25.10.2013, Jaroslav Pešek

SDO: CEM-JIH 4:0 - Jihočeši zaskočili Duklu a připisují si tři body

ČESKÉ BUDĚJOVICE Na budějovický led tentokrát zavítala jihlavská Dukla, která poslední tři zápasy vyhrála. Svoji sérii si tak chtěla prodloužit. Naopak České Budějovice v posledních několika zápasech nepodávaly výkony, jaké by si přály.

Zápas začaly oba celky velice aktivně. Už ve druhé minutě se podařilo udeřit domácím, když krátce po buly v útočné třetině skóroval Petr Panáček. Hosty tento gól ale nezlomil a nadále se hrál vyrovnaný hokej. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a Jihlavští měli několik dobrých šancí na vyrovnání. Například dorážka Daniela Koloucha z bezprostřední blízkosti trefila tyč domácí svatyně. Postupem času ale domácí zabrali. Začali lépe rozehrávat a byli mnohem důraznější než jejich soupeř. První třetina se už blížila ke konci, když Jakub Doktor tečoval střelu Jana Bendy a zvýšil tak na 2:0. Po tomto gólu se Jihlava zdála být poněkud zaskočena a Budějovičtí tak po zbytek první části byli výrazně lepší.

Do druhé půle naskočili lépe Jihočeši. Důrazně napadali, svědomitě bránili a vyslali na jihlavského Vacka několik nebezpečných střel. První větší šanci měl Tomáš Fencl v přesilové hře, když z pravého kruhu trefil tyč Vackovi brány. O pár vteřin později už mohl být Tomáš Fencl šťastnější, když po střele od modré čáry a následné Doktorově dorážce, doklepl puk za Vackova záda. I přes vedení 3:0 domácí nepolevili. Naopak stále více ohrožovali branku hostí. Možná až příliš velký důraz a snaha ze strany Budějovických vyústila ve dvě zbytečná vyloučení v rychlém sledu po sobě a hosté tak dostali šanci v podobě přesilové hry pět na tři. V té měli několik dobrých příležitostí ale díky výborně chytajícímu Kváčovi a pozorné obraně se jim skórovat nepodařilo. Na druhé straně už se dařilo lépe. Přesilovou hru svého týmu přetavil v gól Daniel Klinecký, který po krásné kombinaci trefil odkrytou branku. Po tomto gólu Jihlava vystřídala gólmany. Na místo Davida Vacka se postavil Jan Brož. Do konce třetiny se už nic důležitého nestalo a zdálo se, že domácí už budou zápas jen dohrávat.

Do třetí třetiny nastupovali hosté ve čtyřech vinou vyloučení Jakuba Hoskovce těsně před koncem druhé třetiny. I přesto si ale vypracovali velice slibnou příležitost, když všem obráncům ujel Jiří Ondráček a velice nebezpečně zakončoval, Kváča ale na jeho střelu dosáhl a tak se stav neměnil. Dobrou šanci měli i Jihočeši, když střelu od modré dorážel Erik Bahula. Brože ale nepřekonal. Asi největší šanci ve třetí části měla Dukla, když opět ujel Jiří Ondráček a jeho dělovka trefila břevno Kváčovi branky. V poslední třetině tedy gól nepadl a Budějovičtí si tak po zásluze připisují tři body za vítězství 4:0.

Jan Trummer trenér HC České Budějovice: Před utkáním jsme si řekli, že budeme napadat ve třech hráčích. Hlavně jsme nechtěli hrát hokej po rozích, jako v posledních zápasech, ale chtěli jsme všechno házet do brankoviště, což se nám povedlo. Dali jsme dvě branky z prostoru před bránou díky tečování a důrazu. Jihlava ty první dvě třetiny byla trošku zaskočená a probrala se až ve třetí části, kdy my už jsme trochu polevili, protože jsme viděli, že vedeme o čtyři branky. Kluky musím dnes pochválit, všichni makali a jsme rádi, že se nám konečně podařilo dohrát zápas s nulou.