25.09.2010, Matěj Mayer

SDO: CEB - MBL 3:8 - Jihočeši utrpěli debakl

Č. B u d ě j o v i c e - Českobudějovičtí starší dorostenci utpěli v sobotním utkání krutý debakl. Na domácím hřišti nestačili na Mladou Boleslav, která hrála s patnácti hráči. Jihočeši na středočeského soupeře nestačili a obdrželi hned osm branek. Sami se zmohli jen na tři. na 1:3 snižoval ve 30. minutě českobudějovický útočník Lukáš Mareš.

Vstup do utkání 9. kola extraligy staršího dorostu měli vynikající hosté. Již po 37 sekundách se ujali mladobolelavští vedení, když střelu Karla Bičiště od modré čáry tečoval za záda českobudějovického brankáře Podskalského Jakub Hloušek - 0:1. Domácí tato branka však k větší aktivitě nevybídla, spíše naopak, nakopla hosty. Výsledkem byla přesilovková branka ve čtvrté minutě utkání. Po další střele mladoboleslavského obránce Bičiště zasunul kotouč za záda domácího brankáře tentokrát Ladislav Marek - 0:2. Hosté byli v laufu a měli ještě další příležitosti ke vstřelení branky. Dokonce by se dalo říct, že českobudějovické chvílemi přehrávali a to přijeli pouze s 15 hráči. Ke konci třetiny se domácí přeci jen probudili a především díky nedisciplinovanosti mladoboleslavských si v přesilových hrách vytvářeli šance. Několik jich měl na svědomí Luboš Rob, který však ani jednou úspěšný nebyl. Českobudějovičtí mohli dokonce 45 sekund hrát pět na tři. Ani tato přesilová hra nebyla úspěšná. Největší šanci domácích v první třetině měl v poslední minutě Jonáš Beneš, který byl po pěkné Robově přihrávce sám před odkrytou brankou. Gólman hostů Novák ale stihl včas vystčit beton a stav po první třetině byl tedy 0:2.

Na začátku druhé třetiny se více do branky začali tlačit českobudějovičtí hráči. V úvodu druhé dvacetiminutovky našel Emil Švec pěknou přihrávkou Luboše Roba, který nakonec nebyl schopen dostat puk za záda Nováka. Ve 28. minutě měli pro změnu velkou šanci hosté, když se po pěkné kombinaci dostal k puku David Protivný a řítil se sám na Podskalského. Domácí brankář ho vychytal a udržel tak domácí v naději. To už ovšem neplatilo o pár sekund později, kdy se po přihrávce Ladislava Marka prosadil opět Jakub Hloušek - 0:3. Hned vzápětí našli domácí odpověď. Po přihrávce obránce Suska se střelou z levé strany trefil neúnavný útočník domácích Lukáš Mareš - 1:3. Ve 33. minutě mohlo být pro domácí opět zle. Ladislav Marek byl v bezprostřední blízkosti Podskalského. Českobudějovický brankář byl úspěšnější a nedovolil hostům skórovat. Ke konci třetiny měli možnost přesilové hry pět na tři i hosté. Sevřeli domácí tým v jejich pásmu a českobudějovická obrana měla dlouhou dobu co dělat, aby se ubránila. To se nakonec povedlo a po neúspěšném Salákově průniku z konce třetiny byl výsledek po druhé části hry stanoven 1:3.

Třetí třetinu otevřela branka Mladé Boleslavi. V přesilové hře se po střele Libora Bartoše prosadil David Protivný a poslal hosty do tří-brankového náskoku - 1:4. A to byl jen začátek mladoboleslavského koncertu. O chvíli později se totiž trefil ještě Ladislav Marek, který pohotově dorazil z levé strany střelu Jakuba Semiráda - 1:5. Neuběhli ani dvě minuty a po faulu, kterého se dopustil Jaroslav Kypta, bylo nařízeno trestné střílení. Hosté si ještě vzali oddechový čas a pak už se rozjel David Protivný k trestnému střílení, které s přehledem proměnil střelou do horní části branky - 1:6. Ani tohle ale nebyl konec. Ve 47. minutě tečoval střelu Karla Bičiště Jakub Hloušek a zkompletoval tak hattrick - 1:7. Když už to vypadalo, že domácí jsou na odpis. Stalo se něco, co málo kdo čekal. V 52. minutě se nejprve trefil Jiří Bárta, o jehož brance se nejprve museli rozhodčí poradit a po krátké chvíli ještě Bohumil Svoboda. Ten skóroval střelou z vrcholu pravého kruhu - 3:7. Domácí pak byli ještě chvíli v tlaku, ale další branku už přidat nedokázali. Vrcholem utkání tedy bylo, když v poslední minutě hráli domácí ve třech a mladoboleslavkým se podařila další branka po dokonalém rozebrání obrany. Po chytré přihrávce Protivného zasunul puk do prázdné klece Jakub Teubner a stanovil tak konečný stav na 3:8.