20.10.2011, Miroslav Mayer

SDO: CEB - MLB 9:0 - Favorit splnil svůj úkol

Č. B u d ě j o v i c e - Starší dorost HC České Budějovice si v dalším domácím zápase na svém ledě lehce poradil s týmem BK Mladá Boleslav. Hosté přijeli do Budvar arény velmi demotivováni a od první minuty nebylo pochyb o vítězi zápasu. Po první třetině vedli Jihočeši již 5:0, ale pak se brankostroj zpomalil a zastavil se těsně před desítkou. Hosté nedokázali dát ani čestný úspěch. Nulu tak vychytal brankář Petr Havlátko

Hned v úvodu zápasu měli první šanci hosté, když zatlačili první útok Jihočechů před Havlátka a Semirád nebezpečně vystřelil. Domácí odpověděli hned při dalším střídání, když Žáček nešel Pavla Samohejla a ten svůj nájezd proměnil střelou pod horní tyčku. Domácí jasně opanovali hru a čekalo se na další branku. Ta přišla v šesté minutě, když se ihned po buly prosadil Josef Krcho. To bylo moc na brankáře Plíška a nechal se vystřídat. Brankostroj domácích se rozběhl naplno. Třetí branku přidal po kombinace prvního útoku Emil Švec, který jel sám na branku a trefil se k tyči. Pak měli Bruslaři velkou šanci zkorigovat výsledek, protože hráli přesilovku pět na tři a to necelou minutu. Ovšem sehráli ji hodně špatně a nic z toho nevytěžili. Naopak opět se radovali domácí, když Luboš Rob proměnil svůj nájezd střelou mezi nohy brankáře Ašenbrennera. To ještě nebylo všechno, protože ještě v závěru třetiny přesilovku využil Lukáš Mareš a Jihočeši tak vyhráli první třetinu 5:0 a bylo o výsledku rozhodnuto. Hosté hráli velmi naivně, vypadalo to, že hra je nebaví a na ledě se vidí poprvé. Nebyli schopni si přihrát, vracet se a napadat. Výsledek poprvní části byl zasloužený.

Druhá část hry začala dalším gólem. Emil Švec byl sám před brankou a přidal šestou branku. Hra pak nebyla moc pohledná. Hosté hráli odevzdaně a domácí se začali utápět v kličkách a sólování. Emil Švec mohl přidat i další branku, když po faulu na něj bylo nařízeno trestné střílení, ale sám faulovaný ho jel velmi naivně a brankáře nepřekonal. Příděl branek se ovšem pomalu zastavil. Sedmou přidal David Ruda, když si nabruslil před branku a po ledě trefil nepokrytou část branky. Poslední branku ve druhé části dal Luboš Rob v oslabení. Jedinou šancí Bruslařů byla kombinace Kellersteina s Širem, ale posledně jmenovaný nedokázal překonat výborného Havlátka.

Třetí část hry byla nejméně povedená. Bruslaři začali hrát hodně do těla a zlepšili mírně bruslení a domácí nedokázali hrát kombinačně a zrychlit hru. Hosté měli i pár šancí. Dvě téměř totožné měl opět Kellerstein, který se pokoušel nachytat Havlátka u levé tyče, ale ten byl připraven. Domácí nakonec skórovali i ve třetí části a aoutorem branky byl opět Emil Švec. Další šanci na vstřelení čestného úspěchu měl Brzák a po samostatném úniku i Boček, ale Havlátko si nedal první nulu v sezóně vzít. Bruslaři v Budvar aréně vysloveně zklamali a předvedli zdaleka nejhorší výkon ze všech mužstev, která se tu již představila.

Martin Janeček, trenér HC České Budějovice: Dnes jsme hráli proti soupeři, kterého jsme na jeho ledě vysoko porazili a připadalo mi, že dnes k tomu přistoupili hosté stejně. Od první minuty jsme určovali tempo hry a myslím si, že to bylo spíše ospalé. Je dobře, že tam padaly góly a skóre začalo narůstat. Ve třetí třetině už to bylo hodně uvolněné a teď by mohl být problém dostat hráč znovu na zem k dalšímu zápasu.