24.02.2018, Adam Pavlíček

SDO: CEB - JIH 1:4 - Motor na jihlavskou Duklu nestačil

Starší dorost neodehrál špatné utkání, na vítězství to dnes ale nestačilo. Z šesti možných bodů si tedy Motor z tohoto víkendu odnese tři, a to za vítězství proti Kometě. V zápase proti Dukle zaznamenal jedinou trefu za domácí hokejisty Šimon Masopust.

Utkání mezi Motorem a Jihlavou se dnes hrálo na druhé ledové ploše a hned na jeho začátku se do zakončení dvakrát dostal Jakub Čížek. V obou případech byl ale neúspěšný, dvakrát totiž zasáhl Juřička. Dobrou šanci měla v šesté minutě také Dukla. Po rychlém útočném výpadu hledal Patrik Čermák někoho na vzdálenější tyči, avšak tam se přemístil také Svoboda a Čermákova spoluhráče vychytal. Ve čtrnácté minutě musel dávat jihlavský strážce svatyně pozor na střelu Patrika Školy. Svými betony kotouč za svá záda nepropustil. Stejně tak pozorný musel být opět proti pokusu Jakuba Čížka do horního růžku. Tentokrát zasáhl pravým ramenem a puk vytěsnil mimo tři tyče. Necelé dvě minuty před koncem se z úvodní trefy mohli radovat Jihlavští. Zblízka domácí branky se prosadil Vítězslav Brož - 0:1.

Zhruba po dvou odehraných minutách to zkoušeli domácí obránci Pánek a Hubata, ani jeden z nich ale kotouč až za Juřičkova záda neposlal. Nevyšlo to ani Aleši Řezáčovi, jemuž sebral gól jihlavský brankář parádním zákrokem lapačkou. Na opačné straně se neuchytil ani pokus Valy. Svoboda totiž vytasil vyrážečku proti puku včas. Ve hře poté bylo k vidění hodně vyloučení, přesilové hry ale zůstávaly neproměněny. Až tři sekundy před koncem druhé třetiny se mohli Českobudějovičtí radovat z vyrovnání. Po střele Patrika Školy kotouč nasměroval do branky Dukly Šimon Masopust. Stav byl po čtyřiceti odehraných minutách tedy nerozhodný 1:1.

Do sedmé minuty poslední třetiny se toho moc nedělo. Až tehdy Adam Najman zavezl puk do pásma, kde se ho ujal Martin Zadražil a nenápadnou střelou překvapil Svobodu. V padesáté minutě se pokoušel do zakončení protlačit Jakub Čížek, jenže Jiří Marek ho před branku Juřičky nepustil, načež sám obránce Jihlavy narazil do brankové konstrukce a na střídačku mu museli dopomoci jeho spoluhráči. Daniel Svoboda si musel dávat pozor na velmi aktivního Adama Najmana, který ho v padesáté minutě ohrozil dobrou střelou z forhendu. Českobudějovický gólman ale schoval puk někde ve své výstroji. Minutu před koncem to domácí zkusili s odkrytými zády, což Jihlavští potrestali hned dvakrát. Nejprve pálil do prázdné branky Jakub Filip a poslední gólovou tečku za utkáním udělal taktéž do prázdné klece Jindřich Kardoš.

Radek Bělohlav (České Budějovice): Dnes to byl podobně odmakaný zápas jako včera. Jediné, co nám dnes chybělo, byl gól navíc. Dnešní zápas rozhodla jediná jihlavská branka. Soupeř měl dnes o něco větší štěstí.