18.12.2010, Matěj Mayer

SDO: CEB - SLA 7:0 - Pražané odjíždějí s debaklem

Č. B u d ě j o v i c e - Starší dorostenci HC České Budějovice si spravili chuť po včerejší prohře se Spartou v prodloužení. V dnešním utkání vyzvali druhý pražský celek - Slavii. Od začátku utkání bylo jasné, kdo bude v utkání pánem. Hlavně skvělým závěrem druhé třetiny domácí utkání rozhodli. Velmi dobrým výkonem se prezentoval zejména útočník Luboš Rob (1+3) a také obránce Tomáš Pařízek, který vstřelil dvě branky a potvrdil, že je nejlepším střelcem mezi zadáky.

V dalším utkání extraligy staršího dorostu hostil domácí tým HC České Budějovice pražskou Slavii. Utkání začalo velmi svižně. Již ve druhé minutě zápasu trefil domácí forvard Michal Švihálek tyčku Moučkovy branky. O pár sekund později se už domácí mohli radovat z prvního zásahu. Českobudějovičtí hráli přesilovou hru a povedla se jim pohledná akce. Luboš Rob si počkal na pravé straně u mantinelu až mu najede před bránu z modré čáry obránce Tomáš Pařízek a poslal mu přesnou přihrávku. Pařízkovi stačilo pouze nastavit čepel a puk se třepetal v síti - 1:0. Uběhlo 17 sekund a stav byl již 2:0. Luboš Rob tentokrát nabyl na modrou čáru Jaroslavu Kyptovi, který prostřelil Moučku - 2:0. Od té doby už ale do konce první části žádná branka nepadla. Hrály se prakticky jenom přesilové hry a vždy seděl někdo na trestné lavici. Tlak se tedy střídal a obě mužstva si pár dalších šancí dokázala vytvořit. Brankou už ale žádná neskončila a stav po první třetině zůstal 2:0 pro domácí.

Začátek druhé třetiny nebyl tak akční jako začátek té první. Dlouho se hrálo bez výraznějších šancí. Ve 28. minutě fauloval hostující Novák a tím odstartovala kanonáda domácích. Tuto přesilovou hru využil po pár sekundách Luboš Rob. Dostal přihrávku na modrou čáru, počkal si, sjel si k brance a pak nechytatelně propálil Moučku - 3:0. Pár minut po této brance nahradil Moučku v brance Slavie Škeřík. Tomu ale také nevydržela neprůstřelnost dlouho. Po pěti minutách ho prostřelil střelou z mezikruží Lukáš Mareš a bylo to 4:0. Tato branka padla v čase 36:36 a další následovala, když svítil na kostce čas 37:37. Radoval se tentokrát reprezentační forvard Michal Švihálek a domácí vedli už 5:0. Ani tohle však nebylo všechno. Definitivní tečku za třetinou ještě udělal v přesilové hře Tomáš Pařízek, který se trefil již podrhé v utkání. Akce vypadala stejně jako první branka. Luboš Rob si počkal na Pařízkovo najetí a poslal mu přesnou přihrávku na čepel hole - 6:0.

Hned na začátku třetí dvacetiminutovky přidali domácí již sedmou branku. Po vyhrané buly Benešem nahazoval od modré čáry Plášil, jeho pokus tečoval ještě před Škeříkem Jiří Bárta a kotouč zapadl za brankáře hostů - 7:0. Od té doby se hrál velmi nudný hokej. Domácí měli náskok pojištěný a hosté neměli ani téměř žádné šance na nějakou branku. Do konce zápasu se tedy nic nezměnilo a domácí si třemi body spravili chuť ze včerejšího utkání, ve kterém podlehli Spartě 5:4 po prodloužení. Proti druhému pražskému celku již tedy berou všechny body. Pro Slávisty cesta domů jistě po tomto debaklu nebude příjemná.

Ladislav Kolda, trenér HC České Budějovice: Myslím si, že obě domácí utkání jsme odehráli dobře. Dnes byl pro nás příznivý výsledek. Jsme spokojeni a jsme rádí, že jsme i po vysokém vedení po dvou třetinách zápasech odehráli dobře a dotáhli ho do vítězného konce bez zaváhání, jako tomu bylo včera.