12.10.2012, Jakub Musil

SDO: CEB - PIS 3:4 - Domácí měli v derby více ze hry, produktivnější však byli hosté

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Souboj dvou rivalů z jihu Čech sliboval poměrně zajímavou zápletku. Písek byl na tom po deseti odehraných kolech překvapivě lépe a v krajském městě chtěl svoji formu potvrdit. Domácí sice měli celý zápas více ze hry, ale v hokeji se počítají branky a těch dali písečtí přece jenom více.

Utkání jihočeských rivalů začalo poměrně vlažně. Do útoku se sice hned od úvodního vhazování hnali domácí, ale k žádné vážnější akci se nedostali. Větší příležitost měl až v 9. minutě Samohejl, který dostal hezkou nahrávku a mohl ujíždět do samostatného úniku. Hostující obránce se ale stačil vrátit a Samohejlův pokus včas překazit. Větší aktivita domácích zapříčinila nedisciplinovanost píseckých, ale ani jednu z nabídnutých početních výhod domácí nevyužili. Největší šance první třetiny tak přišla v 16. minutě, kdy se opět uvolnil Samohejl a osamocen ujížděl na píseckou branku. Mazuch ale jeho blafák přečetl a tak se do šaten odcházelo za bezbrankového stavu.

Jestliže si po první třetině někdo stěžoval na nedostatek gólů, v té druhé musel být spokojen. Kanonáda začala již ve 3. minutě druhé části hry, když velký důraz v brankoviště předvedl Jan Michálek a dorazil střelu Petra Panáčka. Radost domácích však netrvala ani minutu. Za osmatřicet vteřin totiž z vrcholu kruhů vystřelil Schwamberger a kotouč propadl Trelcovi mezi rukou a tělem. Obě mužstva tak byla při chuti a tlačila se do útoku. Prosadit se ale dokázali písečtí. Dva na jednoho ujížděli Březina a Hanus a druhý jmenovaný se v této situaci nemýlil. To ještě ale nemělo být vše. Za další tři minuty udeřili písečtí hráči znovu. Tentokrát v přesilové hře na modré čáře napřáhl Jakub Šuhaj a Trelc se jen bezmocně ohlédl za svá záda. Domácí byli po tříbrankové smršti právem rozhozeni a začali praktikovat poněkud tvrdší hru. Ta se vyplatila a tři a půl minuty před koncem druhé třetiny se po Krátoškově přihrávce prosadil Václav Pašek.

Třetí třetinu opět začali hosté velmi aktivně. Ale co je to platné, že měli domácí více ze hry, když to byli hosté, kdo dávali góly. Ve 4. minutě třetí části se sám před Trelcem zjevil Petr Dudák a nikým netísněn měl dostatek času, aby přesně zamířil. Domácí se ale s výsledkem smířit nechtěli a v aktivní hře nepolevili. Jejich tlak však vyústil poměrně pozdě. Až dvě minuty před koncem třetí třetiny dokázal na rozdíl jednoho gólu snížit Pavel Samohejl, který byl důrazný v brankovišti a zadělal tak na drama. Hosté však další komplikace nepřipustili a ani přes velký tlak domácích, kteří sáhli po hře bez brankáře, se o plný počet bodů připravit nenechali.

Filip Turek (České Budějovice): „Myslím si, že dnes byl největší rozdíl mezi naší a jejich produktivitou. Také brankář je skvěle podržel, první třetinu jsme měli vyhrát minimálně 5:0. My jsme měli plno šancí, ale oni dali z pěti střel tři góly. Naši útočníci byli málo důrazní před brankou a měli jsme špatnou koncovku. Opticky jsme byli určitě lepší, přestříleli jsme je o mnoho střel, ale bohužel nedáváme góly a zbytečně inkasujeme."