17.09.2011, Miroslav Mayer

SDO: CEB - PCE 8:4 - Střelnice v Budvar aréně

Č. B u d ě j o v i c e - Starší dorost nezačal zápas dobře. Po sérii chyb se hosté ujali vedení 2:0. Domácí dostala do zápasu první branka a od té doby byli na ledě pány. První třetina skončila jejich vítězstvím 4:2. Po celý zbytek zápasu si pak Jihočeši drželi náskok s nakonec bylo k vidění celkem dvanáct branek. Hned v první třetině se podařilo Václavu Paškovi zkompletovat během šesti minut čistý hatrick.

Jihočeši opět zaspali začátek zápasu. Nechali hosty hrát a svými hrubými chybami je vyzvali i ke skórování. Pardubičtí toho hned v úvodu využili. První chybu využil Radovan Chvojka, který vzal puk ujel překvapenému obránci a svoje sólo proměnil. Za pár okamžiků využil zmatku před brankou Jakub Řezníček a hosté už vedli 2:0. Domácím se hra nedařila. Nepomohla ani přesilová hra. Nakonec jim pomohla nepozornost brankáře Stibůrka. David Bílek nevěděl na modré co s pukem a tak vystřelil na branku a puk prošel brankáři mezi betony. To byl důležitý moment zápasu. Od té doby Pardubičtí na hřišti nebyli a domácí si dělali co chtěli. Další branku v přesilovce přidal Václav Pašek, když si sjel mezi kruhy a zavěsil nad lapačku. Namlsaný Pašek přidal ještě další dvě branky. Nejprve skóroval při vlastním oslabení, když předtím odvedl dobrou práci Krátoška. Později dal Václav Pašek ještě branku při plném počtu hráčů, když využil zmatku před brankou poodjel s pukem stranou a zavěsil do odkryté branky.Pardubičtí byli po první třetině zralí na ručník. Jihočeši otočili zápas z 0:2 na 4:2.

Do druhé části hosté vystřídali brankáře a v brance se objevil Michal Veselý. Zároveň chtěli pardubičtí hráči se zápasem něco udělata šli za tímto cílem od začátku. Šance měli Žemlička a Chvojka, ale buď nevystřelili přesně, nebo Havlátko šanci zlikvidoval. V půlce třetiny hosté polevili a domácí se opět chopili aktivity. Paškovu střelu po ledě musel likvidovat Veselý. Při další přesilovce sevřeli Jihočeši hosty před Veselého a celé dvě minuty je nenechali vydechnout. Přesto neměl Veselý moc zákroků. Pak předvedli Pardubičtí svoji nejhezčí akci. Po rychlé kombinaci na jeden dotek se před Havlátka dostal Schneider, ale domácí gólman se včas přesunul a jeho pokus vyrazil. Z další přesilovky vytěžili hosté jen tyčku. Už to vypadalo, že ve druhé části branka nepadne. Jenže Východočeši se nechali dvakrát vyloučit a tuto výzvu domácí využili. Před brankou se dobře zorientoval David Ruda a přidal pátou branku.

Hned od začátku třetiny to byli spíše domácí, kteří se snažili dát branku. Pardubičtí jen sporadicky vystrkovali růžky. Nedokázali ani potrestat domácí chyby v rozehrávce. Přes tlak domácích dali Východočeši branku. Před Havlátkem zůstal lukáš Bureš a snížil na 3:5. Hosty snížení příliš nepovzbudiloa aktivita byla spíše na hokejkách domácích borců. Ti proměnili další přesilovku v gól. Tentokrát byl autorem Emil Švec. Další hřebíček do rakve hostů zatloukl Aleš Krátoška, který zakončil krásnou kombinaci střelou do odkryté branky. Pardubičtí ještě dokázali snížit. Těsně po konci přesilovky protlačil puk do branky Martin Havel. Ke konci zápasu si domácí neodpustili častá vyloučení a tak je stál konec zápasu více sil, než by bylo třeba. Deset vteřin před koncem ještě přidal další branku Emil Švec. Jihočeši tak zaslouženě vyhráli 8:4.

Martin Janeček, HC České Budějovice: Už poněkolikáté jsme měli tragický začátek. Dnes soupeř dokonce odskočil o dva góly. Museli jsme na hráče na střídačce trochu zatlačit a během chvilky se to zvedlo a byli jsme hokejovější. První třetina byla nakonec nejhezčí z celého zápasu. Od druhé třetiny to byl oboustranné škaredý hokej z řadou nepřesností a faulů. Pokud chceme hrát ve špičce tak musíme k zápasům přistupovat jinak. Děkuji klukům, že zápas otočili a vyhráli jsme a to se vždy cení.