29.10.2010, Miroslav Mayer

SDO: PCE - CEB 1:4 - Vítězství na ledě lídra

Č. B u d ě j o v i c e - Starší dorost se ve svém dalším zápase na ledě lídra tabulky HC Pardubice představil s novou trenérskou dvojicí a hned si vezou domů skalp tohoto týmu. Jihočeši od začátku zápasu vedli a soupeř pouze snížil na 1:2. Taktovku zápasu drželi v rukou Jihočeši. V utkání řádil střelec Jiří Bárta, který vstřelil tři branky a měl hlavní zásluhu na vítězství svého týmu.

Úvod utkání se nesl v rychlém tempu a hned ve druhé minutě šli hosté z Budějovic do vedení. Tvrdou střelou od modré se prosadil obránce Lukáš Mareš - 0:1. I pardubičtí dorostenci se nenechali zahanbit a ukázali, že jsou na ledě i oni. Ve čtvrté minutě napálil Moučka spojnici tyče a břevna, a když se ani v přesilové hře neujala střela Vachutky, odcházely oba týmy do kabin za stavu 1:0 pro hostující Mountfield.

Druhá dvacetiminutovka začala výhodou jednoho muže v poli v podání Mountfieldu a tuto nabídku hosté dosyta zužitkovali. Skvělý večer tímto začal Jiří Bárta - 0:2. S pardubickým Eatonem to nevypadalo dobře, zvlášť, když téměř hned po druhé brance Budějovic nedokázal proměnit téměř minutovou dvojnásobnou přesilovku. Přece jen, ale dokázal do konce prostřední periody stav ještě zkorigovat. Patrik Moučka našlápl ještě v obranném pásmu Pardubic k velkému sólu, které zakončil nekompromisní střelou a snížil tak na rozdíl jediné branky - 1:2.

Několik desítek fanoušků v pardubické hale sledovalo boj o každý kousek ledu, hráči se do větších šancí nedostávali a tak byly k vidění převážně střely ze střední vzdálenosti. Do konce druhé třetiny však na ledě kralovali jen a jen brankáři, soupeřovy pokusy dokázali likvidovat Bernart a Gába.

O vítězi tedy rozhodla perioda poslední. Pardubičtí byli opravdu jen kousek od vyrovnání, nejblíže k tomu měli nakročeno ve 47. minutě, když se Havlovi natřikrát nepodařilo překonat skvěle chytajícího Gábu. A tak se slova ujal opět Jiří Bárta. Čtyři minuty před koncem se dostal před brankou k puku a až napodruhé dokázal z téměř nulového úhlu překonat bezmocného Bernarta - 1:3.

Domácí se přece jen nevzdali a ještě v čase 58:48 přistoupili k odvolání brankáře. Štěstí jim to ale nepřineslo. Hvězda zápasu Jiří Bárta vteřinu před koncem dovezl puk do prázdné branky a zkompletoval tak svůj hattrick. Pardubice tedy podlehly svému soupeři z Českých Budějovic 1:4.