24.01.2012, Miroslav Mayer

SDO: SPA - CEB 3:2 Finiš na vyrovnání nestačil

Č. B u d ě j o v i c e - Starší dorost prohrál i šesté utkání v řadě a pokračuje tak ve špatných výsledcích, když letos ještě nezískal ani bod a v tabulce se propadá dolů. Nicméně tentokrát nesehrál v Praze špatný zápas a v závěru se pokoušel získat alespoň bod, ale nevyšlo to. Nyní se tým musí soustředit na další zápasy a zisk bodů. První branku Jihočechů dal Martin Záhora.

Od první třetiny mladí sparťané diktovali tempo hry. Po několika šancích si v přesilové hře vzal kotouč Dominik Pokorný a nahrál zcela volnému Martinu Réwayovi, který si pohrál s kotoučem a poslal střelu, kterou před brankou tečoval za záda gólmana Tobiáš Slavíček. I druhý gól Pražanů padl v početní výhodě. Martin Bartoš nahrál na modrou čáru zcela volnému Martinu Réwayovi, který prostřelil podruhé hostujícího gólmana. Budějovice si také vytvořily slibné šance, ale domácí gólman byl stoprocentní.

České Budějovice vlétly do druhé třetiny jako uragán, ale nedokázaly překonat gólmana. Sparta si po chybách soupeře vytvářela brejky, ale nedokázala uspět. Domácí od druhé poloviny hry přebíraly tempo, a z toho těžil Michael Široký, který využil šikovnosti Martina Réwaye, jenž objel celé hřiště a předložil nádhernou nahrávku.

První polovina třetí třetiny zase patřila hostujícímu celku, který v druhé minutě těžil ze svého nasazení a snížil na 1:3, když od modré střílel dělovku Martin Záhora. Budějovice stále diktovaly hru a Sparta se vůbec nemohla dostat do tempa. Až v půlce třetiny se probudili i domácí a zasypali hostujícího gólmana střelami, ale žádná nepropadla do branky. Pět minut před koncem dostal Martin Svoboda trest na pět minut a do konce utkání, z čehož vytěžil David Bílek, ke kterému se odrazil puk od zadního mantinelu a střelou z mezikruží vyškolil sparťanského gólmana. To bylo ze strany hostů vše a proto Sparta bere tři body.