28.01.2012, Jakub Musil

SDO: CEB - KVA 4:1 - Budějovičtí mladíci navázali na páteční výhru

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Českobudějovickým mladíkům trvalo celých 7 zápasů, než dokázali zastavit sérii porážek. Podařilo se jim to až včera proti Chomutovu a že už mají porážek dost, chtěli potvrdit i proti Karlovým Varům. V brance se mohli spolehnout na vynikajícího Davida Gábu a když se trefil Záhora, Prokeš a dvakrát dokonce David Ruda, mohli si do tabulky připsat další cenné body.

Budějovičtí dorostenci včera dokázali utnout sedmi-zápasovou šňůru porážek a Chomutovu nasázeli slušných 8 branek. Ve stejném duchu chtěli pokračovat i dnes a na soupeře z Karlových Varů si věřili. Jejich záměr odnést si z dnešního utkání 3 body naznačila hned první třetina. V té byli po většinu času aktivnější a hostujícímu týmu nabídli pouze několik příležitostí k ohrožení vlastní svatyně střežené jako vždy dobře chytajícím Gábou. Budějovičtí mladíci si vytvářeli mnoho příležitostí, ale vyzrát na hostujícího Feča se jim podařilo až necelé tři minuty před první sirénou. Puk putoval po ose Žáček, Krátoška, Záhora a poslední jmenovaný dokázal zasunout kotouč mezi betony hostujícího gólmana. Domácí však na nic nečekali a za necelou minutu přidal ranou z mezikruží druhou branku Radek Prokeš.

Druhá část hry se nesla ve znamení přesilových her. Obě mužstva přitvrdila hru a byla vidět celá řada střetů. Zdálo se, že toto tempo vyhovuje spíše hostům a domácí mnohdy zbytečně opláceli, což rozhodčí oceňoval menšími tresty. Karlovarským se nejprve na Gábu vyzrát nedařilo, ale když v čase 35:02 usedl za katr domácí Krátoška, stačilo hostům pouze 13 vteřin, aby rozestavili svou přesilovkovou formaci a z dorážky se po přihrávce Josefa Klímy trefil Tomáš Rubeš. Hosté byli při chuti a David Gába musel vytáhnout několik svých lepších zákroků, aby budějovické do konce druhé třetiny udržel ve vedení.

Třetí třetinu opět začali lépe domácí. Stačily dvě minuty a David Ruda povedenou individuální akcí vyzrál na hostujícího brankáře. Ani třetí třetina se však neobešla bez tvrdých střetů a vyloučení. V čase 44:05 dostal karlovarský kapitán trest 4+10 minut za bodnutí koncem hole a dvě minuty poté ho na trestnou lavici následoval jeho spoluhráč Jan Priškin. Domácí tak měli v přesilové hře pět proti třem velkou šanci navýšit skóre. To se jim podařilo hned za 17 vteřin, když po hezké akci přelstil podruhé v zápase karlovarského brankáře David Ruda. Domácí si pak už vítězství pohlídali a potvrdili, že páteční výhra proti Chomutovu nebyla náhodná.

Jaroslav Formánek (HC České Budějovice): Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. První třetinu jsme byli jasně lepší, a i když jsme ve druhé třetině měli výpadek, třetí třetinu jsme opět měli navrch. Naštěstí jsme to potvrdili i brankami a jsme rádi, že nám dnešní i včerejší zápas vyšel na plný počet bodů, už jsme je velice potřebovali.