MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
22.02.2016, Marek Baloun

SDO: CEB - HBR 3:5 - Tři body ztraceny díky častým oslabením

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Zápas, který začal Motor celkem slušně nakonec skončil porážkou. Domácí nabídli hostům hned několik dvojnásobných přesilovek a jednu pětiminutovou k tomu a čtyři z pěti gólů hostí tak bylo v početní převaze.

Zápas začali lépe hosté, když měli několik dobrých pokusů, včetně jednoho, kdy se před Vojtěchem Veverkou otevřela díra mezi tyčkou a domácím gólmanem. K puku, který se předtím odrazil od jeho betonu, se ale forward hostí už nedostal a vzápětí si šel sednout za podražení. Toho Motor využil, když Roman Tintěra dostal přihrávku od Jáchyma Kondelíka a našel prostor, kudy dostal puk do branky. O chvíli později mohl tentýž hráč zvyšovat, s jeho střelou od modré si už gólman Kulich poradil. Hosté se ale také dostali k přesilovce. První se jim sice nepodařilo využít a i ta druhá vypadala, že zůstane bez gólu, kdyby se pět sekund před jejím koncem neprosadil Pavel Hendrych, když mu na hokejce po chybě obrany přistál puk a on ho dostal za Hauserovo záda.

Do druhé třetiny vlétli hosté mnohem aktivněji a těžili z toho. Nejdříve Patrik Hrabaň našel dobrou přihrávku na modré kapitána Davida Michálka, který poslal hosty do vedení. Poté se strhla mela vylučování na obou stranách, až hosté opět potrestali Motor. Brod se nacpal před Hausera, střelami Hrabaně a Benáka dostali gólmana Motoru na zem a Lukáš Beran už pak nedělala problém ani vystřelená lapačka.

Třetí třetinu pro změnu začal aktivněji Motor a z tlaku vznikl kontaktní gól. Poté, co jim gól nebyl uznán, když se puk dostal za čáru po odpískání útočícího hráče v brankovišti, se prosadil po přihrávce Jakuba Káníka Michal Bláha. Pak se ale nechali hned tři hráči Motoru vyloučit a hosté svojí přesilovku pět na tři po právu využili, když Holenda našel Vojtěcha Veverku a ten poslal Brod opět do dvojgólového vedení. O chvíli později dostali opět hosté nabídku ke vstřelení pátého gólu. Hra byla přerušena poté, co na ledě zůstal ležet jeden z hostí. Rozhodčí toto nejdříve jako faul nevyhodnotil, poté změnil rozhodnutí a jako faulujícího hráče určil Romana Tintěru a osobní trest za nesportovní chování. Ten ale protestoval tak dlouho, až rozhodčí přidal trest do konce utkání. Potrestaný si pak ránou hokejky do plexiskla vysloužil ještě trest ve hře. Toho hosté opět využili, když se prosadil Jiří Vlach. Gól Jáchyma Kondelíka po dělovce od modré minutu před koncem už tak byl spíše čestným a tři body pro Havlíčkův Brod to nijak neohrozilo.

Sociální sítě

28. narozeniny dnes slaví útočník Motoru Vojtěch Tomeček. Gratulujeme a přejeme co nejvíc gólů za Motor! ??

Motor v utkání s Třebíčí padl 0:4. ??hcmotor.cz/zapas.asp?id=C…

V této sestavě nastoupíme již do třetího přátelského utkání v nové sezoně. Tentokrát na domácím ledě přivítáme HS Třebíč a pokud...

PREVIEW: Dnes od 17:30 hrajeme doma přípravný zápas s Třebíčí ??hcmotor.cz/clanek.asp?id=…