06.09.2014, Jaroslav Pešek

SDO: CEB - HKR 2:4 - Zápas rozhodla domácí nedisciplinovanost

České Budějovice: Druhé utkání extraligy staršího dorostu nabídlo vyhrocenou podívanou. Do Budějovic přijeli Královští lvi a zápas měl velký náboj. K vidění bylo šest gólů a nespočet vyloučení a rvaček. Právě množství trestů na obou stranách se ukázalo jako klíčové.

Do zápasu vstoupili lépe domácí, kteří prakticky z první větší šance skórovali, když v přesilovce Jakub Doktor tečoval Klineckého nahození a hradecký Groh neměl šanci. Ovšem nejen domácí, ale i hosté skórovali z první šance. Po závaru před Kváčovou brankou vybojoval puk Zahradník a poslal přihrávku přímo na hůl Davida Chalupu, který střelou do poloodkryté klece vyrovnal. O pár minut později mohli jít Královští lvi do vedení, když Chalupa z ideální pozice mezi kruhy budějovického gólmana nepřekonal. Hra byla celkově ve velmi vysokém tempu a šancí bylo na obou stranách opravdu požehnaně. Ani jeden z týmů už do konce třetiny neskóroval a po první siréně tak na světelné tabuli svítil stav 1:1.

Do druhé třetiny vstoupily oba týmy poněkud vlažněji než do té první. O něco navrch měli zpočátku hosté, kteří hlavně díky výborně zvládnuté taktice dokázali dobře využívat nové pravidlo o hybridním zakázaném uvolnění. Velká šance pro Motor přišla ve dvacáté šesté minutě, kdy Jihočeši hráli přesilovou hru pět na tři. Krom střely Jana Bárty se však k vážnějšímu ohrožení branky nedostali. V druhé části se začalo opravdu hodně vylučovat a na koně se dostali hosté. V situaci čtyři na čtyři strhl vedení na stranu svého týmu David Chalupa, který se proháčkoval přes dva obránce Motoru a nádherně vymetl pavučinu v levém horním rohu Kváčovi brány. Už se zdálo, že třetinu vyhrají hosté, ale těsně před sirénou se pěknou střelou prezentoval Jiří Kubeš a zajistil tak Motoru vyrovnání.

Ve třetí třetině přišel klíčový moment, který rozhodl celé utkání. Budějovický Karel Schidmayer byl vyloučen na čtyři minuty za vysokou hůl, když způsobil krvavý šrám jednomu z hradeckých obránců. Následující přesilovou hru dokázal využít Dominik Matouš. Po tomto gólu se nedisciplinovanost domácích ještě zvětšila a šance na srovnání se tenčily. Situace Motoru se ještě zhoršila, když po Pavlíkově přihrávce zvýšil náskok Královských lvů Tomáš Zahradník. Domácí už nedokázali gólově odpovědět. Ovšem o zábavu bylo postaráno i po ukončení zápasu, kdy místo podání rukou byla k vidění hromadná šarvátka, ta už ale na výsledku nic nezměnila a zápas tak skončil prohrou domácích 2:4.

Ladislav Kolda - HC Motor České Budějovice: Dnešní utkání rozhodly přesilovky. Měli jsme zkrátka moc vyloučených a nemohli jsme se dostat pořádně do hry. Zápas to byl vyrovnaný, ale nebyli jsme dost důrazní v zakončení.

Jiří Slabý - Královští lvi Hradec Králové: Utkání bylo těžké. Myslím si, že na konec rozhodla větší vůle na naší straně a nedisciplinovanost domácích. Myslím, že zápas byl zbytečně vyhrocený. Nevím, jestli je to tím, co se stalo s Áčkem, ale my za to nemůžem. Mrzí mě to, mohl to být dobrý zápas a nakonec se to zvrhlo v nějaké bitky a zbytečné fauly, ale jsem rád, že jsme dokázali dovézt utkání do vítězného konce.