06.11.2010, Miroslav Mayer

SDO: CEB - MLB 3:0 Doma s čistým kontem

Č. B u d ě j o v i c e - Starší dorost odehrál před reprezentační pouzou poslední zápas na domácím ledě a podařilo se mu udržet svoji aktuální šňůru zápasů bez porážky. V utkání, které nepobralo mnoho krásy, stříleli branky nakonec jen domácí. Hostům se nepovedlo ani jednou překonat Davida Gábu, který se snad vrací do své obvyklé výborné formy.

Hosté přijeli do Českých Budějovic zřejmě lépe naladěni, nebo motivováni, neboť na začátku třetiny byli lepším týmem. Dostávali se často před Gábu a ohrožovali ho svými střeleckými pokusy. Domácí měli problém se bránit a často vyhazovali na zakázané uvolnění. Přesto se jim podařilo tuto část utkání bez úhony přečkat. Hosté postupně přestávali být aktivní a domácí se naopak probouzeli ke svému standartu. V půlce třetiny se hra vyrovnala, ale hrálo se spíše ve středním pásmu. Druhá část první třetiny patřila spíše českobudějovickému mužstvu, ale ani ono nějak zvláště neprověřilo schopnosti gólmana Sejpala. První třetina tak skončila bez branek. Více zákroků si přeci jen připsal domácí brankář Gába.

Do druhé třetiny měli lepší vstup domácí. Ti sehřeli hosty před Sejpalem, ale neměli žádnou střelu. Postupně bylo k vidění množství individuálních chyb na obou stranách. Hráčům se nedařila rozehrávka a kupily se nepřesné přihrávky. Těsně před půlkou zápasu byl stav stále bez branek. To se přestalo líbit Jonáši Benešovi, který si našel puk v útočném pásmu, vybruslil do střelecké pozice a trefil přesně k tyči. Pak měli domácí skoro čtyři minuty možnost hrát přesilovku pět na tři. Předvedli však spíše to, jak se tato situace hrát nemá. Pomalá rozehrávka a skoro žádná střela. Hosté se v poklidu ubránili. Sejpal se oni moc nezapotil. Jedinou šanci měl Svoboda, který trefil břevno. Třetinu tak vyhráli domácí 1:0.

Ve třetí části hry se mladoboleslavští snažili o vyrovnání. Hned v úvodu se pokoušeli usadit se před Gábou a něco vymyslet. V útočné třetině se sice usadili, ale nic kloudného nevymysleli. Tak se domácí opět osmělovali a podařilo se jim zvýšit svůj náskok. Jonáš Beneš se ocitl tváří v tvář Sejpalovi a na druhý pokus protlačil puk do branky. Další velkou šanci měli Jihočeši při vlastním oslabení. Dvojice Trummer-Bárta se dostala do přečíslení dva na jednoho. Bárta našel skvěle Trummera a ten trefil zvednutý beton Sejpala. Pět minut před koncem zápasu byl vyloučen Trummer a hosté si vzali oddechový čas. Pak nastoupili se šesti muži a bez brankáře. Vytvořili si sice tlak, ale puk získal Jiří Bárta a přes celé hřiště trefil prázdnou klec. V závěru zápasu měl ještě šanci Salák, ale jeho samostatný nájezd Sejpal vychytal. Domácí tak vyhráli 3:0 a brankář Gába udržel čisté konto.

Filip Turek, trenér HC České Budějovice: V dnešním utkání jsme nehráli tak dobře. O to více si ceníme vítězství. Mladá Boleslav nebyla špatná. Je to bojovné mužstvo, které dobře bruslí. My jsme poctivou a trpělivou hrou odehráli utkání, hlavně v obraně, jak má vypadat. Za tři body jsme rádi.