21.01.2011, Matěj Mayer

SDO: SPA - CEB 5:2 - Sparťané přetlačili českobudějovické

Č. B u d ě j o v i c e - Starší dorost načal dvojzápas proti pražským celkům. V pátečním utkání se dorostenci představili na Spartě. V utkání byli pánem domácí. Po druhé třetině byl však ještě stav 1:1. Poslední část hry přinesla čtyři branky do sítě Českých Budějovic a ze zisku tří bodů se tak mohli radovat domácí. První branku Českých Budějovic vstřelil Luboš Rob.
Úvod první části patřil bezesporu domácím hokejistům. Zvláště se dařilo Hudcovi, který ani na třikrát neprostřelil skvěle chytajícího Gábu. V polovině třetiny to však byli hosté, kdo dvakrát trefil tyčku sparťanské klece. Jenže právě domácí otevřeli skóre dnešního utkání povedenou trefou, kterou vsítil Patrick Brzobohatý.

Druhé dějství nabídlo divákům již vyrovnanou hru se šancemi na obou stranách. Českobudějovickým se opět podařilo trefit z bezprostřední blízkosti pouze horní tyč Neužilovy brány. Jenže ke konci třetiny se jim tlak vyplatil. Švec zpoza branky přihrál nikým nehlídanému Lubošovi Robovi, jenž před odchodem do šaten střelou z první vyrovnal stav.

Třetí třetina nabídla poměrně více branek. Na začátku třetiny předvedl skvělou akci Škopek, který si podél mantinelu objel obránce hostí a z dobré pozice vystřelil. Jeho střelu do sítě ještě usměrnil Dominik Müller. Deset minut se nic nedělo. Pak přišla sparťanská smršť. Za Gábova záda od modré trefil Dominik Simon, který také o dvě minuty později přidal i další branku a zvedl tak stav utkání na 4:1.

Minutu před koncem se rozjel Patrick Brzobohatý, obdržel přihrávku od mantinelu, kterou přesně umístil do horní části českobudějovické brány. Jenže stav 5:1 se hostům nelíbil, a tak si ho čtvrt minuty před koncem zápasu zkorigovali na 5:2. Po tlačenici v brankovišti se kotouče jako první ujal Bohumil Svoboda, ale na žádné body již dosáhnout nestačil.