na Moravě s prázdnou. V pátečním utkání nestačili na Vítkovice a v sobotu neuhráli ani bod v souboji s Třincem. Utkání měli přitom lépe rozehrané právě hráči z jihu Čech, když v 17. minutě otevřel skóre Samohejl. Domácí však utkání otočili a ve 46. minutě už vedli 4:1. Za hosty už pouze korigovali Smejkal a opět mladíček Pavel Samohejl, který dal v utkání dvě branky.

Úvodní dvacetiminutovka zápasu přinesla svižný a divácky atraktivní hokej. Oba celky si vyprodukovaly několik šancí. Jako první mohli zahrozit hosté, kteří okupovali branku Ocelářů již od úvodního buly. Na Němce šly dvě střely, ta druhá orazítkovala tyč. Domácí hrozili spíše z brejkových situací, kterých si vytvořili hned několik. Jmenovat můžeme šanci Kofroně, či Davida Ciencialy, který jel sám proti brankáři Gábovi. Cienciala vyzkoušel kličku, Gába proti jeho akci vystrčil svůj beton. Na první branku tak diváci ve Werk aréně museli čekat do sedmnácté minuty. Emil Švec parádním pasem našel rozjetého Pavla Samohejla. Ten se natlačil před bránícího hráče a střelou pod víko domácí branky nedal žádnou šanci brankáři Němcovi. Hosté pak ještě mohli v přesilovce přidat svou druhou branku, střela Samohejla ale skončila na levé tyči domácí branky.

Vstup do druhé třetiny se náramně povedl domácím. Ti již v první minutě této části dokázali korigovat. O první branku v síti hostujícího brankáře se postaral Filip Ohera. Ten dostal pas od Marka Růžičky a střelou z první nedal brankáři Gábovi sebemenší šanci. Hned minutu na to mohli vést opět hosté. V oslabení se do úniku dostal Emil Švec, na brankáře Němce ale recept nenašel. Domácí tak trestali. Ještě v téže přesilovce se na listinu střelců zapsal Petr Heider. Toho našel Lukáš Kasala, Heider střelou bez přípravy dokázal využít početní výhodu. Šance se pak střídaly na obou stranách, v této fázi hry ale dominovali brankáři. Jak domácí Němec, tak hostující Gába pochytali všechny pokusy soupeřových útočníků. Ve vyložené šanci na straně domácích selhal Marek Růžička, za hosty pak neproměnil Aeš Krátoška.

V poslední části se s góly roztrhl pytel a diváci mohli vidět hned čtyři úspěšné akce. O tu první se postarali domácí. Kotouč se od Adama Kofroně dostal na hůl Davida Ciencialy, jenž střelou kolem bránícího hráče překonal gólmana Gábu. Domácím to netrvalo ani minutu a už vedli o tři branky. Od modré střílel Adam Cienciala, jenž svou střelou překvapil brankáře hostů. Hosté se ale nehodlali vzdát a ještě v téže minutě mohli snížit. Emil Švec ale ve stoprocentní šanci přestřelil. Mountfield se přeci jen dočkal korigující branky. V probíhající přesilovce se dokázal prosadit Jiří Smejkal. Další průběh hry se pak nesl ve znamení zahazování dobrých gólových šancí. V těch neuspěli domácí Dérkowski a Jaroš, na hostující straně netrefil Ruda a do tyče střílel Piegl. Čtyři minuty před koncem sáhli trenéři Mountfieldu ke hře bez brankáře a to se jim vyplatilo. Branku na 4:3 vsítil Pavel Samohejl, jenž potřetí propálil brankáře domácích. Hosté se v závěru utkání svou nedisciplinovaností připravili o možné vyrovnání, tři body tak zůstávají v Třinci.

Roman Cienciala (Oceláři Třinec): Úvod utkání byl velmi těžký, protože jsme si, po včerejším utkání z Pískem, který byl lehkým soupeřem, mysleli, že to půjde samo. Soupeř nás dokázal zatlačit. V druhé třetině jsme dali dvě branky a dostali se na koně. Zápas jsme pak dokázali dotáhnout do vítězného konce. S výsledkem jsem spokojený, hra se mi ale vůbec nelíbila.

Jaroslav Formánek (HC České Budějovice): Po špatném výkonu v prvních dvou třetinách jsme tady nechali všechny tři body. Soupeř byl dnes lepší, proto zaslouženě vyhrál.