20.09.2014, Miroslav Mayer

SDO: CEB - PCE 3:5 - Pardubice vyučovaly v produktivitě

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Starší dorost sehrál doma s Pardubicemi krásný zápas se špatným koncem. Po většinu zápasu byli totiž Jihočeši herně lepším týmem a vytvořili si řadu vyložených šancí, které z lehkostí zahazovali. Východočeši naopak byli trpěliví a velmi produktivní a to se jim nakonec i vyplatilo. Jihočeši musí zapracovat na zakončení, aby vyhrávali takové zápasy.

Pardubice přijely do Českých Budějovic v dobrém rozpoložení, neboť sehrály tři zápasy a mají plný počet bodů. Na lavičce se navíc objevil Michal Mikeska, jako trenérská posila. Domácí se svého soupeře nezalekli a tak byla k vidění hodně povedená třetina. Hrálo se ve velkém tempu a obě mužstva hrála zodpovědně. První velkou šanci měl tak až Erik Bahula, který si svým důrazem sám vybojoval puk a pak orazítkoval tyčku. Nakonec se první dočkali Jihočeši. Jakub Doktor napřáhl od mantinelu a prostřelil Červeného. Hosté dokázali odpovědět až těsně před koncem třetiny, když přesilovku dokázal využít David Voženílek. Třetina tak skončila spravedlivou remízou.

Druhá třetina byla hodně zajímavá. Jihočeši se díky přesilovkám dostali do tempa a měli herně navrch, ale velké šance si nedokázali vypracovat. Hosté byli trpěliví a dočkali se. Udělili domácím lekci z využití přesilovek. Proměnili totiž i svoji druhou v zápase a to díky Jakubu Martincovi. Domácí se ještě nestačili ani oklepat a už to bylo 1:3. Filip Zadina trefiln ad lapačku Kváči a domácí trenér si musel vzít time. Moc to nepomohlo, neboť Jakub Martince ukázal, že svému hokejovému jménu ostudu nedělá a projel mezi domácími jako na přehlídce. Kváča se jen díval, jak trefuje do branky. To už bylo pro Budějovické zlé, navíc opět nevyužili další přesilovku. Snížení se nakonec Jihočeši dočkali. Trenér Formánek totiž při další přesilovce odvolal Kváču a vytvořil tak situaci šest na čtyři. Tento riskantní krok vyšel. Před Červeným se dokázal zorientovat Erik Bahula a dal tak svému týmu naději do třetího dějství.

Jihočeši do třetí části nastoupili s odhodláním ještě se o výsledek poprat a bylo to vidět. Vypracovali si šance, ale zakončení nebylo ideální. Hosté vyráželi do protiútoků, ale dařilo se jim spíše pak narušit domácí rozehrávku. Tlak Jihočechů sílil a hosté sáhli i po oddechovém času. Na konto domácího celku přibývali jen přesilové hry, které hosté výborně bránili. Snížení se domácí nakonec dočkali při další hře bez brankáře, když se přesně trefil Natan Vráblík. Domácí i nadále hráli bez brankáře a tentokrát už jim to bylo osudné. Tečku za zápasem totiž udělal Ondřej Vála, který vybojoval puk a trefil prázdnou branku. Výborný zápas rozhodla produktivita hostů a střeleckou nemohoucnost domácích útočníků.

Jaroslav Formánek (HC Motor České Budějovice): Nevím co říct k utkání, protože jestliže po druhé třetině vedeme na střeli 35:8 a přesto dá soupeř čtyři góly a my dva, tak bohužel nemůžeme chtít vyhrávat. Měli jsme spoustu vyložených šancí, nejsme schopni proměnit jasné příležitosti. Pak uděláme jednu dvě chyby a soupeř je okamžitě potrestá gólem... Nehráli jsme špatně, bylo to spíše nešťastné utkání, ze kterého se musíme poučit. Když nezačneme dávat góly, nemůžeme pomýšlet na body.