08.09.2011, Matěj Mayer

SDO: HBR - CEB 4:8 - Dobrý vstup do sezóny

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Starší dorostenci vstoupili do sezóny rozhodně lépe než juniorka. Vedení v utkání se ujali už v první třetině a už ho nepustili. V prostřední části sice dovolili soupeři snížit na 2:3, pak ale přidali další branky. Na vysokém počtu branek na straně mužstva z Českých Budějovic měl největší podíl Václav Pašek, který zaznamenal 5 bodů (2+3).

Začátek samotného zápasu vyšel bezpochyby lépe hostům z Českých Budějovic, když sem jim podařilo vypracovat si hned několik zajímavých šancí, které úspěšně kryl havlíčkobrodský gólman Novák až do doby, kdy v 6. minutě tvrdou střelou zblízka otevřel ALEŠ KRÁTOŠKA skóre utkání - 0:1. Rebelové se záhy poté vrhli do útoku, ale i přes několik vyložených šancí nedokázali zasunout puk za záda výborně chytajícího Gáby. Ovšem co se nedařilo havlíčkobrodskému týmu, to se dařilo hostům. Netrvalo dlouho a brankář domácího týmu Novák lovil další puk ze své sítě, když se přesnou střelou k tyčce prosadil MARTIN ZÁHORA - 0:2. Rebelové si mohli svou reputaci vylepšit v nadcházející přesilovce, která se jim ale vůbec nepovedla. Ve 14. minutě se do protiútoku ve vlastním oslabení vrhl jeden z českobudějovických hráčů a obránce Vala musel sáhnout po nedovoleném zákroku, po němž nařídil sudí samostatný nájezd. Před nelehký úkol se postavil Martin Záhora, nájezd se mu však proměnit nepodařilo. I přes nepříznivý stav se Rebelové nevzdávali a snaha se proměnila v úspěch, když po krásném průniku snižil stav utkání přesnou střelou TOMÁŠ CHLUBNA - 1:2.

Vstup do druhé třetiny se domácímu týmu absolutně nepovedl a hned po minutě a půl obdržel další gól, tentokrát z hole již dvoubodového ALEŠE KRÁTOŠKY, jenž se nejlépe zorientoval před bránou a zasunul odražený puk za záda brodského gólmana - 1:3. Souboru z Kotliny se podařilo ve 26. minutě snížit po tom, co se prosadil talentovaný mladík RADIM ZOHORNA - 2:3. Brodští hokejisté se dostali opět do hry a po velmi bojovné hře se jim podařilo vyrovnat. Na začátku druhé poloviny druhé třetiny se přesnou tečí prosadil MAREK NĚMEC - 3:3. Nové naděje domácích ale zhasli chvíli poté, co ukázal své hokejové umění VÁCLAV PAŠEK, který ve 34. minutě poslal svůj tým opět do vedení a dvě minuty na to dalším zásahem zvyšoval již na 5:3. Tlak hostů ani poté neustupoval, ale tentokrát se nikdo z hostujících hráčů prosadit nedokázal.

Závěrečné dějství prvního kola extraligy starších dorostenců začalo ve stylu těch předchozích. Neuběhly ani dvě minuty a Budějovičtí opět skórovali. Václavu Paškovi se podařilo vyhrát buly na hokejku ALEŠE KRÁTOŠKY, který pohotovou střelou poslal podél bližší tyčky puk za záda zaskočeného brankáře Nováka - 3:6. Jihočechům to stále nestačilo a jasně dávali najevo, který tým je na tom lépe. Domácí se přesto nevzdávali, a snažili se alespoň zkorigovat nepříznivý stav, což se jim nakonec podařilo díky MARKU NĚMCOVI, který se nejlépe zorientoval v mlýnici před brankou Jihočechů, a poslal puk do odkryté sítě - 4:6. Radost netrvala zdaleka tak dlouho, jak by si domácí tým přál. Přišla 52. minuta a blesková odpověď Českých Budějovic. Obrovský tlak hostů vyústil ve vyloučení, ale rozhodčí ponechal Českým Budějovicím výhodu, kterou nakonec proměnil střelou z mezikruží LUBOŠ ROB - 4:7. Hned po tomto gólu se ocitl v další gólové šanci Krcho, nyní se ale štěstí drželo domácích a světelná tabule ukazovala stále skóre 4:7. Podobná šance byla k vidění i na opačné straně, kde se po střele útočníka Kuchty vyznamenal krásným zákrokem gólman Gába. V závěru utkání se podařilo hostujícímu týmu vstřelit ještě jeden gól, o který se postaral JOSEF ŽÁČEK - 4:8.

Martin Janeček, HC České Budějovice : Narazili jsme na velice urputného soupeře, ač tomu konečný výsledek nenasvědčoval. Utkáni se po našem dobrém začátku tahalo a díky výborné hře našeho druhého útoku jsme průběh utkání zlomili. Smekám před soupeřem, který byl hodně urputný, dobře bruslil a myslím, že to bylo vyrovnané utkání. Měli jsme štěstí v tom, že když nás doháněli, dokázali jsme jim opět odskočit.