03.02.2012, Matěj Mayer

SDO: KOM - CEB 6:3 - Na Kometu se Jihočechům nedaří

Č. B u d ě j o v i c e - Ani na druhý pokus nedokázal starší dorost Českých Budějovic bodovat proti brněnské Kometě. Tentokrát měli ovšem Jihočeši utkání dobře rozehrané, po první třetině totiž vedli 2:1. Druhou třetinu ale ovládli domácí a ve třetím dějství dvěma brankami ještě potvrdli svou výhru 6:3. Úvodní branku duelu dal čerství reprezentant Josef Žáček.

První třetina přinesla vyrovnaný hokej s šancemi na obou stranách. Po nevyužitých příležitostech Grünwalda a Prokeše se skóre poprvé měnilo již v osmé minutě, kdy Josef Žáček propálil od modré vše, co mu stálo v cestě. Vyrovnat mohl v zápětí brněnský Raška, ve velké rychlosti ale promrhal příležitost k zakončení.

Trefy na 1:1 se však domácí v první třetině ještě dočkali. Petr Mrázek najížděl z pravého křídla, jeho přihrávku na spoluhráče Kuska si nešťastně srazil hostující obránce do vlastní brány. Mrázek mohl v dalším střídání přidat i druhou branku, sám proti gólmanovi Gábovi trefil jen dobře postaveného strážce českobudějovické svatyně. Na první přestávku ale odcházeli do kabin šťastnější hosté. Čtyřicet vteřin před první sirénou předvedl pěknou individuální akci Radek Prokeš, který oklamal jak Štancla, tak gólmana Klimeše a s přehledem zakončil do odkryté brány – 1:2.

Do druhé třetiny vstoupili domácí aktivněji a již po necelé minutě vyrovnal skóre Jan Lašák, který tečoval přesně nahození od Mytisky. Další branku domácích mohl záhy přidat brněnský Král, po pasu do Adama Zbořila netrefil ale odkrytou část brány. Přesto hosté dokonali obrat ještě v úvodu druhého dějství. Králův pokus z mezikruží vyrazil gólman Gába jen na hůl dobře postaveného Adama Zbořila, který jednoduše zametl puk do jihočeské brány.

Brněnské vedení však netrvalo dlouze. V půl minuty trvající ponechané výhodě dokonal českobudějovický tlak David Ruda a vrátil zápasu vyrovnané skóre. I přes třetí inkasovanou branku byli domácí lepším týmem, hodně vidět byl Adam Zbořil, který však promarnil dva samostatné úniky proti Gábovi. V momentě, kdy se do vážnějších šancí začali dostávat i hosté, přišel další brněnský gól. Pavel Jenyš vyzkoušel pozornost Gáby, který si nešťastným zákrokem srazil puk do vlastní brány – 4:3.

Ve třetí třetině mohl brněnské vedení navýšit Beneš, o pár centimetrů ale minul vzdálenější tyč hostující brány. Přesto se z další branky radovali opět domácí. Petr Mrázek zavezl puk do pásma a štiplavou střelou, která Gábovi vypadla, překonal hostujícího gólmana. Ihned poté pálil do spojnice Kusko, rozhodčí ale zůstal chladný a přes stížnosti brněnské střídačky rozpažil.

V poslední desetiminutovce gradoval tlak hostí ženoucích se za vyrovnáním, šance Roba a Pegla ale zůstaly nevyužity. Když pak brněnský Adam Zbořil nezužitkoval svůj další únik, rozhodli se hosté pro hru bez brankáře. Tu po nezužitkované šanci Prokeše ukončil Adam Zbořil, který si několikrát s Mrázkem vyměnil při úniku dva na nikoho puk a stanovil tak skóre pátečního zápasu na 6:3 pro Kometu.

Jan Konečný (Kometa Brno): Dnes to bylo na obě strany velice rychlé utkání. My jsme do něj nevstoupili dobře, dvakrát jsme prohrávali, ale dvakrát se nám podařilo zápas otočit. Měli jsme touhu a chuť po vítězství, podali jsme týmový a bojovný výkon a výhru jsme si zasloužili. Navíc nás výtečně podržel gólman.

Jaroslav Formánek (České Budějovice): Utkání se mi těžce hodnotí, protože jsem byl přesvědčen, že jsme byli jednoznačně lepším týmem, ale bohužel hokej se hraje na góly. Když si dáme tři vlastňáky a neproměníme ani ty nejvyloženější šance, tak nemůžeme vyhrát.