03.10.2015, Filip Kortus

SDO: CEB - SLA 7:6sn - Atraktivní utkání starší dorost vyhrál v nájezdech

Zápas jako řemen odehrál starší dorost proti Slavii. Pětkrát dokázal srovnat stav utkání, vyrovnávací branku na 6:6 vstřelil Jáchym Kondelík dvě minuty před koncem ve vlastním oslabení. Právě Jáchym Kondelík byl hlavní postavou celého utkání, kdy vstřelil hattrick a další branku do statistik si připsal díky vítěznému samostatnému nájezdu.

Do branky Českých Budějovic se znovu postavil David Němec, který už předchozí zápasy nahrazoval nemocného Martina Hausera. Hostům nechyběly opory Vildumetz a Matějka. První branky se dočkali slávisté a Tomáš Vildumetz přesnou střelou potvrdil, že se mu na České Budějovice daří – 0:1. Českobudějovičtí se po první inkasované brance probrali a dokázali stav utkání srovnat. Vytáhlý centr Jáchym Kondelík střelou z úhlu zaskočil Pateru v brance – 1:1. Otočit vývoj utkání mohl Šimon, z dorážky po střele Káníka rozezvučel břevno. Branku vzápětí vstřelil na druhé straně Zídek po přesné nahrávce od Fialy – 1:2. Vyrovnat mohli Kašper a Matys, oba v obrovských možnostech selhali. Zaváhání domácích útočníků trestal kapitán Matějka. Lehké nahození prošlo až za Němcova záda – 1:3.

Ve druhé třetině začaly branky padat jako na běžícím páse. Jihočechům se během necelé minuty podařilo vyrovnat stav utkání. Nejdříve po akci Pánka snížil Šimon - 2:3. Za devatenáct vteřin už bylo srovnáno. Kapitán Kubeš prokázal důraz před brankou a procpal puk za Paterova záda – 3:3. Vyrovnaný stav nevydržel dlouho. I hned v následující minutě se po přesném pasu prosadil Lukáš Netolický - 3:4. Další srovnání měli na holi obránci Dosek a Novotný. Druhý jmenovaný nepropálil hlouček hráčů v brankovišti, Dosek nastřelil pouze tyč.

Branky padaly i ve třetí třetině a Motor se dvakrát dočkal vyrovnání. Nejprve srovnal rychlou střelu po vhazování Kondelík - 4:4. Slavie si ve stejné minutě vzala zpět jednobrankový náskok. Zídek krásnou zadovkou našel volného Matějku, který se prosadil podruhé v zápase – 4:5. I na pátou branku dokázali svěřenci Martina Všetečky zareagovat. Po velké chybě Vobořila se pohotově prosadil Matys - 5:5. Pražané si chtěli odvést z Budvar arény tři body a za svým cílem si šli velmi tvrdě. Šestou branku přidal bombou od modré Kern - 5:6. Vyrovnávací den Motoru pokračoval. Jáchym Kondelík v oslabení srovnal a strhnul lavinu euforie na straně Budějovických – 6:6.

V prodloužení branka nepadla a na řadu přišly samostatné nájezdy. V nich byl úspěšný střelec hattricku Kondelík a Michal Bláha, kteří rozhodli o výhře svého týmu.