23.10.2010, Miroslav Mayer

SDO: CEB - LET 2:3 - Doma bez bodu

Č. B u d ě j o v i c e - Starší dorost HC České Budějovice dokázal, že se mu s Letci Letňany nehraje v letošní sezóně dobře. Letci zatím ve všech zápasech s Jihočechy bodovali a tentokrát tomu nebylo jinak. Letci se ujali vedení 3:0 a domácím se podařilo pouze snížit na konečných 2:3. Jednu z branke domácího týmu dal i Jonáš Beneš.

Zápas začal v dobrém tempu. Hrálo se před oběma brankami. První se v zápase radovali Letci, kteří dokázali využít hned první přesilovku. Sevřeli domácí před brankářem Podskalským a k odraženému puku se jako první dostal Kamil Kučera a otevřel skóre zápasu. Domácí pak viditelně přidali, ale jejich akce většinou končili střelami nad branku, nebo je pozorný Horák v brance Letňan likvidoval. Jihočeši měli navíc k dispozici i dvě přesilovky, ale nic z nich nevytěžili. Naopak při hře v plném počtu začali opět Letci vystrkovat růžky. Při jedné návštěvě před Podskalským se navíc podruhé trefil Kamil Kučera, který opět dorazill vyražený puk do branky. Domácím nepomohly ani další přesilovky. Dokonce měli šanci hrát i pět na tři, ale svoji chybou se o ni připravili. Vyrovnaná první třetina tak skončila 0:2. Letci byli maximálně exektivní a Jihočeši nenašli zatím zbraň na dobře chytajícího Horáka.

Druhá třetina opět ukázala bojovný, dorostenecký hokej plný osobních střetů a soubojů. Domácí se snažili dát branku a nepomohla jim k tomu ani další přesilovka. Naopak ihned po jejím skončení měli Letci šanci na další gól. Jeden z útočníků tečoval před Podskalským puk a ten jen těsně minul tyč domácí branky. Pak dostali šanci hrát přesilovku hosté a ti ji opět využili. Novák našek křižnou přihrávkou JANA BACOVSKÉHO a ten jen dorazil puk do odkryté domácí klece. Domácí ještě přidali a šance byly k vidění na obou stranách. Šance měli Rob, Švec a Bílek, ale Horák stále držel nulu. O tu přišel až po polovině zápasu. To chyboval jeden z hostujících obránců, kterému se zamotal puk. Toho využil Luboš Rob a pádil s ním na Horáka. Svůj nájezd zakončil střelou do horního růžku a stal se prvním domácím střelcem. V poslední minutě měli Jihočeši velký tlak, ale výsledkem bylo jen vyloučení jednoho z hráčů Letňan. Po dvou třetinách na tom byli Letci stále o dva góly lépe.

Ve třetí třetině si obě mužstva vyzkoušela přesilové hry i hru ve čtyrech. Stále se hrálo vyrovnaně a to se více hodilo Letcům, kteří měli nahráno. Šanci na zvýraznění náskoku měl Škop, který jel sám na Podsklaského, ale ten svůj tým podržel a nechal mu naději na zvrat zápasu. V další přesilovce si pak Jihočeši vytvořili obrovský tlak a na ledě měli to nejlepší co mají k dispozici, ale Horák si se všemi jejich pokusy věděl rady. Domácí snahu o vstřelení branky mohlo přibrzdit vyloučení Pařízka. Stal se pravý opak. Jonáš Beneš dobře napadal, získal puk, dokázal se natlačit před Horáka a ještě se mu povedlo usměrnit puk za jeho záda. Domácí nadále tlačili a hosté kontrolovali průběh zápasu. V poslední minutě byl vyloučen Všetečka a domácí tak mohli dohrávat zápas o jednoho muže navíc. Domácí trenéři si vzali oddechový čas a poté odvolali brankáře a na ledě bylo šest hráčů z českobudějovického týmu. Jihočeši sevřeli Letce před Horákem, ale ten odolal všem střelám a domácím se nepodařilo vyrovnat. Těsně po závěrečném hvizdu se strhla hromadná bitva do které se zapojili hráči obou týmů. Po chvíli byla rozhodčími ukončena a hráči odjeli do kabin. Letci tak vezou tři body za vítězství 3:2.

Jan Trummer, trenér HC České Budějovice: Dnešní utkání bylo stejné jako obě předchozí utkání. Místo abychom se dostali do tlaku a dali branku tak si v úvodu utkání necháme dát laciné branky, keré musíme stahovat. Tým Letňan je tak bojovný a chce více vyhrávat než my, že svoji zarputilostí nás nepustí do pásma. Jejich brankář dnes chytal výborně, ale my bychom chtěli všechno zvládnout během posledních pěti minut. Jestliže se náš styl hry nezmění, budeme mít problémy celou sezónu.