24.02.2011, Miroslav Mayer

SDO: CEB - VIT 7:2 V krásném zápase byli Jihočeši lepší

Č. B u d ě j o v i c e - Starší dorost hrál v Budvar aréně o druhou příčku tabulky se třetím mužstvem z Vítkovic. Domácím skvěle vyšla první třetina, kdy dokázali dát hned čtyři branky a tento náskok se jim povedlo dotáhnout až do konce zápasu. K vidění byl krásný ofenzivní hokej, když padlo celkem devět branek. Dvě branky vstřelil domácí kapitán Jan Trummer.

V Budvar aréně se odehrával souboj o druhé místo v tabulce. Vítkovice ztrácely na Jihočechy čtyři body. První tři minuty patřili hostům z Vítkovic, kteří se snažili tlačit se před Gábu. Poté hráli již jen domácí. Bleskově dokázali využít hned první přesilovku v zápase. Tomáš Pařízek si sjel z pravé strany a přesně trefil ke vzdálenější tyči. Hosté se dostali po brance do útlumu a do konce třetiny se z něj nedostali. Navíc domácí byli při chuti a sázeli další branky. V osmé minutě Bohumil Svoboda najížděl, tentokrát z levé strany a trefil mezeru mezi brankářem a tyčí. Největší šance hostů přišla nečekaně a byla náhodná. Hawlík vystřelil a před Gábou puk někdo tečoval. Gába nevěděl, kde puk je, ale měl ho pod betony.Vzápětí se opět měnil stav. Jan Trummer vystřelil přes obránce za modrou čárou a puk se třepotal v brance potřetí. Vítkovický trenér po této brance vystřídal brankáře. Nový muž ovšem dlouho nulu neudržel. Emil Švec zablokoval, na vlastní modré, střelu vítkovického obránce a pelášil na branku. Svůj nájezd proměnil a stanovil tak stav po první třetině na 4:0. Jihočeši vyhráli úvodní část zcela zaslouženě.

Vítkovičtí měli opět lepší nástup do třetiny. V brance znovu stál Svoboda a tentokrát se mu dařilo lépe než v první třetině. Hosté měli hned v úvodu třetiny možnost hrát pět na tři, ale nestačili ani vystřelit. Po úspěšně ubráněném oslabení se domácí opět ujali otěží zápasu. Bohumil Svoboda najížděl na svého jmenovce ze strany, ale nebyl úspěšný. Gól přišel vzápětí. Hájek zatáhl puk za branku a našel Mareše. Svoboda jeho střelu vyrazil před volného Jonáše Beneše a ten dorazil puk do branky. Pak se střídaly šance na obou stranách. Za hosty byl v šanci Kysučan a Máj za domácí Ruda a opět Svoboda, ale brankáři vše pochytali. Pak měli možnost hrát pět na tři i domácí, ale vůbec se jim nedařilo. Stejně jako domácí se po ubráněném oslabení zvedli i hosté. Černín našel svoji přihrávkou úplně volného Martina Blahutu, který si sjel za obránce a jel sám na branku. Svůj nájezd proměnil. Po druhé třetině byl stav 5:1. Hosté se herně zvedli a brankář Svoboda se rozchytal.

Do třetí třetiny vstoupili lépe tentokrát Českobudějovičtí. Hosté hráli přesilovku, ale brankář Svoboda si nerozměl se svým obráncem a trefil svojí rozehrávkou přímo hůl Jana Trummera a ten bez problémů trefil prázdnou branku. Vzápětí byl vyloučen Bílek a hosté okamžitě vstřelili branku. Adam Hawlík vypálil z voleje od modré a trefil se přesně pod hroní tyčku domácí branky. V další přesilovce domácích měl pěknou šanci Pařízek. Krásně si sjel na střílenou přihrávku a tečoval puk. Trefil jen brankáře. K vidění byl stále hodně ofenzivní hokej, který se musel divákům líbit. Navíc domácí využili další přesilovku. Luboš Rob vystřelil ze svého oblíbeného místa a puk propadl brankáři Svobodovi do branky. V závěru zápasu hosté neudrželi nervy na uzdě a došlo k šarvátce, kdy se vylučovalo na obou stranách. Vzápětí byl faulován Ballner při nájezdu na branku, ikdyž trefil ještě tyčku. Sám faulovaný pak svůj nájezd neproměnil. Zápas končil zbytečně nervózně, protože o výsledku bylo rozhodnuto. Jihočeši vyhráli vysoko 7:2 a udrželi si druhou příčku v tabulce. Za svůj výkon si tři body zasloužili.

Ladislav Kolda (HC České Budějovice): Zápas s Vítkovice se nám povedl. Rozhodnuto bylo prakticky po první třetině. Šlo o to, abychom udrželi dobrou výkonost a nenechali se zbytečně vylučovat. Úplně se nám to splnit nepodařilo, protože jsme byli vylučovaní. Nakonec se nám podařilo ještě nějaké branky dát a dotáhnout utkání do vítězného konce.