12.12.2011, Matěj Mayer

SDO: PIS - CEB 2:6 - Utkání s rivalem rozhodla druhá třetina

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Českobudějovičtí starší dorostenci hráli poslední utkání první části soutěže v Písku. Skóre otevřel už ve 46. sekundě ex-budějovický obránce Bernad a modrožlutí si drželi vedení až do 25. minuty. Ve druhé části se čtyřmi brankami dostali do vedení hosté a utkání tím rozhodli. Ve třetí třetině přidali další dvě branky a konečné skóre bylo 2:6. Čtyři body v utkání si připsal Luboš Rob (1+3).
Na první zásah v utkání se nemuselo dlouho čekat. V úvodní minutě Indrák předložil kotouč Bernadovi na modrou čáru a písecký bek ranou bez přípravy namířil polovysokou střelu k levé tyči – 1:0. Hosté mohli rychle srovnat. O pouhých pár vteřin později se ocitl sám před Mazuchem Krcho, domácí brankář byl ale při svém úvodním zákroku maximálně pozorný.

V 5. minutě se elegantně obtočil kolem píseckých obránců Emil Švec a následně se také ocitl tváří v tvář píseckému brankáři. Mazuch bekhendové zakončení budějovického útočníka dobře vystihl a nepřipustil žádné změny. Domácí mohli navýšit svůj náskok v polovině první části. Vlk si položil hostujícího gólmana, při zakončení ale trefil pouze připravenou lapačku českobudějovického brankáře.

Také do prostředního dějství vstoupili aktivněji domácí, nakonec ale dříve radovali hosté. Odražený puk se na mezikruží postavil na hůl Lukáše Volfa, písecký útočník ale přílepem neuspěl. Nedáš - dostaneš. Nevyužitou šanci na straně domácích zastínil René Piegl, který gólovou tečkou završil úspěšný protiútok a zároveň srovnal na 1:1.

Krátce po polovině hosté dokonali obrat a poprvé v utkání šli do vedení. Na konci přečíslení prostřelil Mazucha Martin Záhora – 2:1. Ani ne po pouhou minutu později už vedli hosté o dva góly. Žáčkovu střelu úspěšně dorazil za záda píseckého brankáře Kamil Suchánek, který povedeně trefil skulinku mezi betony gólmana Mazucha.

A s domácími bylo ještě hůře. Čtvrtou branku v rozmezí pouhých osmi minut totiž následně přidal David Bílek a domácí sáhli po oddechovém čase. Ještě před zazněním druhé sirény domácí stačili alespoň jednou snížit. Lukáš Volf si sklepnul odražený kotouč a z levého kruhu poslal puk mezi betony překvapeného Trelce – 2:4.

Ani zkraje třetí části Píseckým chuť do hokeje nechyběla a Bernad dokonce v šesté minutě závěrečného dějství orazítkoval pravou tyč. Ve třetí třetině však stříleli branky už pouze jenom hosté. V 56. minutě Budějovičtí opět těžili z rychlého protiútoku a podruhé se mezi střelce zapsal David Bílek. Náskok Mountfieldu v samotném závěru utkání ještě zvýraznil Luboš Rob a Písek tak podlehnul na vlastním ledě Českým Budějovicím v poměru 2:6.