28.10.2017, Denisa Józsová

SDO: HBR - CEB 6:5p - Čtyři branky ve třetí třetině nepřinesly výhru

Předposlední utkání ve skupině C čekalo starší dorost v Havlíčkové Brodě. První polovina zápasu vyšla mnohem lépe domácímu týmu, kdy vedl již 5:1. Jihočeši ale nesložili zbraně a dokázali vyrovnat. Zápas rozhodlo až prodloužení, po kterém se více radovali Bruslaři, kteří získali v utkání dva body.

Utkání začali ve velkém stylu hráči Bruslařského klubu, kteří hned od začátku zaměstnávali Dvořáka. Domácí hráli se soupeřem bez bázně a hany, jelikož v oslabení se do slibné šance dostal Marek Tecl, ale jeho bekhendový blafák skončil mimo tři tyče. Cachnínovi svěřenci hráli přesilovku 5 na 3 a byla gólová. Puk šel po ose Dudycha – Dvořák – Tecl. Právě Adam Dvořák od modré naservíroval křižnou přihrávku na Marka Tecla a ten se z pravého kruhu nemýlil. Českobudějovičtí se pomalu rozehrávali, ale ránu Jakuba Čížka, který mířil na teploměr Nedvěd zneškodnil. Hosté si v samém závěru vytvořili obrovský tlak. Jiří Egert to zkoušel z těsné blízkosti, ale proti změně stavu byl domácí brankář.

Hra se ve druhé dvacetiminutovce vyrovnala a Jihočeši měli více ze hry. Svojí aktivitu dokázali přetavit ve vyrovnávající branku, když střela Patrika Školy skončila nečekaně za Nedvědem. Oba dva týmy se střídaly v šancích a postupem času byli opět na puku domácí. Tomáš Kulhánek střílel na Dvořáka, který vyrazil puk před sebe a nejrychleji u dorážky byl Tomáš Kohout. Českobudějovičtí hráli početní výhodu, ve které zatápěli obraně Bruslařů, ale ta v čele s Nedvědem obstála. Domácí komando poté udeřilo znovu. Pavel Vaňous objel branku Dvořáka, na kterého vystřelil. Brankář hostů vykopl špičkou betonu touš před sebe a na dorážku Lukáše Pokorného už nedosáhl. Motor poté inkasoval znovu, a to když Cachnín s Teclem ujeli do přečíslení dva na jednoho. Marek Tecl předložil kotouč na Richarda Cachnína, který prostřelil přesouvajícího se Dvořáka.

Jihočeši byli v poslední třetině výrazně lepší a tlačili domácí Bruslaře. Jenže jako první vstřelili gól bojovníci z Kotliny. Tomáš Křehlík vybojoval puk u pravého hrazení a poslal, jej mezi kruhy Richardu Cachnínovi, který otřel puk o tyč. Ačkoli výběr Richarda Cachnína st. vyhrával 5:1 českobudějovický Motor se nevzdal. Aleš Řezáč nabil Janu Stárkovi, který za nechtěné pomoci jednoho z domácích dostal puk za Nedvěda. Jihočeši dokázali nepříznivý stav vyrovnat. Nejprve se dvakrát po sobě prosadil Jakub Čížek. Hosté vyrovnali pět minut před koncem, když se prosadil z bekhendu Michal Silný. V prodloužení rozhodl o bodu navíc domácí Jiří Hromádka, který prostřelil Dvořáka.

Richard Cachnín (HBR): Povedl se nám krásný víkend, kdyby nám někdo řekl, že s dvěma největšími týmy naší skupiny uděláme čtyři body, tak tomu neuvěřím. My jsme tajně doufali, když se dobře připravíme na jeden zápas, tak bychom ho mohli zvládnout. Známe ofenzivní sílu Budějovic, i když jsme vedli 5:1, tak soupeř vyrovnal. Mužstvo hrálo dobře, bohužel jsme je dvěma góly dostali do hry. Klukům za víkend patří obrovské absolutorium, jelikož ubránili oslabení 4 na 3 a potom přišel zákonitě trest, kdy jsme rozhodli v prodloužení.

Radek Bělohlav (CEB): Tento týden jsme odehráli více zápasů, takže únava se mohla projevit. Kluci měli v hlavách to, že se nemusí dnes vyhrát, i tak jsme měli odehrát lepší zápas. Parádní třetí třetina, kdy za stavu 5:1 pro domácí jsme dokázali vyrovnat. To naše hráče ctí a domácí si dnešní dva body zaslouží.