18.11.2013, Matěj Mayer

SDO: JIH-CEM 4:1 - Všechny body zůstávají v Jihlavě

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Českobudějovický starší dorost podruhé v řadě nebodoval. Po desetibrankovém přídělu v Liberci nyní neuspěli na ledě Jihlavi. Ta si celý zápas kontrolovala a nedovolila Jihočechům vyrovnat. Poměr střel byl však i tentokrát téměř vyrovaný 39:38.

Jihlava vstoupila do zápasu aktivněji a již po sedmi vteřinách si připsala první střelecký pokus. Ten Kváča zlikvidoval, stejně jako o pár sekund později střelu Půži od modré. Svoji úvodní aktivitu korunovala Dukla po sedmi minutách hry, kdy Kolouch společně s Lukášem Zaymlem aktivně napadali rozehrávku domácích, druhý jmenovaný útočník se na levém kruhu dostal k puku, sjel si blíže do středu a se štěstím překonal gólmana hostů - 1:0. O minutu později již vedli červenožlutí o dva góly. Ladislav Pospíchal předvedl ukázkové sólo z vlastního obranného pásma až na druhou stranu kluziště, kde z levé strany střelou k tyči překonal Kváču podruhé - 2:0. Po druhém inkasovaném gólu se České Budějovice přece jen probudily, k čemuž jim pomohla i přesilovka. V ní se dvakrát během chvilky dostal k zakončení Smejkal, od modré ani zblízka si však na Brože nepřišel. Protože ke konci první dvacetiminutovky si oba týmy nevytvořili žádnou další větší akci, odcházeli do kabin domácí s dvougólovým vedením.

Úvod druhé třetiny se nesl ve znamení tlaku hostů, kteří v porovnání s první třetinou nastoupili do utkání jak vyměnění. Hra Dukly měla k ideálu daleko a chvílemi to vypadalo, jako kdyby hráči zůstali myšlenkami ještě v šatně. Opět to byl Smejkal, který dnes střílel z každé pozice, ale na výborného Brože recept nenašel. V osmadvacáté minutě se už Jihočeši prosadili. Stehlík našel na útočné modré Jana Brože a České Budějovice se poprvé v zápase radovaly - 2:1. Gólman Dukly se stejným jménem jako střelec měl ztížený výhled a nestihl na střelu zareagovat. O minutu později to zkoušel stejným způsobem Klinecký jen s tím rozdílem, že jeho střela si cestu mezi tři tyče nenašla.

Krátce po polovině zápasu přišli dvě velké šance domácích. Nejprve Kolouch se Zaymlem a Peschoutem nevyřešili dobře situaci, kdy jeli sami na gólmana hostů a celou situaci překombinovali. O dvacet vteřin později mohl potrestat další chybu v rozehrávce českobudějovických hokejistů Kolouch, ale orazítkoval jen levou spojnici břevna a tyče Kváči. Dvě minuty před koncem se už Dukla radovala. Liridon Dupljaku se dostal po přihrávce Ondráčka mezi kruhy ke střele, zpracoval si puk a ránou nad levý beton hostujícího gólmana vrátil červenožlutým dvougólové vedení - 3:1.

Hned zkraje třetí části se do úniku po pravé straně dostal Bambula, který se dostal do těsné blízkosti gólmana hostů a ten jeho střelu stačil vyrazit. O minutu později při přečíslení dva na jednoho nedokázal Balaštík najít před brankou Půžu. Hosté poté mohli snížit v přesilové hře, jenže dobře bránící Dukla svého soupeře do pořádného zakončení nepustila. Stejně dopadla i další početní převaha hostů v padesáté minutě. Když po dalším rychlém útoku Dukly tři na jednoho dostrkal puk za Kváčova záda Jiří Bambula, bylo o vítězi zápasu rozhodnuto - 4:1. V boji o první čtyřku si tak domácí připisují do tabulky důležité tři body.

Jan Trummer (HC České Budějovice): Víceměné jsme si chtěli pohlídat to, abychom nedostali branky, protože Jihlava hraje velmi do obrany a dostává velmi málo branek, což se nám nepovedlo. Po našich třech hrubých chybách jsme dostali tři branky. I když jsme za stavu 2:0 vstřelili kontaktní gól, tak jsme udělali hrubou chybu na 3:1. Jihlava byla dneska mužstvem, které bylo více odhodlané zvítězit, a to jak bojovností, tak nasazením. Naše hrubé chyby rozhodli o tom, že jsme tady dnes prohráli.

Petr Svoboda (HC Dukla Jihlava): My jsme dneska až na čtrnáctiminutový výpadek ve druhé třetině šlapali. Hráli jsme solidně, účelně a zasloužili jsme si dneska vyhrát.