08.01.2016, Filip Kortus

SDO: HBR - CEB 5:4sn - Hattrick Bláhy stačil jenom na bod

O tři body přišel starší dorost 62 vteřin před koncem, kdy srovnal na 4:4 domácí Holenda. V prodloužení branka nepadla a v nájezdech rozhodl Michálek. Právě Michálek byl u všech branek svého týmu, čímž by si zasloužil ocenění pro nejlepšího hráče svého celku. Za České Budějovice se hattrickem blýskl Michal Bláha.

Do utkání vstoupil starší dorost jako uragán. Ve třetí minutě se po přesné střele pod břevno domácí branky prosadil Michal Bláha - 0:1. O dvě minuty později se Českobudějovičtí opět radovali ze vstřelené branky a znovu to byl Michal Bláha. Nenápadnou střelou z levého kruhu zaskočil Kulicha – 0:2. I přes slibný začátek nedokázali Jihočeši dotáhnout první třetinu do vítězného konce. Snížit se podařilo v deváté minutě Michálkovi - 1:2. Za necelé dvě minuty už bylo srovnáno. V přesilové hře se tvrdou ranou od modré trefil Hrabaň - 2:2. Obrat ještě v první třetině dokonal Kopic při hře čtyři na čtyři – 3:2.

Druhá třetina nabídla pouze jednu branku a to vyrovnávací do sítě Havlíčkova Brodu. Při vlastním oslabení ujel Kondelík s Matysem. Reprezentační útočník předl Matysovi puk a ten nechytatelnou střelou srovnal – 3:3. Závěr třetiny poznamenala hromadná bitka, ve které padlo hned několik dvouminutových trestů. Za domácí vyfasovali trest 2 + 2 za hrubost Kopic a Michálek, za Motor Sigmund s Hadžičem.

Začátky třetin svědčí Michalu Bláhovi a to se potvrdilo i v úvodu třetí třetiny. Střelou bez přípravy prostřelil Kulicha a tím v utkání dovršil hattrick – 3:4. Uklidňující pátou branku měl na holi Rolínek, jenže nakonec přihrál do prostoru, kde se nenacházel žádný z jeho spoluhráčů. Deset minut před koncem třetiny mohl srovnat Michálek, ale střídající brankář Hauser předvedl skvělý zákrok. 62 vteřin před koncem se domácím přeci jen podařilo vyrovnat. Vojtěch Holenda z blízka překonal Hausera – 4:4.

V prodloužení rozhodující branka nepadla, a tak došlo na samostatné nájezdy. V nich ve druhé sérii uspěli nejlepší hráči zápasu – Michálek a Bláha. V sedmé i osmé sérii uspěli exekutoři z obou týmů, rozhodl až v 9. sérii znovu Michálek - 5:4.

Václav Adam (BK Havlíčkův Brod): Začátek zápasu jsme vyloženě zaspali. Nechápu, co jsme v prvních třech střídáních vyváděli. Jen jsme koukali po soupeři, co udělá. Naštěstí ještě v první třetině jsme zápas otočili a v kabině jsme si říkali, že musíme víc střílet. Věděli jsme, že do brány půjde jejich druhý gólman. Ve druhé třetině jsme ale vyslali na bránu málo střel, bylo to špatné. Navíc jsme inkasovali po úplně zbytečné chybě v přesilovce, když jsme si při situaci dva na dva špatně rozebrali hráče. Ve třetí třetině jsme znovu prohrávali a ke konci už to bylo vabank. Odvolali jsme gólmana a zkusili jsme to. Těší mě, že to, co jsme si nakreslili, tak kluci na ledě sehráli. Dali jsme gól a utkání dospělo do prodloužení. V něm jsme nevyužili přesilovku, ale nakonec jsme byli šťastnější v samostatných nájezdech. Z mého pohledu ale zápas neměl moc šťávu, klukům moc nešly nohy. Doufám, že to bylo vánoční pauzou, a teď už to bude čím dál tím lepší.

Martin Všetečka (ČEZ Motor České Budějovice): Během vánoční pauzy jsme potrénovali a měli jsme do utkání skvělý vstup, když jsme se dostali do vedení 2:0. Domácí sice díky přesilovkám otočili na 3:2, ale obrat se potom povedl i nám. V závěru se projevila naše nezkušenost, když jsme nechali soupeře vyrovnat. V nájezdech dominovali gólmani a potom i střelci. Bohužel, nakonec vyhráli domácí. Ten bod navíc jim ale asi patří zaslouženě.