27.03.2018, Aleš Skok

SDO: CEB - PCE 5:3 - Motor slaví postup na finálový turnaj!

Postup! Starší dorostenci českobudějovického Motoru slaví postup na finálový turnaj, který se odehraje o víkendu v Ostravě. Rozhodl o tom druhý zápas s Pardubicemi, který Jihočeši v Budvar aréně vyhráli 5:3! A jelikož to byla potřebná druhá výhra v sérii, postup mezi nejlepší čtyřku už jim nikdo nesebere.

Začátek zápasu vyšel Motoru skvěle! Už ve třetí minutě totiž otevřel skóre utkání Vojtěch Krcho, jenž dorazil za Nečase pokus Vaculíka. Hned o dvě minuty později měl šanci tentýž hráč. Z pozice mezi kruhy hostujícího gólmana však nepřekonal. V minutě dvanácté ujeli Českobudějovičtí do přečíslení dvou na jednoho. Novák měl celou dobu kotouč na holi a vzal to také na sebe. Nečas ale jeho pokus pokryl. Navýšení skóre tak přišlo o dvě minuty později. Opět Novák společně s Michalem Silným vybojovali puk ve středním pásmu, poté se ho ujal druhý jmenovaný a střelou z levého kruhu vymetl protější šibenici Nečasovy svatyně.

Ve druhé části hosté snížili po necelých čtyřech minutách. V přesilové hře si najel do útočného pásma Filip Koffer, který se natlačil před jednoho z domácích obránců. Puk poté nahodil před branku a o brusli Šafáře se puk nešťastně odrazil až za Svobodu. O pár minut později nahazoval Kubíček od modré a kotouč lízl pravou tyč. Místo navýšení vedení ale přišlo vyrovnání Pardubic. Hubata udělal obrovskou hrubku ve vlastním obranném pásmu, když ho o kotouč obral Michal Rouha. Ten si následně pohrál i se Svobodou a bekhendovým blafákem zakončeným pod horní tyč srovnal průběžný stav zápasu. Jenže ještě v prostřední dvacetiminutovce se Motor dostal opět do vedení. Z trestné lavice naskočil do hry Doktor, který vybojoval ve středním pásmu touš. Ten poté předložil rozjetému Matěji Tomanovi, jenž svůj únik zakončil přesnou ranou k tyči. V poslední minutě mohlo přijít snížení, ale Východočeši nevyužili přečíslení dvou na jednoho, když Chára trefil pouze Svobodu.

V poslední periodě přišlo větší vzrušení až v 54. minutě. Rána hostujícího Dubovčího se otřela a tyč Svobodovy branky. České Budějovice tak měly možnost opět odskočit do dvoubrankového vedení. Toman na obranné modré výborně vypíchl kotouč, toho se ve středním pásmu chopil Novák a společně s Jakubem Čížkem ujeli dva na jednoho. Novák našel druhého jmenovaného přesnou přihrávku a Čížek střelou z první propálil Nečase. Trenér hostů Michal Mikeska poté sáhl ke hře bez brankáře a 62 sekund před koncem přišlo snížení. Oliva si počkal se svou střelou v pravém kruhu, ale Svoboda jeho pokus vyrazil. Pouze však k Vítu Rozlílkovi, který doklepl puk za bezmocného Svobodu. Jenže Českobudějovičtí ihned po buly trefili odkrytou klec, konkrétně Jakub Čížek a bylo tak v podstatě hotovo. Motor porazil Pardubice i podruhé a může se radovat z postupu na závěrečný turnaj do Vítkovic. Zápas byl navíc hrán ve výborné atmosféře, kterou vytvořilo 666 diváků.

Radek Bělohlav (trenér HC Motor České Budějovice): Vítězství bylo náš cíl, ale nerodilo se to lehce. Ztratili jsme dvoubrankové vedení, ale takové je play-off. Naštěstí jsme se během dvou minut dostali zpátky do vedení a to rozhodlo.