27.10.2012, Miroslav Mayer

SDO: CEB-JIH 0:3 - Dukla ukázala svoje kvality

Č. B u d ě j o v i c e - Starší dorost nedokázal ve svém dalším utkání na svém ledě vstřelit ani jednu branku a tak prohrál s Duklou Jihlava 0:3. První dvě třetiny se hrál v Budvar aréně skvělý dorostenecký hokej, plný nasazení a útočné snahy. Dukle se podařilo dát dvě branky a třetí přidala při závěrečné hře bez brankáře. Výborný zápas odehrál René Piegl.

V Budvar aréně se hrálo o hodně. Ve hře je boj o postupovou příčku do lepší skupiny i vzájemná rivalita obou mužstev. Dukle se letos daří a minulý týden dokázala doma Jihočechy porazit. Ti od té doby vítězí a chtěli by na to navázat i v tomto zápase.

První třetina byla hodně bojovná. Obě mužstva si nic nedarovala a hrála naplno. Pár šancí k vidění bylo, ale oba brankaři si s nimi poradili. Více možností skórovat měla Dukla, ale ani šance Čermáka, Jana Mandáta či Bambuly gólem neskončily. V domácím dresu trefil Samohejl z úhlu tyčku a šanci Suchánka Svoboda svým zákrokem zlikvidoval. Po první části odcházela obě mužstva do šaten bez branek.

Do druhé části vstoupili domácí aktivněji a chtěli jít do vedení. Velkou šanci měli při přečíslení tři na jednoho, ale Suchánek přestřelil branku. V dalším tlaku dvakrát střílel Piegl, ale nic z toho nebylo. Dukla předvedla rychlý výpad, na jehož konci byl Lukáš Anděl a ten ze strany trefil přesně k tyči pod břevno. Hned vzápětí mohl srovnat Krátoška, před kterým zívala prázdná branka, ale Michálek mu nepřihrál přesně. To bylo kamenem úrazu domácí hry. Chyběl klid na finální přihrávku a Svoboda pak měl ulehčenou situaci. Dukla se připomněla ještě jednou, když díky Janu Mandátovi využila přesilovku. Největší šanci Jihočechů měl Radek Prokeš, který trefil horní tyčku.

Kdo čekal od začátku třetí třetiny nápor Jihočechů, musel být zklamaný. Obě mužstva začala hodně nervózně a nedařila se jim rozehrávka. Dříve se vzpamatovala Dukla, která předvedla rychlý výpad na jehož konci byl Lukáš Anděl. Jenže Trelc se stačil skvěle přesunout a domácí zachránil. Dukla skvěla napadala domácí rozehrávku a ti nebyli schopni založit nebezpečnou akci. Tři minuty před koncem si vzali domácí time a odvolali brankáře. Hry v šesti se jim však nevyplatila. Simon Beran vyjel z pukem z pásma a trefil opuštěnou branku. Dukla tak vyhrála 3:0 a veze domů tři body.

Jan Trummer, trenér HC Č. Budějovice: Dukla hraje velmi disciplinovaně po celém kluzišti. My jsme nedokázali využít svoje příležitosti. Dukla dokázala potrestat naše dvě malé chybičky. Kluci zápas odmakali, ale v těchto utkáních to bývá, že kdo dá první gól, bývá šťastnější.

František Zeman, trenér Dukla Jihlava: V dnešním utkáním jsme byli lepším týmem než domácí. Jsem rád, že hráči potvrdili svoji kvalitu a prodloužili jsme sérii vítězství, kterou jsme nastartovali. Je vidět, že pohoda v kabině dělá divy a hráči si pak více věří. Ze silným soupeřem z Českých Budějovic je 3:0 parádní výsledek a odvážíme si tři body.