20.01.2018, Adam Pavlíček

SDO: CEB - SPA 3:2 - Motor přehrál v pohledném utkání Spartu

V první třetině byly k vidění šance, nikoliv však góly. Už to vypadalo, že tomu bude stejně tak také ve druhé periodě, jenže z dorážky se nezmýlil Martin Beránek. Poslední dvacetiminutovka byla na góly vyrovnaná, tudíž si Motor připsal tři body!

Ihned na úvod utkání dostali sparťané výhodu v podobě početní převahy. Ta však zůstala bez využití. Hned dvě dobré příležitosti ale byly k vidění za malý moment poté, konkrétně v šesté minutě. Naštěstí pro domácí kotouč jen proklouzal brankovištěm a žádný z hostů se k němu nedostal. Na opačné straně zahrozil z úniku Šimon Masopust, jenž Škorpíkem vychytán. K dorážce se dostal Jiří Egert, nicméně ani on neuspěl. Další dobrá akce ze strany domácích přišla zhruba po patnácti odehraných minutách. Jakub Čížek předal puk Pavlu Novákovi, který si sjel před branku a z její těsné blízkosti trefil jen Škorpíkovu hokejku či břevno branky. Po dvaceti odehraných minutách diváci v Budvar aréně tedy žádný gól neviděli.

V druhém dějství bylo k vidění hned několik vyloučení, jenže přesilové hry zůstávaly nevyužity. V jedné z přesilovek ale měli sparťané jednu velmi dobrou šanci. Před brankou úplně osamocený David Vitouch dostal nabito, Svoboda ale předvedl parádní zákrok lapačkou a svůj tým od inkasování uchránil. Necelé dvě minuty před koncem druhé periody se ale diváci přesné trefy přeci jenom dočkali. Šimon Kubíček vypálil od modré a z dorážky se na brankovišti nezmýlil Martin Beránek.

Hostující celek, konkrétně Miroslav Dani, měl na holi vyrovnání po šesti odehraných minutách ze závěrečného dějství. Tehdy ještě Daniel Svoboda bravůrně zakročil lapačkou, na následný pokus Ondřeje Pšeničky, který přijel z druhé vlny pro přihrávku, už nestačil. Vyrovnaný stav netrval vůbec dlouho. Za dvě minuty se totiž prosadil Vojtěch Krcho. O něco větší klid přidal na českobudějovické hole Michal Silný, jenž se z hranice brankoviště nezmýlil. Opět za dvě minuty byla k vidění další branka, která šla tentokrát do domácí sítě. David Vitouch dostal brilantní pas a zacílit do odkryté klece, to pro něj nebylo vůbec těžké. Jelikož sparťané a ani Šimon Kubíček, který zkoušel ohrozit prázdnou branku hostů, neuspěli, skóre se tedy zastavilo na výsledku 3:2 pro domácí.

Radek Bělohlav (České Budějovice): Máme za sebou parádní výkon. Oba dva týmy chtěly hrát. Byli jsme o gól lepší a také jsme konečně využili přesilovku. To rozhodlo.