05.11.2016, Karel Svoboda, Majtyka Jonáš (LIB)

SDO: LIB - CEB 6:3 - Body zůstaly v Liberci

LIBEREC — Šestizápasová vítězná série starších dorostenců skončila prohrou na libereckém ledě. Budějovičtí se sice ujali vedení, ale v dalším průběhu zápasu neustále dotahovali vedení Severočechů. Ve třetí třetině dokázali Tygři odskočit na dvoubrankový rozdíl a zpečetit výsledek brankou při budějovické power-play.

Do střetnutí vstoupili lépe Českobudějovičtí, kteří si vytvořili mírný tlak. Severočeši ovšem dokázali úvodní nápor přečkat a postupně vyrovnali hru. I tak inkasovali jako první, když svému soupeři nabídli dvojnásobnou početní převahu. Semen Mirochnikov si chvíli přihrával s Vojtěchem Doktorem na modré čáře a poté tvrdě vypálil. Novák toho moc neviděl a než stihl zareagovat tak se puk ocitl za jeho zády – 0:1.

Tygři si poté oddychli, když hosté nevyužili přečíslení dva na nikoho, a ještě do konce periody srovnali. I druh gól zápasu padl v přesilovce, kterou po přihrávce Maťátka využil Jan Šír - 1:1. Následně se ovšem opět museli po vyloučení Aubrechta bránit. Oslabení zvládli Liberečtí na výbornou a dokonce mohli vsítit druhou branku. Jeník v situaci dva na dva našel před bránou Maťátka, který ale nedokázal nasměrovat puk za Ovsjannikova záda.

Do druhého dějství vkročili aktivněji hráči z města pod Ještědem. Maťátko nebezpečně vypálil z vrcholu kruhu, Ovsjannikov jeho střelu vyrazil nad sebe a ze vzduchu se ho snažil do brány dorazit Chrtek. Kotouč nakonec skončil na bráně. Liberci to ovšem nemuselo vadit, neboť v následující přesilové hře se Petr Had nejlépe zorientoval ve vzniklé tlačenici před hostujícím brankářem, protlačil puk za brankovou čáru a otočil skóre – 2:1. Motor ale dokázal do tří minut vyrovnat. Radek Rolínek našel před Novákem úplně volného Patrika Školu, který z bezprostřední blízkosti překonal Nováka.

Domácí si do konce druhé třetiny vzali vedení zpět. V situaci dva na jednoho zavezl Martin Maťátko puk do útočné třetiny a předložil ho Ondřeji Chrtkovi, jenž svým projektilem pod víko nedal Ovsjannikovi sebemenší šanci – 3:2. Jihočeši mohli znova vyrovnat, když se Tygři nedohodli v rozehrávce, čehož využil Prášek, který naservíroval puk Egertovi, před nímž zívala prázdná brána. Novák se však stačil jen těžko uvěřitelně přesunout a hostujícího útočníka vychytal.

Na začátku závěrečné části Jeník získal puk ve středním pásmu a poté v situaci tři na dva zkusil vystřelit přes obránce, který jeho pokus tečoval. Ovsjannikov se právě přesouval a měl co dělat aby chytil do protipohybu letící projektil. O tři minuty později už se ale stav opět změnil. A opět to bylo v přesilové hře. Vojtěch Krcho vypálil od modré, Novák jeho střelu vyrazil pouze před sebe a Dominik Kaisler dorazil puk za záda libereckého brankáře – 3:3. Byla to ovšem poslední branka srdnatě bojujícího soupeře. Na 4:3 zvýšil v 49. minutě Miroslav Litera, jenž obral na červené o kotouč budějovického beka a v samostatném úniku překonal Ovsjannikova.

Motor byl k vyrovnání blízko o chvíli později, jenže Vochozka na rozdíl od Litery tváří v tvář brankáři neuspěl. Rozhodující moment přišel necelé tři minuty před koncem. Ondřej Chrtek tečoval za Ovsjannikova záda střelu Vítka Turského a zvýšil na 5:3. Českobudějovičtí i tak odvolali brankáře a zkoušeli to v šesti. Jejich veškeré šance na body ale utnul Jan Jeník, který trefil prázdnou bránu a zvýšil na konečných 6:3.

Jiří Kudrna (Bílí Tygři Liberec): Dneska byl k vidění neskutečný mládežnický hokej z obou stran. Těžko se mi hledají slova, protože jsme dnes hráli fanatsticky. Ukončili jsme soupeřovu dlouhou vítěznou šňurů. Byli jsme poslední, kdo je porazil na jejich ledě a tady jsme je porazili znovu. Musím před klukama smeknout, jelikož jsme hráli výborně. Všichni hráli perfektně. Navíc jsme dali krásné góly. Dnes mám jen slova chvály.

Radek Bělohlav (HC Motor České Budějovice): Dnes to byl zápas týmů co chtěli hrát hokej, což bylo skvělé. Dnes rozhodlo to, že jsme neproměnili šance. Měli jsme asi čytři úniky a neproměnili ani jeden. Mohli jsme si odvézt nějaký bod, ale soupeř byl šťastnější.