21.10.2017, Denisa Józsová

SDO: MHK - CEB 4:3 - Vyrovnané utkání vyhrál Mountfield o gól

Další utkání sehrál starší dorost tentokrát na ledě Hradce Králové. V zápase dotahoval ztrátu 0:2, což se Jihočechům povedlo. Na další dvě branky Hradce už ale neodpověděli a Mountfield si tak připsal výhru za tři body. Avšak tabulku České Budějovice stále vedou, i když dnešní soupeř je za nimi už jen o tři body a má dva zápasy k dobru.

První třetina rozhodně patřila mezi ty opatrnější, oba týmy jako by věděly, o co se hraje. Domácí začali o něco lépe, nicméně z protiútoku mohli paradoxně inkasovat – Pavel Novák ovšem s obráncem na zádech přestřelil branku. Po jednom vyloučení na každé straně se do tempa naopak dostali hokejisté z jižních Čech, Vaculíkovu dorážku vytáhl Kryštof Ševců těsně vedle tyčky.

Dá se říct, že první opravdu velká šance Mountfieldu skončila gólem. A co na tom, že to bylo až v 15. minutě. Dominik Šedivý vybojoval puk a z pravé strany ho poslal před branku, kde obránce i brankáře přetlačil Dominik Sklenář a domácí šli do vedení – 1:0! Zafungovala tak spolupráce reprezentantů, kteří minulý týden nastoupili za osmnáctku proti Rusku. Branka nalila domácím krev do žil, hosté pod tlakem chybovali dál, nicméně druhý trest nepřišel.

Po přestávce už ale ano. Jakmile se Lvi vymanili z tlaku, Pfeifer vyslal dopředu Matěje Sílu, jenž chytře počkal na Jakuba Kynčla. Hradecký obránce ujel všem a střelou mezi betony zvýšil na 2:0.

Ovšem Budějovice přispěchaly s rychlou odpovědí, to když domácí nechali před brankou úplně volného Pavla Nováka. Jediný mladší dorostenec v zápase nezaváhal a poprvé prostřelil hradeckého brankáře. A ve 32. minutě Pavel Novák udeřil podruhé. I tentokrát na něj obrana zapomněla, na modré si krásně sklepl přihrávku vzduchem a pak nadvakrát z bekhendu vyrovnal – 2:2.

Jenže druhá třetina byla tak otevřená, že se něco hned zase muselo stát. A stalo se to naštěstí na druhé straně ledu. Tadeáš Pinkas skvěle vybojoval puk, Vojtěch Síla se neunáhlil a Petr Poppel jejich práci dokončil. Za dvě minuty pak ukázal své sebevědomí Dominik Sklenář, jenž dalekonosnou střelou vrátil Hradci dvoubrankový náskok a vyhnal Marka Dvořáka z branky – 4:2!

Podobný blázinec určitě nechtěli trenéři obou týmů po pauze dopustit. Jakmile hradecké zaváhání nepotrestal Řezáč, domácí přepli na poctivý výkon, drželi kotouč a počkali si na možnosti, jak pojistit vítězství. Dvě výtečná střídání nevyužili Poppel se Sílou a Pinkasem, pak Lvi nevyužili špatnou rozehrávku střídajícího gólmana Svobody.

Hosté se k potřebnému náporu dostali až v závěru. Tři minuty před koncem odvolali brankáře a hráli výhodnou power-play pět na tři, ale buď pálili vedle, nebo naráželi na Kryštofa Ševců. Ten kapituloval až v čase 59:48, kdy od modré všechno prostřelil Šimon Kubíček. Víc už Jihočeši nestihli, a tak ve vzájemných zápasech poprvé slavil domácí tým – 4:3.

Pavel Suchý (Mountfield HK): Jsme spokojení, kluci si hrábli na dno sil a přetavili jsme to ve vítězství. Jsou to velmi cenné tři body do tabulky. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě, byli jsme o krok lepší, rychlejší, důraznější. Když soupeř ve druhé třetině rychle vyrovnal, byla to pro nás trochu studená sprcha. Nesložili jsme ale zbraně a zase přidali dva góly, což bylo pro výsledek klíčové. Klukům jsme pak řekli, aby hráli odzadu, poctivě, ne aby jen bránili výsledek, ale aby si dávali větší pozor na zadek. To dodrželi a třetí třetinu odehráli dobře, až na ten poslední gól dvanáct sekund před koncem.

Radek Běhlohlav (HC Motor České Budějovice): Prohrávali jsme a stav dotáhli, už jsme to měli zvládnout. Udělali jsme ale dvě špatná střídání, a za to jsme platili. Ve druhé třetině bylo nejvíc chyb, na naše poměry až zbytečně moc. Dobré ale bylo to, že kluci poslední třetinu nevypustili, rvali se až do posledních vteřin. Ztratit utkání, kde venku dotáhneme skóre 0:2, je škoda, ale na druhou stranu se kluci pořád učí.