01.10.2010, Tomáš Němec, Miroslav Mayer

SDO: PIS-CEB 4:3sn Jihočeské derby pro Písek

Č. B u d ě j o v i c e - Starší dorost prohrál, vůbec poprvé, v jihočeském derby s IHC Písek 3:4 na samostatné nájezdy. Vstup do zápasu vyšel lépe domácím, kteří byrzo vedli o dvě branky. Českobudějovičtí však dokázali zápas otočit a dostat se do vedení 3:2. Ovšem Písek v závěru vyrovnal a nakonec se radoval z vítězství na samostatné nájezdy a uhájil tak domácí neporazitelnost. Dva góly českobudějovického týmu dal Jonáš Beneš.
Hned v úvodu utkání měl dobrou příležitost Šmejkal, který střílel po buly, puk se však otřel o boční síť. Ve třetí minutě střílel přes obránce Salák, Havelec zasáhnul vyrážečkou. V čase 3:01 se domácí dostali do vedení. Skóre otevřel David Bernad přesnou střelou k pravé tyči. V čase 4:19 Písek vedl už o dvě branky. Filip Vlček překvapil českobudějovického brankáře střelou z ostrého úhlu, 2:0. To bylo na brankáře Podskalského příliš a přenechal místo v bráně Gábovi. V osmé minutě měl dobrou šanci na snížení Bílek, který střílel do protipohybu Pavelce, ten však kotouč za svá záda nepustil. V desáté minutě Prokop zakončoval z otočky, písecký gólman si spodek své brány dobře pohlídal. O minutu později tentýž hráč zakončoval rychlou akci hostů, naštěstí pro Písek nad horní tyč. V patnácté minutě předvedl pěkný zákrok lapačkou Havelec, proti tvrdé střele Saláka. V čase 17:04 se Českobudějovickým podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Petr Škopek překonal dosud bezchybného Havelce střelou od modré čáry, 2:1.

Ve dvacáté třetí minutě střílel z kruhu Kypta, domácí brankář vytěsnil kotouč do rohu kluziště. O chvíli později ujížděl ve vlastním oslabení Šmejkal, na poslední chvíli mu ve vstřelení třetí branky domácích zamezil jeden z českobudějovických obránců. V polovině zápasu střílel z dobré pozice Šmejkal, jeho projektil minul tyč o centimetry. V čase 37:06 se hostům podařilo vyrovnat. Jan Salák napřáhnul z levého kruhu, jeho dělovka se otřela o břevno a skončila v bráně, 2:2. To ale nebylo vše. Stejný hráč, Jan Salák v čase 39:40, střílel pro změnu z otočky z pravého kruhu, jeho pokus propadnul píseckému brankáři mezi tělem a rukou. V samotném závěru druhé části nabídli hosté Píseckým příležitost přesilové hry pět na tři trvající minutu, jejíž většinu si odnášeli do třetí třetiny.

Minutové oslabení pěti proti třem se hostům podařilo ubránit. V čase 43:24 se domácím podařilo vyrovnat po neshodách v českobudějovické obraně s ke kotouči dostal Jan Paukner, který překonal ležícího Gábu, 3:3. Ve čtyřicáté deváté minutě střílel nebezpečně Lejsek, hostující brankář s menšími potížemi kotouč zkrotil. O dvě minuty později měl čtvrtý gól na hokejce Rob, ale střelou z první minul bránu. V padesáté páté minutě střílel z blízkosti Trummer, Havelec svou bránu uhájil. O chvíli později domácí pořádně zavařili před Gábou, ale ani jedna ze série dorážek však za brankovou čárou neskončila. Minutu před koncem měli hodně blízko k vedoucímu gólu Vlček s Cibochem, ani jeden však na Gábu nevyzrál. V normální hrací době skončil stav nerozhodným výsledkem a tak na řadu přišlo prodloužení.

V tom mohl ve čtvrté minutě rozhodnout Vlček, v rozhodující okamžik mu však kotouč odskočil z hole a jeho zakončení tak nemělo patřičnou razanci. O vítězi nerozhodlo ani prodloužení a tak přišly na řadu samostatné nájezdy, ve kterých o výhře Písku rozhodnul bekhendovou kličkou Kevin Reiniš.

Roman Heindl, trenér Písku: "Do dnešního utkání jsme vstoupili úspěšně. Podařilo se nám vstřelit dvě rychlé branky, které nás trochu ukolébali a hráli jsme nervózněji. Soupeři se pak podařilo snížit, dostal nás pod tlak. Naši hráči si hru zkomplikovali zbytečnými vyloučeními. Po chybě v obraně se Českobudějovickým podařilo srovnat. Závěr zápasu byl bojovný, branku mohl dát kdokoliv. Samostatné nájezdy jsme naštěstí zvládnuli a vybojovali tak dva body."

Milan Stárek, trenér Českých Budějovic: "Úvod utkání nás zaskočil, inkasovali jsme dva rychlé góly. Postupem času se nám podařilo hru srovnat. Do konce druhé třetiny jsme hráli aktivněji, než náš soupeř. Skóre jsme dokázali otočit v náš prospěch. Ovšem rozhodlo vyloučení, které dokázali Písečtí potrestat, tím pádem vyrovnat na 3:3. A závěr zápasu rozhodli domácí v samostatných nájezdech."